Sözde ermeni soykırımı?

Bu konu ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Ben sivasliyim ve emin ol orada anlatılanların bir çoğu arvislerde var zaten. İnsanın hayal gücünün durakladigi yerde bu zalimlerin işkenceleri başlıyor. Soykırım değil techir oldu ve bu sure zarfında Osmanlı gücünün yettiği tüm önlemleri aldı ama tabiki hastalık kıtlık veya çetecilerin önüne geçemedi. Eğer bir soykırımdan bahsedeceksek ahıska Türklerin den Uygur Türklerin den Karabağ dan hocalı den Srebrenica dan bahsedelim. Avrupa da bunları tartışsın.

1|0
    0|0
    • Katılıyorum. Tehcir kanunundan önce doğudaki insanlara yapmadıklarını bırakmamışlar haliyle göç ederken orada canı yananlar da onlara saldırmış.

• Keşke herkes gorebilse bunları

• Keşke. Umarım her şey güzel olur demek düşüyor bize.

En İyi Erkek Görüşü

• Bu konuyla alakalı en gerçekçi/tarafsız yorum bağımsız Ermenistanın ilk Başbakanı ve Taşnaksutyun Partisinin başı Ovanes Kaçaznuni tarafından yapılmıştır. Mehmet Perinçek tarafından Rusya'da Lenin Kütüphanesinde keşfedilen bir raporda Ozvanaz Kaçaznuni'nin Taşnaksutyun Partisi kongresine sunduğu tezler yazmaktadır. Türkçesi "Taşnak Partisi'nin Yapacak Bir Şeyi Yok" adıyla yayımlanmıştır. Okumanızı tavsiye ederim.

0|0
    0|0
    • Düzeltme; Kaçaznuni raporunda Ermenilerin yaptıkları katliamlardan bahseder ve İngilizlerin gazına gelip denizden denize Ermenistan düşü için ne kadar ileri gidebildiklerini gördüklerini, Ermeni milliyetçiliğinin ingilizler tarafından kışkırtıldığını ve Taşnak partisinin bu saatten sonra kendin fesh etmekten başka yapacağı hiç bir şey kalmadığını ifade eder.

• Benim anlamadığım adamların kendileri itiraf ediyorlar biz zulmettik bize soykırım yapılmadı diye. AİHM Doğu Perinçek ve İsviçre hükümeti davasında karar veriyor "Ermeni olayları Holocoust'a benzetilemez" diye bizdeki bazı gevşekler de hala "Biz Ermeni öldürdük özür dileriz" modunda dolanıyorlar ortada. Oysa mesele tarihsel olarak apaçık ortada duruyor. İki satır aç oku araştır yok. Ama AB ülkelerine sempatiklik yapıp Nobel kapmak için "Özür" dileyen dileyene...

• Çok güzel dedin. Ben de anlamıyorum zaten. Biraz araştırdım bu konuyu. Yani var diyenleri destekleyen hiçbir şey yok.

Kızlar Ne Diyor 2

• Adı üstünde "sözde" daha ne soruyorsun. 😄

0|1
    0|0
  • Madem soykırım var ( sözde ) o halde toplu mezarlar olması gerekmiyor mu? Ortada toplu mezar yok. O halde nerede soykırım ( sözde ) ? Bu işler sadece arşivlerden ibaret değil ki. Biraz da pratikte araştırsınlar. Bir şey bulabileceklerini düşünmüyorum çünkü soykırıma ( sözde ) inanmıyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...