Kitap okuma alışkanlığı nasıl kazanılır?

Kitaplığımda bir sürü kitap var artık düzenli bir şekilde kitap okumak istiyorum ama üşeniyorum. Sizce bu alışkanlığı nasıl kazanırım?

0|0
17|13

En İyi Erkek Görüşü

• Hergün en az beş dakika okuyarak başla

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• kitaplar baska bir dünyaya açılan penceredir sevmemenin nedeni pencere açtığın o dünyayı sevmemis olmandır, sevebilecegin tarzı kesfet bak nasıl okuyorsun, hangi tarz filmler diziler seyrediyorsan o tarz da kitap okumanı tavsiye ederim, çok daha zevk alırsın izlemektense okumaktan

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Sevdiğin türdeki kitaplardan başla

1|0
    0|0
  • Aynı kitabı okuyup farklı yerlerin altını çizerek

0|0
    0|0
  • Kitap okumayı severek yapmalısınız. Sorunuzdan anladığım kadarı ile okumamak daha ağır basıyor gibi. Sevmelisiniz kitap okumayı. Hele güzel bir kitap ise insanı alır götürür başka yerlere.

0|0
    0|0
    • Aslında severim ama başlayamıyorum okurken de kafam başka yerlere gidiyor dikkatim dağılıyor

• Kafayı biraz dinlendirin yavaş yavaş okumanın zevkine varın.

• Tüm kitap türlerinde birkaç tane oku, aralarında mutlaka sevdiğin bir türü bulucaksın ve sonra zaten sen okumak isticeksin

0|0
    0|0
  • Sürekli okuyarak

0|0
    0|0
  • Normalde de tembel misin yoksa sadece kitap okumak mı zor geliyor?

0|0
    0|0
  • Başla bir yerden. Okumaya başla gerisi gelir

0|0
    0|0
  • Küçük yaşta kazanılır.

0|0
    0|0
  • kitap okudukça

0|0
    0|0
  • Sevdiğinden başla.
    Her hangi bir alışkanlığın oluşması için 21 gün gerekiyor.

0|0
    0|0
  • ilgilini çeken kitaplardan başla seni sürükleyecek olanlardan

0|0
    0|0
  • kitap okuyarak :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Öncelikle akıcı, çerezlik dediğimiz kitaplarla başlayabilirsin.
    Yani ne okuduğun önemli değil bana göre yeter ki oku😊
    Kendi tarzını bulmalısın. Hangi tür olaylar seni içine çeker mesela? Aşk mı, bilim kurgu mu, polisiye mi gibi...
    Buna karar ver. Daha sonra seçtiğin türde çok tavsiye edilen bir kitabı al ve başla😊

1|0
    0|0
  • Alışkanlık edinmen için her gün aynı saatte 1ay oku alıskanlıgı ancak o şekilde kazanırsın her gün aynı saatte kitap okumak içinde ne seversin nasıl kitaplardan hoşlanırsın ona bakman lazım

1|0
    0|0
  • Kitabı severek okumalıyım sıkılmamalıyım diye düşünmeyeceksin bunu okumam lazım diyip okuyacaksın. İyi bir şeyler yapmaya başlamak her zaman zordur.

1|0
    0|0
  • severek okuyacağın kitap türünü bulmalısın genelde fantastik, aksiyon gibi kitaplar bence okuma alışkanlığı kazanmak için en ideal kategoriler. Sınıftan bir arkadaşım pek kitap okuyan biri değildi. Ona Efsane serisi (3 kitap) önerdim. Üç kitabı üç günde bitirip kitapları bana geri getirdi :) bence o seriye bir göz at ;)

1|0
    0|0
  • güzel bir ortamda saatlerce okunur :)

1|0
    0|0
  • ilk önce ilginizi çekecek konularda okuyun. mesela meraklıysanız cinayet ve dedektiflik romanları, duygusalsanız romantik kitaplar, eğlenmek istiyorsanız da mizah türü kitaplarla başlayabilirsiniz. yaşınız gençse ve klasikler sıkıyorsa wattpad basımı kitapları okumalısınız.

1|0
    0|0
  • İçinde yoksa zorlama

1|0
    0|0
  • Sevdiğin merak ettiğin ya da ilgini çeken konularda kitaplar almalisin hatta almana gerek yok kütüphanelerde birçok konuda kitap var. Hiç kitap okumayan biriysen gidipte 600 sayfalık bir tarih kitabi seçme bence. Her akşam 10 dk ile başla mesela çok sıkıcı geliyorsa sonra alışkanlık edinirsin

0|0
    0|0
  • Kapağını değil içeriğini beğendiğin akıcı bir kitap okuduğunda zaten okuma istegi oluyor insandan okumaya ilk başlayacağın kitap cok önemli

0|0
    0|0
  • Hergün 15 dk 40 sayfa gibi sevdiğin kitaplardan başlayarak oku 2 haftaya alisirsin

1|0
    0|0
  • Ilgi alanindan okumaya baslayarak.

1|0
    0|0
  • 12 kitaplık seriye 50 lira bayınmış biri olarak söylüyorum ki ilgini çekmeyen bir kitapla başlama. Öncelikle neleri seviyorsun ona karar ver sonra kitabın arka kapağını oku hoşuna giderse oku

0|0
    0|0
  • sevdiğin filmlerin kitaplarını okuyarak başla

0|0
    0|0
  • Sevdiğin türlerden oku

0|0
    0|0
  • Sıkılmıycak kitaplar bulmalısın

0|0
    0|0
  • Gazete okumayla başla