Mitolojiden çakan birileri bakabilir mi bir lütfen?

Venus tablolarda niye hep aynayla resmediliyor?

0|0
0|3

Erkekler Ne Diyor 3

• Hem yunan hemde romalılar mitolojisinde aynanın 2 anlamı bulunur.
    1-) gerçeği yansıtır
    2-) Güzellik demektir.16. yy dan sonra hem italya da hem de rönesans dönemi avrupalı ressamlarca güzelliği sembol eder. Bunu da Tiziano ve Da vinci şöyle açıklamıştı Çok güzel bir kadın kendini görmek ister. E insanlar da güzel görmek ister. Kadının çevresinde kendisinden güzel bir şey olmadığı için kadında kendini ayna yansımasından görmek ister.
    Bu yüzden aynalar güzel kadınları sembol eder. Resimin çiziliş amacına göre çeşitli şekillerde çizerler güzelliğiyle ünlü venüsü ve bu yüzden dealakasız bile olsa resime bir ayna figürü yerleştirilir. Sana Aynayla alakalı mitolojik bir hikaye anlatayım mı :D

1|0
    0|0
    • Çok memnun olurum?:)

• Bİlmem küçüklüğünden beri dinazor canavar normal adam yerine böyle çivili kırmızı saçlı ya da alev topu gibi saçlı vampir adamlar çiziyordum mitoloji ile 7 yaşında falan herkül ile tanışınca ilgilenmeye başladım, mısır mitolojisi, viking, roma ve yunan mitolojisine hakimim Amerika kıtasında ise venezuela , bolivya efsanelerinden bir kaçtane bilirim. Japonyanın zaten mitoloji gibi bir geçmişi var onlara falan da merakım var bir kaç gün çnce bir iki tane bence yazmıştım dilersen bir göz at

• Okuyacağım mutlaka. Tesekkurler:)

• şöyle bir atayım : venüs gezegeni diğer gezegenlerin aksi yönüne döner, ayna da bizim aksimizi gösterir bundan dolayı ayna kullanılıyor olabilir, mitoloji bu :D

0|0
    0|0
  • Güzellik tanrıçası değil mi o?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...