Paralel evrenler paralel evrenler?

arkadaşlar bu konuyu çok merak ediyorum son günlerde ama anlamakta zorluk çekiyorum, kuantum fiziğimi çalışmak gerek

0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

• bak şimdi bu paralel evrenlerin temel mantığı, sonsuz patlama modeliyle desteklenen çoklu evrenler. çoklu evren varsayımının temelini oluşturan nedenleri de kuantum fiziğinde bulursun. bunlar biraz temele inmeydi, olaya bütün olarak yaklaşırsan da paralel evrenlerin varlığıyla ilgili olan teoriler, sicim teorisi dolayısıyla da m kuramıyla ilgili

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim

• rica ederim, olayın en kaba haliyle özeti bu. araştırmaların devam ederse bildiğim kadarıyla daha da detaylı anlatabilirim

• araştırcağım, bahsettiğin teorilerde bakacağım çok sağ ol :)

En İyi Erkek Görüşü

• Paralel evrenler konusu aslında fizikle tam manasıyla açıklanamaz kardeşim çünkü olaylar ve olasılıkların, zaman ile görecelilik kazanabildiğini, kimi zaman ''zaman''ında izafi olma durumundan bahsediliyor bu başlıkta. Oysa fizikte neredeyse hiçbir formül ''zaman'' kavramı olmadan belirli bir yere gelemiyor. Quantumun burada ekstrası, maddelerin de gözlemleyenlere göre göstermiş olduğu değişkenlikler. Bkz: Çift yarık deneyi.

Bu konu aslında şimdilik hala hayal gücü sınırında. Uzayın bilinmezliği, kara delikler, solucan boruları... gizemi, tahmin ve olasılıkları artırıyor. Belki ışık ve ses hızından sonra çok daha büyük hızlara erişebildiğimizde bu konuda daha net bilgilere ulaşabileceğiz..

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim kardeşim

• araştıracağım kardeşim, tekrar sağol :)

• Rica ederim kardeşim..

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 7

• O kadar derine inmene gerek yok. Paralel evren dedikleri şey sadece bir olasılık. O olasılığa da şu şekilde ulaşıyorlar. Atom fiziginin açıklayamadığı bazı şeyleri kuantum fizigiyle açıklıyorlar ve duruma şöyle bakıyorlar. Hımmmm biz imkansız sanıyorduk ama olabiliyormuş öyleyse neden evrenimize paralel bir evren olmasın? İşte bu görüşle ortaya bir paralel evren olasılığı attılar. Gerçekte ispatlanmış bir şey yok. Ama yine de şöyle diyebilirsin: ''Neden olmasın''

0|0
    0|0
  • diyorki mesela karadelikler var demi gökyüzünde onların içine eger girersen onların sonu başka bir evrene çıkıyor olabilir nedir başka evren? başka evrendir işte :D orda ne oldugunuda hayal güçlerine ögre üfürüyolar :D bizim farklı versiyonlarımızın orda yaşadıgını söleyenlerde var :D farklı zaman dilimi içinde bizim orda yaşadıgımızı söyleyende var bu tamamen hayal gücü yani :D

0|0
    0|1
  • paralel evren diye bir şey yoktur, duyabileceğiniz en büyük saçmalıklardandır, istediğin fizik dalını çalış alakası yok, en ufak çıkarım yapamazsın bu konuda çünkü paralel evrenler hayalidir

0|0
    0|0
    • Son yillarin en iyi fizikcilerinden Michio Kaku binlerce arastirmasina dayanarak var diyor klavye basindaki artist yok diyor guluyorum.

• @Hilerya bu bilimdir, benim dediğim de doğru değildir elin japonunun dediği de, kanıtlanan şey doğrudur, kanıtlanmamış bir şey için kimseyi baskı altına alıp manipüle edemezsin, yoktur kanıtlanmamıştır, kime sorarsan sor en fazla "bu adamın çalışmaları var" derler e benim de çalışmalarım var bilim değildir bu, bilim "buna inanıyorum" ile bilim olmaz

• Paralel evrenler yalan dolandır ıspatsız olasılıksal sözlerdir bazı ateistler bunu ateizm için kullanıyor ama safsata

• ne yi merak ediyorsun tam olarak bunlar birer varsayım henüz kesin birşey yok parçacık anti parçacıktan bahsede biliriz peki ya anti evren bu mümkün mü bilemeyiz?

0|0
    0|0
  • Senin bir kopyan paralel dünyada senin yapacaklarını önceden yapıyor ikinizin arasında zayıf bir bağ var. İstersen kuvvetlendirebilirsin ama tavsiye edilmez. İşte dejavu olayı bu paralel evren yüzünden

0|0
    0|0
  • paralel evrende eve attığım kızlarda beni mi eve atıyor a... :D oradaki halime allah yardım etsin

0|0
    0|0
  • Pansilvan ya dan güzel paralel evrenmi var :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...