Türk bayrağı hariç en çok hangi ülkenin bayrağını seviyorsunuz?

Şanlı #Türk bayrağımız ilk kez Osmanlı Devleti tarafından 1844 yılında kabul edilmişti. Efsaneye göre bayraktaki kırmızı, kan kırmızısıdır ve şehitlerin dökülen kanlarını temsil eder. Geceyarısı bu kanların üzerine yansıyan hilal biçimindeki ay ve bir yıldızla beraber Türk Bayrağının görüntüsü oluşur.

Benim Türk bayrağı dışında en çok sevdiğim bayrak #Arnavutluk bayrağıdır. Anlamı da derindir. Çift başlı kartal sadece Arnavutluk'da değil, daha birçok devlet tarafından da kullanılmıştır.

Çift başlı kartal; #Selçuklu, Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu, #Hollanda'nın Arnhem Şehri'nde kullanılmakta. Ayrıca #Türkiye'deki Emniyet Genel Müdürlüğü logosunda da kullanılmaktadır.

Türk bayrağı hariç en çok hangi ülkenin bayrağını seviyorsunuz ?

1|0
11|28

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Azerbaycan
    KKTC
    Kazakistan
    Türkmenistan
    Özbekistan
    Kırgızistan
    Doğu Türkmenistan

0|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• 🇦🇷🇦🇷🇦🇷

2|0
    0|0
  • filistin

0|0
    0|0
  • Tunus, azarbaycan, suidiarabia diyecem ama amerikaya sattılar kendilerini o yüzden vazgeçiyoırum.

0|0
    0|1
    • Azerbeycanmi kendisini satdi amerikaya kafan 1500 herhalde doktora gir bence

• Azerbaycan bayrağı

0|0
    0|0
  • hiçbiri

0|0
    0|0
  • Azerbaycan

0|1
    0|0
  • Ben Balkanlarda yaşayan melez bir kızım :) yarı türk yarı Arnavut. Çok şaşırdım :)

0|0
    0|0
  • Serbian

0|0
    0|0
  • Suudi arabistan, ırak gibi ustunde tevhid yazan bayraklar

0|0
    0|1
    • @agnostikkharun Iftira atmaktan utanmiyormusun isidi Allah kahretsin

• müşebbihe mucessime kaç yılları arasında vardır desem gösteremezsin onlar sadece uydurulmuş fırkalar

• @agnostikkharun yillarin bir onemi yok ibni teymiyenin o firkaya kaydigini biliyoruz halboyle iken o zamanlarda ortaya cikmis bir firkadir. Ilmi konuda cok cahilsin senle konusmak isterdim ama uygun degil ehlisunnet erkek kardeslerimizden yardim al selefilerle konusma

• guney kore

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

Yükleniyor...