Kitaplardan uzaklaşıyor musunuz?

Her satırında ve her sayfasında bir hazine ve kazanım olan şeye ben kitap diyorum.
Zira, gerçekten de böyledir kitaplar...
Kimi insanlar vardır ki, kitap okurken sadece ona odaklanırlar ve hiçbir şey onları bu durumdan alıkoyamaz.
Kitaplardan uzaklaşıyor musunuz?Kimi insanlar da vardır ki, onlara düşman olmuştur. Bilhassa gerçekliği yansıtan ve bazı şeyleri irdeleyen her kitap onlar için resmi ve fiili birer anarşist olmuştur. Bir kısım toplulukların ve irade sahiplerinin anarşist olarak nitelendirilen her şeye bakış açısı ise malumunuz...
Peki, ya siz?
Sizde durum nedir? Siz kitaplardan uzaklaşıyor musunuz?
Ya da çevrenizde kitapları düşman ilan edenler oldu mu hiç?

1|0
18|7

En İyi Kız Görüşü

• Neyse ki kitaplara küsmedim hiç. Evet çevremde kitap okumak gereksiz diyen kitle var. "Hehe ben hayatımda toplam 5 kitap okumuşumdur ya" demek prim yapıyor bu ülkede. Rezillik!

Arkadaşlar kitaplar en başta kendinizi ifade yeteneginizi geliştirir. Hani çoğunuz iki kelimeyi bir araya getiremiyor, işte kendimi ifade edemiyorum ki yaa diyorsunuz ya, hah işte bunların hepsi okumamaktan. Bazen öyle şeyler okursunuz ki "aa ben de bunu düşünüyordum da böyle ifade edemezdim" deyiverirsiniz. Bu kitabın katkısıdır işte.

Ayrıca ufkunuz genişler. Bir sürü farklı düşünceler okuya okuya tez-antitez arasında sentez yapar, kendinizi de keşfedersiniz. Şu kitabın önemi anlaşılsın ne olur. Okuyun okutturun.

2|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Ben hiv uzaklasmadim nedense her kitapta yeni seyler ogreniyorum yeniden kendimi buluyorum... Ve uzun soluklu bir sekilde okuamaya bu kisa omrumde devam edecegim.

0|1
    0|0
  • Kitap okumayı çok severim. İster otobüste metroda olsun ister evde kitap okurken gerçeklikle bağımı koparıp kitabın dünyasına dalış yaparım. Kitap okumayı bıraktığımda ise sanki uykudan uyanıyormuş gibi hissederim. Bana göre bazı kitaplar insanların bakış açılarını da değiştiriyorlar. Çevremde de hiç kitapları düşman olarak gören kimse yok, böyle düşünen bir kişiyi hiç anlayacağımı sanmıyorum.

0|1
    0|0
    • O kopuşun tesiri rahatsız edici olabiliyor bazen...
      İnsan o satırlar arasında kalmak istiyor.

• doğru kitap seçmekte lazım bazı kitaplar varki aldıktan sonra kitap alasın geşlmiyor ara veriyorsun bir süre o kitap yazın şezlong kışın masada kahvenin yanına koyulup resim çekilmek için var sanki ama bazı kitaplarda varki gece 3te olsa 4 te olsa okuduğum gitgide güzelleşen doğru kitapla karşılaşmakta önemli bu yüzden bunun yanı sıra zaman kaybı sayanlar var kitapları ki çok şanssızlar umarım bir gün bu tadı tadarlar

0|1
    0|0
    • Öyle bahsettiğiniz türde bir kitabı alıp fazlasıyla pişman olduğumu hatırlıyorum. Bitirene kadar sıkım sıkım sıkıldım.

• bazı kitapları okurken hiç bitmesin istiyorum bitince üzülüyorum sanki hayatımdan bir şey eksilmiş gibi

0|1
    0|0
    • Evet, bazı nadir kitaplarda ben o etkiyi yaşadım. Burukluk yaratıyor kişide...

• ben kitaba bayilan bir insanim bir kitab ugurna iki yakin akrabami sildim iyikide yapmisim uguruna savasmisim ben kitab okuyanda dunya durur benim icin tabi bu benim samimi gorusum bu arada qramer hatam olursa ozur ben azeri turkuyum hatami affediniz😊

0|1
    0|0
  • Çevremde kitaplardan nefret edenler oldu ama bende onlardan nefret edip hayatımdan çıkardım çünkü kitaplar benim için vazgeçilmez bir şey. Milyonlarca para teklif etseler yinede kitap okumayı seçerim ben. Okuduğum kitaplarda kendimi buluyorum çünkü.

0|1
    0|0
    • Tebrik ederim sizi, onursal bir şey bu...

• Bence hep böyle olması lazım bunun. İnsanlar kitapları okumalı ve kendi benliğini bulmalı, okuduğu kitaplardan sonra kendini sorgulamalı ben kimim diye düşünmeli.

• Güzel bir soru...
    Kitap okumaktan her gün uzaklaşır olduk. Her kitabın filminin yapıldığı günümüzde insanlar kolaya kaçıyor.
    Ve bazı kitaplar suçlu gösteriliyor, yasaklanıyor. Yazık...

0|1
    0|0
  • Kitap elime almıyorum şu sıra. Alsam da kafa Başka şeylere gidiyor. Tekrar nasıl kitap kurdu olurum merak ediyorum

0|2
    0|0
  • Kitap okumayı çok severim ama şu elimdeki meret yüzünden uzaklaştığımı hissediyorum..

0|1
    0|0
    • Bazen ben de aynı hisse kapılıyorum. Ama dozu ayarlamak gerek. Bunu başarınca sıyrılabiliyor insan ve satırlara gömülüyor.

• Kesinlikle haklısınız.. O yüzden beni herşeyden sıyırıp kendine bağlayn kitaplara gözüm gibi bakıyorum.

• Ne mutlu size...

• Sokrata göre erdem, mutluluktur. Mutluluk ise bilgidir. Bunu baz alarak ilerlersek her kitap mutluluğu inşaa eder. Nihayetinde de erdeme kavuşur insan.

Kitaplardan uzaklasmadim ancak kitaplar ile beraber insanlardan uzaklastim.

0|1
    0|0
  • Bu yaşıma kadar kitaplardan asla uzaklaşmadım ve yakınım da bu görüşte olmayan insanlara karşı hep mesafeli olmuşumdur. Kitapsız hayat yaşanmış bir hayat değildir 😉👍👍

0|1
    0|0
  • Hayır uzaklaşmıyorum

0|0
    0|0
  • O çevre nasıl bir çevre bilmiyorum, düşman mı kalmamış...
    Giderek daha fazla okuyorum.

0|1
    0|0
  • Asla

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 7

• Kitap kokusu bile ayrı bir lezzet veriyor insana.

0|1
    0|0
  • Aksine küçükken sevmezdim şimdiyse haçlıklarımı kitaplara harcıyorum ve diyebilirim ki kitaplar farkındalığımı ve bilincimi aşırı derecede arttırdı ve şuncacık yaşımda bu güzel bişey :D

0|1
    0|0
  • Kitaplara yakın bir insanım. Bundan gayet mutluyum.

0|1
    0|0
  • Hayır aksine gün geçtikçe sevgim ve ilgim dahada artıyor.
    Yüzlerce yıllık birikimi kısa sürede öğrenmek ve üzerine yeni şeyler katabilmek varken, neden ben sıfırdan kendi tecrübelerimle başlayayım. Hayat en baştan yaşayabilecek kadar uzun sürmüyor malesef..

0|0
    0|0
  • Uzağım zaten

0|0
    0|0
  • Kitapları sevmem.

0|0
    0|0
  • Aksine yakınım. Son beş ayda 30 tane okudum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...