Biyometrik resim çektirirken nelere dikkat etmeliyiz

Pasaport için resim çektiricem ve kuralları nelerdir bilen varsa yazarmı

Güncellemeler:
Arkadaşlar biraz evvel çektirdim resmi kötünün iyisi oldu aynı monalisa misali

0|0
10|15

En İyi Kız Görüşü

• - Yüz, fotoğraf üzerinde ortalanmış olarak saç modeliyle birlikte tamamen görünür olmalı.

- Fotoğrafta leke ve bükülmeler olmamalı. Renkler nötr olmalı ve yüzün doğal renklerini yansıtmalı.

- Kontrast iyi ayarlanmalı, ayrıntılar yeterince keskin ve net olmalı.

- Gözler açık konumda olmalı ve net olarak görünmelidir. Saçlar gözleri kapatmamalı ve fotoğraf çekilirken doğrudan kameraya bakılmalıdır.

- Başın konumu dik olmalı, baş herhangi bir yöne dönük olmamalıdır. Fotoğraf gülme vb. mimikler olmadan, ağız kapalı olarak çekilmelidir.

- Fon beyaz ve desensiz olmalıdır. Fonda gölgeler oluşmamalıdır.

- Işık yüze eşit ölçüde yansıtılmalı, yansıma veya gölgeler bulunmamalıdır. Fotoğrafta "kırmızı-göz" bulunmamalıdır.

- Gözler net bir şekilde görünmeli, gözlük camı üzerinde yansımalar bulunmamalı, renkli cam veya güneş gözlüğü kullanılmamalıdır. Gözlük camının kenarı veya çerçevesi gözleri kapatmamalı ya da gözleri kapatacak ölçüde kalın olmamalıdır.

- Kişinin zorunlu olarak kullandığı gözlük ve benzeri aksesuarlar dışında fotoğrafta şapka, başlık, pipo, vb. nesneler bulunmamalıdır.

- Başörtülü fotoğraflarda yüz çene ucundan alına kadar görünür olmalı, yüzün üzerinde gölgeler oluşmamalıdır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• fotografcı zaten sana söyler. sunu yap bunuy ap diye. cok az tebessüm et yeter.

0|0
    0|0
  • Fotoğrafçının çerçevesinde biometrik foto çekilir görürsen o işi yapar ve seni yönlendirir. Her yerde biometrik foto çekilmez.

0|0
    0|0
  • dikkat etmen tek kural biometrik resim çeken bir fotoğrafçıya gidip bunu belirtmek. gerisi ok

0|0
    0|0
    • Her fotoğrafçı çekmiyormu peki

• yani genelde camına asarlar biometrik çekilir die. hazır şablonu var onlarda ona oturtuyorlar çünkü çerçevenin ne kadarı kafan ne kadarı bilmem neren belli oranlarda olması lazım falan

• Kötü bir resim türü

• fotoğrafçıya pasaport için çektireceğini söyle gömlek giy çok koyu renk olmasın çok fazla makyaj yapma yani doğal olsun öneli olan yüzün net çıkması başka bir şeye gerek yok ;)

0|0
    0|0
    • Bankaya ziraat alıyor harç parası yatırıyorsun kaç yıllık istiyorsan ( ben 10 yıllık çıkartmıştım ) daha sonra bankadan aldığın dekontla ilçe emniyet müdürlüğüne resimlerle birlikte gidiyorsun yalnız gitmeden önce randevu alıyorsun evraklarını veriyorsun bir iki hafta içinde postayla evine geliyor

• Mecidiyeköy'e babam gitmiş emniyet müdürüne ve randevuya gerek yok demiş

• değiştiyse bilemem ama 1 yıl oldu ben alalı emniyet pasaport şub.müd internetten randevu alıp gitmiştim gerek yok dediyse direk sabah evraklarınla gidip başvura bilirsin

• 0|1
    0|0
  • yavrum sen ne çok taktın bu resim konusunu bir link at bakıyım güzel yorumlar yapalım

0|0
    0|0
  • fotorafı çeken anlatır zaten ama makyaj faln olmasın küpe olmasın saçlarını bağlayıp çektiriceksin at kuyruğu şeklinde heralde

0|1
    0|0
  • Fotografın günlük haline benzemesine dikkat et, türbanlı olmasın önceden kontrollerde sorun olabiliyordu, arka fon beyaz olacak gangster gibi çıkmamasına özen göster.

0|0
    0|1
  • fotoğrafçı bilir ne yapacağını :)

0|0
    0|0
  • hayırlı olsun

0|0
    0|0
  • koyda bir bakalım ?sana derririririririrmmmm ?

0|0
    0|0
  • hacı gidiyonmu gezmeye ?

0|0
    0|0
  • koy işte bu taksim meydan fotosunu :D

0|0
    0|0
  • 35-35 di galiba googleden baksana?

0|0
    0|0
  • Senin bir sey yapmana gerek yok, fotografci halleder

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• 0|1
    0|0
    • fotorafçılar bişliyorzaten cevap yazmıyorum bu kıza senin cevabına yazdım yeter :)

• Saçlarını toplamana gerek yok, önemli olan kulakların görünmesi.Benim kulağımda küpe vardı ve ayrıca saçlarım açıktı.Makyaj olarak ben ruj ve kalem sürmüştüm.

0|0
    0|0
  • Kulakların görünmesi lazım. Arka fon beyaz oluyo, fotoğrafçı zaten söyler.

0|0
    0|0
  • gittiğin fotoğrafçı söyler onlar bızden daha bılgılı..

0|0
    0|0
  • Fotoğrafçı yönlendirir seni zaten.

0|0
    0|0
  • fotoğrafçı bilir

0|0
    0|0
  • Yüz açık olmalı kesinlikle. saçlar toplu. perçem vs. toplamak gerekiyor. o kadar.

0|0
    0|0
  • hiç bişey dikkat etme. zaten herkes mal gibi çıkıyor biyometrik resimde

0|0
    0|0
    • Hani kolye olabilir mi ya da tek renk tahrir ya da gömülelim giyilir

• fon beyaz olur zaten. kolye vs. takma gözlük kullanıyorsan onu takabilirsin. bir de resim çektirirken gülme, yüzünde ifade olmaması gerek.

• Pasaport için deyince onlar biliyorlar işini.

0|0
    0|0
Yükleniyor...