Soyunuz nereden geliyor?

Biz Orduluyuz. Laz olduğumuzu sanıyorduk. Büyüklerimiz öyle diyordu. Ama hep birlikte araştırmaya karar verince Çepni Türkü olduğumuzu anladık.

Bu bizi çok şaşırtmıştı çünkü biz de diyorduk bu içimizde ki Türklük nereden geliyor :DD :D.. bu milliyetçilik, faşistlik nereden geliyor diye :DD saf Türk olduğumuzu öğrenince çok mutlu olduk.

Peki Sizin soyunuz ne?

0|0
17|22

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Büyüklerimden hiç laz lafı duymadım hatta babaannemin annesi yaşayan tarihimiz vardı 1 yıl önceye kadar rumları nasıl kovduklarını anlatırdı hep bir Çepni lafı hakimdi Ordu'da lazın esamesi okunmuyor belli başlı gürcü köyleri var ama Ordu şehri %90 dolaylarında Türktür selam olsun Çepni Türkmenlere Vilayeti çepniye :) Tarihte vilayeti çepni sınırlarınıda biliyorsundur umarım boydaş :)

0|2
    0|0
    • Biliyoruz biliyoruz ama biz hep lazız diye babannem büyük babam falan hep oyaladı bizi ama ben köydeki ve çevremizdekilere falan sordum çoğu çepni, yarısı oğuzlar boydan gelme diyor. Kafa karışmıştı tabii :DD sonunda çaktık köfteyi :DD ama öğreneli 2-3 sene oldu tabii :DD bu sene de çepni olduğumuzu garantiledik. Öz ve öz Türküz şükürler olsun ben de diyordum bana bu savaşçı ruhu bu Türk milliyetciliģi nereden geliyor diye merak ediyordum :DD bir tek ben de mi değil Tüm sülale

• Dogru cepniler savasci olma özelligi mevcut zaten karadenizinden yapisini karsiliyor :)

• Ayne oyle soydaş 😊

Kızlar Ne Diyor 16

• Babam Kafkaz Türkü. Annem de öyle. Ama anne annemin dedesi Iran Türklerinden, Azerbaycan bölününce Rusiya ile Iran arasında yarısı orada kalmış. bir de annemin annesinin nenesinin kocası Kerkük Türkü.
    Yani şeceremizi tam biliriz.

0|3
    0|0
  • Sasanilere kadar çıkıyor anne tarafı. Baba tarafından pek emin değilim ama araştırdığım kadarıyla hepsi Azerbaycandaymis. Sanırım zembille indiler oraya 😄

0|1
    0|0
  • Bilemedm simdi annemlere sormam lazm :) ama gocmen olmadigimizi soyluyorlardi en son :D

0|1
    0|0
  • Bulgaristan göçmeniyiz. Zamanında Konya'dan oralara iskan politikasıyla seçilip gönderildiğimiz söylenir

0|2
    0|0
  • Babamın dedesi veya dedesinin babası batum doğumluymuş hatta köyü bile biliyorlardı ama aklıma gelmedi kafkas türküyüm

0|2
    0|0
  • Safkan Kürt

2|2
    2|4
  • Ahıska Türklerinden

0|2
    0|0
  • cerkeslik var sinopluyuz

0|1
    0|1
  • Benim ki eymürdü galiba aynen giresunda falan da çepni var

0|2
    0|0
  • Nasil arastirdiniz bunu

0|1
    0|0
    • Bizde büyük cok olduğu için onlar da zamanında hep sorup sorgulamışlar bizde aklı yerinde olanlara sorunca işte akraba çok bizde :DD

• Bilmiyorum. Bu saatten sonra Ermeni olduğumu bile öğrensem bile Türklüğe bakış açım değişmez. Ben kendimi Türk hissediyorum aslımın ne olduğu önemli değil. Doğduğun değil doyduğun yer.

1|0
    0|0
  • Kayı boyundanmışız bizde 🙄

1|0
    0|0
  • Kayı boyu.

0|0
    0|0
  • Mısırdan geliyor firavunun soyundan olabilir

1|0
    0|1
  • Akdeniz icanadolu

0|2
    0|0
  • Bende orduluyum ulubeylı ama soyumu arastırmadım sız nasıl arastırdınızkı nasıl buldunuz

0|1
    0|0
    • Biz 80-90 yaşında ninelerimize dedelerimize sorduk onlarda sordu araştırdı.

• @karadenizli52 ahahahhaa kavgacı ınsanlara biz çepnilik yapma derız ordan aşınayım

• Aynen Çepni lafı çok hakimdir Ordu'da tutumlu insnalarada çepni denir bu tarihle alakalı Çepniler savaşçı insanlardır özellikleri budur Çepni Türkleriyiz :)

Erkekler Ne Diyor 21

• Fas casablancas a dayanıyor. Yarı ispanyolum galiba hehehe Dedm ordan göçtü önce lübnana sonra siirte babadan beri doğma büyüme İstanbul fatihliyiz. Arap ve kürt karışmış sülale ama köken arapmış i. neyiz yani :D

1|1
    0|1
  • Ordu'luyum Türkistan göçmeni Çepni'yim bende.

1|3
    0|0
  • araştırma yapmadım lakin saf kan Türk olduğumu düşünüyorum.

1|3
    0|0
  • Sinop'luyum. Sinop Türkmen diyarıdır.

1|3
    0|0
  • Göçmenim

1|2
    0|0
  • Ahıska türküyuz

1|2
    0|0
  • Samsunluyum Çepni Türküyüm

0|3
    0|0
  • azeriyim

1|1
    0|1
  • İskandinav'ım Sons of Odin

1|2
    0|0
    • Idinin turklan dan geldiği söylenir. Myklagaard denilen cennetin saklı bahçeside constantinepolistir yani istanbuldur pampa iskandinav mitolojisinde :)

• Aynen bende zikimde değil açıkçası çekik gözlümü zencimi sarışın mı uzun mu kısa ömı müslüman mı satanistmi gay mi erkek mi güzel kardeşim mi insan olsun kalanı umrumda değil

• Uzak doğudan geliyor

0|1
    0|1
  • AHISKA TÜRKLERİNDEN SOYADI KANUNUNDAN ÖNCEKİ SOYADIMIZ. AHISGALOGLU

1|3
    0|0
  • Hazarlar (Kıpçak Türkü)

1|3
    0|0
  • Bizim soyumuzda Irak ta geliyor 😀

1|1
    0|1
  • nasıl araştırdın ben araştırdım bulamadım

0|1
    0|0
    • Büyüklerimiz var yaşayan 80-90 yaşında falan onlar da kardeşlerine arkadaşlarına sora sora yani bizde yaşlı çok şükür ki tarihi hep anlatırlar bize

• bizde yok işte o dediğin

• Anne tarafından büyük dedem paşaymış

0|1
    0|0
  • Anne tarafı Sudan, Baba tarafı kap karışık...

0|1
    0|1
  • Kıpçak Yörük Türküyüm

1|0
    0|0
  • Baba tarafı OĞUZ TÜRK'lerine dayanıyor.

1|0
    0|0
  • nesep silsilemi bilmiyorum , bilmek de istemem.

0|1
    0|0
  • Saf ırk değiliz hiç birimizz: :D

1|1
    0|2
  • bızım soyumuz ırakın telahfer şehrınden gelme

1|3
    0|0
Yükleniyor...