Sanat neden bu kadar az seviliyor Türkiye de?

Cidden hep merak etmişimdir. İnsanlar neden sadece siyaset gibi boş şeylerle uğraşıyor. Ben de yaklaşık 2 sene boyunca hep siyaset konuştum ama sonunda baktım ki bana kattığı en ufak bir şey yok. Sanat bir şey kattı mı? derseniz belki evet belki hayır. Ama hiç bir şey kaybettirmedi bana. Oysa siyaset öyle değil dostunu arkadaşını bazen ailen bile kaybedebiliyorsun bu boş ve saçma muhabbetlerle. Bence bu ülkeyi hatta sadece Türkiyeyi değil tüm ülkeleri sanat ilerletecektir. Sürekli siyaset konuşup düşünen bir ülkeden bir cacık olmaz bence. Yani sadece siyaset değil bunun gibi boş olan birsürü muhabbet var konuşulan. Siyaset bunlardan biri
Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Bizim insanlarimiz at gözlüğü takıyor da ondan. Sadece kendi doğruları var, onun dışındakiler yanlış. Yani herkes için söylemiyorum ama bazı insanlara ne desen boş, o sadece önünü görüyor.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sanat artık ne sanat icin nede insanlar icin yapılıyor. Neredeyse herkes siyasi bir kâr pesinde

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Sanat ince fikri, hayal gücünü, empati yeteneğini arttırdığı için dediginize katılıyorum. Batılılaşmak dedikleri aslında teknoloji almak değildir. Zira o teknoloji en başta hümanizm tabanlı felsefe ve sanat ile olmuştur. Ama bunu da seçkinler yapmıştır halk değil. Karışık bir toplumda sanat halka inemez.

Neden inemez? Halkın oncelikli olarak geçim derdi varsa, kafasında sürekli hesap kitap işine giriyorsa sanata ve kişisel gelisime vakit bulamaz. Özellikle türkiye gibi karışık bir ülkede çalışanların ücretlerinin düşüklüğünden başka, karışık ülke gündemi de insanın moralini bozuyor, kafasını bulandırıyor. Misal bu darbe olayları beni 2 hafta kilitledi, resmen 2 hafta hayattan zerre zevk almaz oldum.

Işte bu durumlar varken halk ne yapsın? Tamam seçkin sınıf yine sanatla, gelişimi ile ilgilenir. Ama tabanın önce kendini bir düzlüğe çıkarması lazim. Kanada, Norveç gibi bir ülke ile Türkiye gibi bir ülkenin koşulları bir değil.

0|0
    0|0
  • Neredeyse artik her yapilan seye insan sanat demeye basladi. Senin sanattan kasdettigin ne onu bilemem.

0|0
    0|0
    • Sanat dalları işte. Bir çok dal var örneğin benim tiyatro. Bir başkası resim, müzik gibi şeyler yani.

• Olur öyle şeyler

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Anlamis degilim

0|0
    0|0
  • Sanat mı pöfff salla bu şaçmalıkları

0|0
    0|0
Yükleniyor...