KPSS Sınavına çalışmak genel kültürü arttırıyor mu?

etkisi var mı ? yıllarca çalışma ardından aklınızda kalan çok şey oluyor mu ?

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• Eğer bak dikkat edersen neredeyse tüm cevaplar eğerli olacak :D Eğer biz öğretmenlik bilgilerini ya da hangi alandan giriyorsak,o alanın bilgilerini içselleştirmiş olsak,sınav için kursa gitmemize gerek kalmazdı sadece test mantığını çözmek için,teste aktarmamız gerekirdi,bunu da kendimiz yapardık.Ama baştan hatalı ki sistem.Öğretmenlik alanı için konuşuyorum,pratikle alakalı bilgileri,sen tutup test iile ölçmeye kalkarsan,o zaman gerçek sonuç elde edemezsin.Halbuki ölçme ve değerlendirme dersinde bize öğretilen şu,istenen davranış biçimleri en uygun ölçütlerle ve sınavla test edilmeli.Eğer pratik bilgiler test edilecekse,uygulamalı olmalı bu sınav.Teorik kısım için test uygulanabilir,açık uçlu da olabilir.Doğal olarak senin bu bilgileri öğrenmen beklenmiyor,bu bilgileri kaseni kurtaracak kadar öğrenmen gerekiyor.Sonra zaten kafana eseni yapıyorsun.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Elbette.. Genel kültür konuları çıkıyor zaten genelde. Bundan sonra eğitim sisteminde de belli aralıklarla branş sınavları olacak. Hiç bir meslek grubu yerinde saymayacak.

0|0
    0|0
  • KPSS sinavimi? KPS sinavi deyeydin eyiydi.

1|0
    0|0
  • hiçbişey kalmıyor valla :)

0|0
    0|0
  • Hiç sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • unutulup gidiyo hepsi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Eğer dikkatli bir şekilde okursan, ileride normal düşünürken aklına gelmeyebilir ama bir soru sorulduğu zaman hatırlarsın, yani insandan insana değişir, eğer hafızana güveniyorsan oku, zaten okumaktan bir şey kaybetmezsin, yararı olur ama zararı olmaz...

0|0
    0|0
  • faydası olur tabiki. ama asıl genel kültür sorusu 2-3 tane oluyor :D sıkıntı orda

0|0
    0|0
  • Aldigin bilgileri isinde uygulamayacak olsanda genel kultur bakimindan cok gelistirir

0|0
    0|0
Yükleniyor...