Kaç yabancı dil biliyorsunuz?

Hangi yabancı dilleri biliyorsunuz, nasıl öğrendiniz? Konuşup anlayabiliyor musunuz?

0|0
21|16

En İyi Erkek Görüşü

• Ben 4 dil biliyorum.

Türkçe : Çok çok iyi derecede biliyorum. Anadilim olarak ailemden öğrendim, kendi çabalarımla mümkün olduğu kadar geliştirdim. Konuşurum ve anlarım.

Fransızca : Orta okul ve kolej sistemiyle eğitim yapan lisemin hazırlık sınıfında öğrendim. Oldukça iyi seviyede konuşuyor ve anlıyorum. KPDS'de aldığım en yüksek notum 92

İngilizce : Bilmemenin eksiklik olacağını düşündüğüm için öğrenmeye karar verdim. Kendi çabalarımla öğrendim. Seviye olarak fena değil. Yaygın bir dil olması açısından kolayca geliştirdim. Pratik eksiğim var. Kendimi ifade edecek kadar konuşabiliyor, konuşmaları anlayabildiğimi düşünüyorum ama okuduğumu anlama oranım çok daha iyi. KPDS notum 69

İtalyanca : Bana çok seksi gelen bir dil olduğu için öğrenmeye karar verdim. Kendi çabamla öğrendim. Fransızcaya benzerliği benim için avantaj oldu. Çat pat konuşuyorum. Anlama oranım fena değil. Derdimi anlatır, karşımdakinin derdini neredeyse anlarım. KPDS'de hala rezil olacağım düşüncesi ile sınava girmedim.

İtalyanca'yı biraz daha kıvırayım ondan sonra İspanyolca var sırada.

2|1
    0|0
    • Bir de evrensel dil denilen Esperanto var onu dil olarak saymadım. Özellikle Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca bilenler kolaylıkla öğrenebilir. Bunda deneme imkanım olmadığı için seviyemi değerlendiremedim ama sanırım fena değilim bu yapay dilde :)))))

• başlangıç seviyesinde italynacanın mı fransızcanın mı grameri zordur?

• İkisinin de aynı olduğunu söyleyebiliriz, hatta cümle yapıları da tamamen aynı gibi. Fakat İtalyanca neredeyse aynen yazıldığı gibi okunurken, Fransızca'nın bir sürü telaffuz kuralı var. Kolay telaffuz açısından İtalyanca daha uygun bence ki bu da önemli bir kolaylık.

Kızlar Ne Diyor 21

• türkçe

ingilizce

almanca

fransızca

italyanca

japonca

korece

çince

ibranice

rusça

ispanyolca

yunanca

bulgarca

ve son olarak

şunu söylemeliyimki

bu kadar dil bilmiyorum tabikide :D sadece türkçe biraz ingilizce biraz almanca o kadar :D

0|1
    1|0
  • Türkçe biliyorum hem konuşuyorum hem anlıyorum :)

0|1
    0|0
  • türkçe ve ingilizce ama italyaca öğrenmek istiyorum kesinlikle :)

0|0
    0|0
  • almanca ve türkçe biliyorum ana dilim türkçe baba dilim almanca olduğu için...

0|0
    0|0
    • Babana sormadın mı daha?

• soyleme sımdı ondanda bıseyler cıkartırız anneme sormaya gıderım onuda...

• ingilizce

0|0
    0|0
  • 2 anadilim var 3. bir dili iyi duzeyde kullanabiliyorum, ayrica dogal olarak birkac dili de paralel olarak anlayabiliyorum.

0|0
    0|0
  • türkçe, ingilizce...

çok az da arnavutça biliyorum. konuşma olarak değil de konuşulanları anlamak diyelim.

0|0
    0|0
  • Türkçe anadil

İngilizce iyi düzeyde

almanca kaybolsam yolumu bulacak kadar

rusça öğrenmek istiyorum. nasıl olcak bilmiyorum

0|0
    0|0
  • İngilizce okuyorum İspanyolca öğreniyorum yakında Fransızca'ya başlıcam.

0|0
    0|0
  • Portekizce anlıyorum ve konuşabiliyorum. Eski erkek arkadaşım Brezilyalı idi onun sayesinde ögrenmiştim. İngilizce orta derecede. Almanca konuşuyorum ama anlamıyorum..

0|0
    0|0
  • Ingilizce,Almanca..

0|1
    0|0
  • iyi düzeyde ingilizce

temel almanca

kürtçe

arapçayı da sadece anlayabiliyorum

0|0
    0|0
  • ingilizcem çok iyi..almancam yeterli düzeyde

0|0
    0|0
  • İngilizce biliyorum.Fransızca öğreniyorum :)

0|0
    0|0
  • ingilizce ve almanca sadece

0|0
    0|0
  • yunanca ve ingilizce biliyorum kurslarına gittim erken yaşta gelişim herzaman iyidir

0|0
    0|0
  • Türkçe, ingilizce, almanca, danca. İsveç ve norveç dilini anlıyorum ama konuşamıyorum malesef.

0|0
    0|0
  • türkçe anadil..

ingilizce orta düzey

arapça konuşulanları anlıyorum

0|0
    0|0
  • 1 tane

0|0
    0|0
  • fransızca öğretmenliği okudum fransızca ingilizce biliyorum,çok çokda almanca,bir dil bilen zaten diğerlerini kolayca öğrenebilir ama franszca öğrenmek gerçekten çok zor.

0|0
    0|0
  • ingilizce'yi anlayıp konuşabilir, okuyabilir ve hatta geyik çevirebilirim - akademik konular hariç.

bunun dışında latince çalışmak gibi bir eğlencem var, konuşamıyorum haliyle; hatta tam çözebildiğim bile söylenemez hala:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• kendimi ifade edebilecek kadar fransızca konuşuyordum ama unttum konumaya konuşmaya. hatay lı olduğum için az buçuk arapça anlarım. ingilizce konuşabiliyorum rahatlıkla. l can speak english şakır şakır :) :) :)

0|0
    0|0
    • bu arada nasıl öğrendiniz bölümünü atlamışım :) elime fono yayınlarının bir kitabı geçti. kitaba o kadar iyi çalıştım ki kitap bittiğinde ingilizce konuşabiliyordum. sonra da pratik yapmak için kuşadasına gittim. orada da pratik yaparak geliştirdim.

• İngilizce, Fransızca, İspanyolca biliyorum. Yazamıyorum ama (kril alfabesinden dolayı) anlaşabilecek kadar da Rusça biliyorum

0|0
    0|0
  • türkçeyi ana dili gibi biliyorum konuşuyorum anlayabiliyorum anneciğim öğretmiş zaten :))

1|0
    0|0
    • Sen yakında kesin Almanca da öğrenirsin :)))

• Yok Almanca deyim olarak benim dediğim gibi (babana sor). Sen birebir çevirileri yapıyorsun şimdi ama burada bir deyim-atasözü söz konusu olan. Hamama giren terler diye doğrudan "eingabe des schwitzbad" dersen saf saf bakarlar. Ama benim yazdığımı söylersen bizim "hamama giren terler" dendiği zaman anladığımız manayı çıkarırlar.

Ayrıca benim kasdettiğim öğretmen zaten sensin Meta için :))

• babama sorcam bn babaaaaaaa ...

• türkçe, almanca, modern yunanca, ingilizce ve ibranicem ana dili seviyemde, fransızca ve ispanyolcam da orta düzeyli

1|1
    0|0
    • turkce yi tr de dogdugum icin ogrendim zaten, almanca, yunanca ve ibrenice yi de ailede ogrendim cocuklugumda, 5 yasimdan bari ingilizce egitim aldigimdan ve 8.5 yildir yurtdisinda yasadigimdan cok rahat konusup anlayabiliyorum, fransizcayi avrupada kaldigim donemlerde ogrendim, ispanyolcayi da isim nedeniyle ogrenmem gerekti

• İngilizce biliyorum

0|0
    0|0
  • ingilizcem oldukça iyi seviyede diyebilirim konuşma okuma anlama açısından. sadece british aksanı anlaması zor adamlar bi değişik konuşuyo çünkü :) gramer bilgim biraz eksik oturup gramer çalışmadığım için uzun zamandır. bi de fince biliyorum azıcık. Puhun suomea :)

0|0
    0|0
  • Yalnızca ingilizce. O da fazla değil okullarda öğrendiğim kadar. Ama kendimi geliştirmeyi düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Türkçe biliyorum demek soruyla alakasızlığı gösteriyor. Çünkü bildiğimiz yabancı diller istenmiş.

İyi derecede ingilizce

Derdimi anlatıcak kadar almanca biliyorum.

0|0
    0|0
  • tipik türk söylemi anlıyorum ama konuşamıyorum :))) haha

0|0
    0|0
  • fince ,ingilizce ,isveççe fena sayılmaz.almanca ve arapça öğreniyorum şimdik..

0|0
    0|0
  • İngilizce ama derdimi anlatabilecek kadar ( buna yamyamca diyorlar sanırım )

0|0
    0|0
  • kürtçe ingilizce:)

0|0
    0|0
  • ingilizce gayet iyi konuşurm

birazcıkta ispanyolca bilirim

ve bulgarca

0|0
    0|0
  • türkçe

kürtçe

zazaca

eski osmanlı türkçesi

ingilizce çok çok az

0|0
    0|0
  • bi Türkçeyi biliyorum onu da ne kadar düzgün konuşabilirsem konuşuyorum işte =)

0|0
    0|0
Yükleniyor...