Sanat sanat için mi olmalı toplum için mi?

Siz hangi görüşü savunuyorsunuz?

Nedeniyle birlikte açıklarsanız sevinirim :):

#LeoTolstoy

0|0
6|9

En İyi Kız Görüşü

• Sanatın sanat için olduğunu düşünmek bence bencilliktir. Nasıl bilim, tarih vs toplum içinse sanat da toplum içindir. Yaptığın sanatı anlayan bir kitle olması lazım, bir resmi bir tuval anlayamaz mesela. Toplumun da sanatla ilgili olması lazım tabi

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir... sadece bunu yazmak istedim. bence gayet her şeyi açıklıyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Benim adım sanat, benim için soyun!

0|0
    0|0
  • Sanat sanat içindir

0|0
    0|0
  • Toplum icin olmali

0|0
    0|0
  • Sanat sanat içindir. Toplum için yaptığın şeyleri sen beğenerek yapmazsın çoğu zaman ve ayni etkiyi uyandiramazsin.

0|0
    0|0
  • Her ne kadar sanatcının bagımsızlıgı ve üretkenliğide olsa toplumsal bir varlık olan sanatcı eserlerini toplumdan cıkarır. Ama aynı zamanda toplumun onunde eserler üretebilir. Toplumun aynsı olmak gibi bir görevi olmasada beslendiği ilham aldığı ve etkileşim içinde bulunduğu toplumdur.
    Sanat için yapar ama köklerini toplumda tutar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• sanat kendi icin yapisin...

0|0
    0|0
  • Sanat için sanat tabikide sanatla toplumun ne alakasi var./

0|0
    0|0
  • Sanat birey için olmalı her bireye farklı gelmeli, farklı duygular uyandırmalı.

0|0
    0|0
  • Zaman dan zamana değisir

0|0
    0|0
  • Sanat sanat olduğu için vardır. Çünkü sanatın asıl amacı estetik hazları, ahengi, düzeni ve uyumu ortaya çıkarmak olmalıdır. Toplumun rağbet etip etmemesi pek önem arz etmiyor.

0|0
    0|0
  • İkiside 😑

0|0
    0|0
  • Sanat için.
    Önce kendim gelişmeliyim, sonra toplum.

0|0
    0|0
  • Sanat toplum için olmalı.

0|0
    0|0