Favori beatles şarkınız nedir😀?

Efsane grubun hangi şarkısı sizin favorinizdir?

0|1
6|19

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında ben The Beatles'ı pek sevmem. Anı dönemden The Who, Rolling Stones Led Zeppelin daha çok sevdiğim gruplar ama The Beatles müzik tarihine geçen efsanelerin en başlarında. Bir dönem kapatıp açan sıradışı insanlardı.
    Hey Jude, Let it be, Imagine gibi mükemmel şarkıları varsa da benim favorim muhtemelen bu şarkı olurdu

https://www.youtube.com/watch?v=ODIvONHPqpk

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• https://youtu.be/wsWBTtoXbzM
    "Imagine", John Lennon tarafından yazılmış ve seslendirilmiş ütopik bir şarkının adıdır. Şarkı sanatçının 1971 tarihli Imagine isimli albümünde yer almaktaydı. Her ne kadar çeşitli versiyonları yapılmış olsa ve zaman içinde birçok farklı sanatçı şarkıyı seslendirmiş olsa da hâlâ en çok sevilen ve beğenilen versiyonu orijinal olanıdır.
    Bugün en çok sevilen şarkılardan olan Imagine, Rolling Stone'un Tüm Zamanların En İyi 500 Şarkısı anketinde üçüncü olmuştur.
    Lennon şarkıyı "din-karşıtı, milliyetçilik-karşıtı, geleneklere karşı ve anti-kapitalist fakat şeker kaplı olduğu için kabul görmüş" olarak tanımlamıştır. Bu tanım Geoffrey Giuliano'nunLennon in America isimli kitabında belirtilmiştir.
    Şarkıda Lennon kendi ütopya görüşünü hayal etmemizi ister, orada ülke yoktur, din yoktur, mülk yoktur ve uğruna öldürecek ya da ölecek herhangi bir şey yoktur. Orada sadece barış içinde yaşayan ve tüm dünyayı paylaşaninsanlar vardır.

Her ne kadar şarkı sözlerinin Lennon'un daha barışçıl bir dünyaya dair umutlarından doğduğu düşünülmüş olsa da, aslında şarkının nakaratı Yoko Ono tarafından daha Lennon'la tanışmadan önce çeşitli şiirlerinde ve Grapefruit isimli kitabında kullanılmıştı. Nakaratın ilham kaynağı 2. Dünya Savaşı sırasında, Ono'nun Japonya'da geçirdiği çocukluğu, bu döneme verdiği tepkidir. Lennon, birkaç sefer, şarkının sözleri için her ikisinin de (Yoko Ono'nun da) anılması gerektiğini belirtmiştir.

1|1
    0|0
    • Yanlışlıkla gönder tuşuna bastım. 😐 Bu yazıyı vikipediden kopyaladığımı belirteyim.
      Ben Thé Beatles dan değil John Lennon dan bir parça seçtim. Bu şarkı benim ilk piano deneyimimdi. 😊
      Not: Piano çalmayı bilmiyorum. Arkadaşımın parmaklarına bakarak onu taklit etmiştim. Benim özel bir yeri var. 🙈

• 😳 Teşekkür ederim. ☺

• 3ay

Teşekkür ederim, Sistem.

Erkekler Ne Diyor 18

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...