Yaşar Kemal mi? Orhan Pamuk mu?

Hangi yazarımız size daha çok hitap ediyor.
Hangi yazarımız daha özgün, daha akıcı ve daha sürükleyici yazıyor?

• Yaşar Kemal
    76% (37)79% (30)77% (67)Oy Ver
  • Orhan Pamuk
    24% (12)21% (8)23% (20)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
9|15

En İyi Kız Görüşü

• Orhan pamuk tan nefret ederim şahsen :-)

0|1
    0|1
    • Evet bende gerçekten. Sadece orhan pamuğu ve Yaşar Kemal i sevenlerin yüzdesini merak ettiğim için sordum. Yoksa kıyaslama bile yapılamaz tabii ki.

• Anladım. Hele şu son çıkan kitabıydı sanırsam kafamda bir tuhaflık ilk o kitabını okumuştum daha doğrusu okumaya çalıştım ama beceremedim yarısına gelmeden bıraktım okumayı. :-) Nasıl nobel ödülü aldıysa artık :-) Ben sevemedim ama sevenleri vardır mutlaka :-)

• Evet gerçekten öyle sürükleyici ve hoş bir anlatımı yok yani. Yaşar Kemal öyle bir yazıyor kendimi romanın içinde; romanı yaşarken buluyorum.
      Orhan Pamuk nasıl Nobeli aldı belli işte. Türkler milyon Ermeniyiz öldürdü dedi çıktı ortaya bu da hoşlarına gitti tabii. Yaşar Kemal'in tırnağı olamaz valla.

En İyi Erkek Görüşü

• Karşılaştırma yapılmasını bile anlamıyorum.
    Yaşar Kemal'in romanları bence okullarda çocuklarımıza okutulmalı. Edebi yönü kuvvetli, ilgi çekici hikayeleri öğreti dolu. Kıymetli bir insan ve toplum için özel bir bireydi. Eğer batılı ülkelerden birisinde yaşasaydı dünya genelinde çok farklı bir yerde olurdu. Biz onun değerini bilemedik. Aydın kişiliğinden yeteri kadar yararlanamadık.

Orhan Pamuk'un 3 romanını okudum. Benim adım kırmızı, kar, masumiyet müzesi. Her şeyden önce kendisinin seks takıntısı olduğuna inanıyorum. Ayrıca karanlık ve insanı rahatsız eden bir anlatımı var. Romanları dağınık ve okurken şu duyguya kapılıyorum "toparla konuyu be adam." Okuduğum 3 romanı da sevmedim. Hele ki Benim adım kırmızı tam bir vakit kaybıydı benim için. Ben edebiyatçı değilim. Görüşlerim nasıl karşılık bulur bilemem ama bunlar benim nacizane fikirlerim.
    Ayrıca kendisinden insan olarak da hoşlanmıyorum. Bu toplumun yanlışlıklarını ben de sık sık dile getiriyorum ama bunları yurtdışında demokrat görünmek adına şikayet şeklinde yapması hiç hoş değil.

2|2
    0|1
    • Süper tespit. Tebrikler

• Teşekkür ederim tespitleriniz ve seçiminiz için. Kıyaslama yapmak değil de ciddi bir yüzdeyle Yaşar Kemal ustamızın sevenlerini görmek için böyle bir soru sordum. Yoksa elbette kıyas yapılamaz. En az sizin kadar bilincindeyim bunun.
      Bende çok koyu bir Yaşar Kemal okuruyum...

• EİC seçiminiz için teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 8

Erkekler Ne Diyor 14

• Yaşar Kemal.

0|1
    0|0
  • Yaşar abimiz iyidir

1|1
    0|1
  • Orhan pamuk salağı daha Türkçeyi bilmiyor 😂 ikisini karşılaştırman bile yaşar kemale büyük saygısızlık olmuş

0|2
    0|1
    • Sadece soru... Bende Yaşar Kemal hayranı bir okurum ama çoğunluğu merak ettim sadece.

• Yaşar kemal tabiki

0|1
    0|1
  • yaşar kemal

0|1
    0|1
  • Yaşar Kemal dururken Orhan Pamuk'u geçiniz.

0|1
    0|1
  • Yaşar Kemal daha iyi

0|1
    0|1
  • Yaşar Kemal

0|1
    0|0
  • Yaşar Kemal

0|1
    0|1
  • yaşar kemal

0|1
    0|1
  • Orhan Pamuk'un kimseyle karşılaştırılamayacağını düşünüyorum. Tabi ki akıcı ve sürükleyici olmayabilir orası ayrı

0|1
    0|0
  • Nurullah Genç

0|0
    0|1
  • Evet yaşar kemal ve orhan da pamuk :)))

0|1
    0|0
  • ikisi de

0|0
    0|0
Yükleniyor...