Atatürkle ilgili kitaplar?

Mustafa Kemal Atatürk'ü anlatan kitaplardan hangilerini tavsiye edersiniz?Atatürkle ilgili kitaplar?

0|1
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• Can Dündar'ın Sarı Zeybek'i var.
    Bir de Falih Rıfkı Atay'ın Çankaya'sı.

1|1
    1|0
    • Teşekkür ederim

• 3ay

yok artık skflfş

• 3ay

niye be okuyup geri yollarım..

Erkekler Ne Diyor 11

• Atatürk hayattayken onun hayatını yazan yabancı bir yazar varmış. Kitabın ismi "Bozkurt" . Bu kitabı Atatürk'ten habersiz yasaklamışlar. Atatürk yasağı öğrenince kitabı getirtmiş ve çevirisini yaptırarak okumuş. Okuduktan sonra:"Yasaklamaya gerek yokmuş. Sorsaydı bazı eklemeler yapardık."demiş.

1|0
    1|0
    • Bunu duymuştum... Teşekkürler paylaşım için

• @mynameisred Ne açıdan?

• Yani ben Atatürk hakkında çok okudum, eleştiri de okudum. Ama bu kadar saf eleştiri hiç okumadım.

Burada Atatürkle ilgili bir olumlu şey dahi yok. Her yaptığından ne kadar kötü hırslı bencil pis bir adammis gibi sonuç çıkarmışlar. Bir de Ataturkun beynine girip konuşuyor yazar. Mesela Atatürk savaşta yenilen yunan komutanin elini sıkıyor nezaket gösterip, biliyorsunuz. Ama yazara göre ışte o an atatürk içinden dalga geçiyor, küçümsüyor, aciyor vs... bunları nasıl biliyor yazar anlamadım.

Üstelik pek çok otoritenin kabul ettiği şeyleri yalanlıyor. Mesela Atatürk kadınları çok küçümsüyor... çok kaba klasik bir ortadoğu erkeği falan diyor. Kadınlara sadece yatmak için yaklaşıyor, düşüncelerine zerre önem vermiyor. Kadınlar da onu sevmiyor vs... bunları başka hiçbir kitapta okumadim.

• Öncelikle nutuğu kesinlikle okumalısın ayrıca odanın bir köşesine bir gençliğe hitabe as okumadan uyuma.

1|1
    1|0
  • iş bankası yayınlarından bak. hem ucuz hem güvenilir.

1|1
    0|0
  • Nutuk okumalısın

1|1
    1|0
  • Sınıf arkadaşım Atatürk, yazarı Ali Fuat Cebesoy du sanırım

1|0
    0|0
  • Sinan Meydan'ın herhangi bir kitabını güvenle okuyabilirsin.

1|1
    1|0
  • Nutuk'u okudunmu?

1|0
    0|0
  • Çankaya yı oku. Atatürk hakkında yazılmış en detaylı kitaptır

1|1
    1|0
  • İlker Başbuğ- Mustafa Kemal ❤️

1|0
    0|0
  • çankaya adlı kitabını okumanı tavsiye ederim.

1|0
    0|0
  • Nutuk oku yeterli olur

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Atatürk le ilgili 40 küsür kitap okudum o yüzden vereceğim tavsiyelere guvenebilirsin.

Sinan Meydan falan sakın okuma öncelikle. Tarafsız değil o, olmaz.

Ilkin Lord Kinross'un ya da Andrew Mango'nun Atatürk biyografilerini öneririm. Çok kapsamlı biyografilerdir ve tarafsızdır. Ilk bundan başla. Türk yazarlardan da "Tek Adam" çok iyi.

Ölümsüz Atatürk diye bir eser var. Vamik Volkan'in yazdığı. Kesinlikle öneririm. Çok iyi psikolojik tahliller var içinde. Ataturk'un iç dünyasını, karakterini anlatıyor. Bunu da listene ekle.

Celal Şengorun Dahi Diktatör adli kitabi da Atatürkün bilinmeyen yönlerini anlatan bir kitap, öneririm.

Atatürk Nutuk Öncesi konuşuyor diye bir kitap var. Kendi notlarından derleme. Yaşadığı olaylara kendi bakışını anlatıyor.

Daha özel araştırma olan ya da Atatürkün hayatının belli bölümünü anlatan kitaplar da var. Daha fazla tavsiye istersen onları da yazarım. Iyi okumalar :)

0|0
    0|0
    • Bunlar yetmez tabiki daha çok isterim. Nutuk Öncesi Atatürk konuşuyor İsmet Bozdağ değil mi?

• Harikasın. Çok teşekkürler

• Hee bak bir de... ali fuat cebesoyun 'sinif arkadaşım atatürk' var. Çok ince bir kitap netten bile indirirsin. Burada atatürk 18 yaşında. Harp okulundaki hayatları var, tavsiye ederim :)

• Nutuk oku

1|1
    1|0
  • Nutuk 👍🏻

1|1
    1|0
  • Beyaz zambaklar ülkesinde

1|1
    1|0
  • Ilgilenmiyorum

0|0
    0|1