Kitap seçimi nasıl yapıyorsunuz? Kitap seçerken neyi kriter alıyorsunuz ?

okuyacağınız kitapları neler belirliyor,

yılda kaç kitap okuyorsunuz ortalama?

• Sevdiğim yazarların kitaplarını seçerim
    10% (2)4% (1)7% (3)Oy Ver
  • Ilgilendiğim konuya , ozamanki ruh halime , ihtiyacıma göre değişir
    75% (15)57% (13)65% (28)Oy Ver
  • En çok okunan listesine göre
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Tavsiyelere göre
    5% (1)9% (2)7% (3)Oy Ver
  • Diğer
    10% (2)30% (7)21% (9)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
kriter olacaktı arkadaşlar, özür dilerim

0|0
16|43

En İyi Erkek Görüşü

• yazar / konu en sağlıklı seçim budur.çok satanlardan almak veya sürekli başkasının önerdiği kitapları almak özentilik alametidir

1|0
    0|0
    • ama farklı bakış açılarını, yeni ufakları da yakalamak lazım bazen , seçeneklerin artar sende değerlendirebilirsin böylelikle

• hadi edebi bilgisine çok güvendiği birinden bir iki tavsiye alabilir de insan çok satanlardan almak kesinlikle saçma

• teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 42

• bir kitap okurken ilk başta branş seçimi önemlidir ve bu seçimin sürekliliği de önemlidir.mesela ermeni soykırımını okumak isterseniz rahmetli hrant dink,in yazdıkları sonrasında türk tarih kurumun,da yapılan açıklamalar ve bir türk olarak orhan pamuk,un yazdıkları var mesela ben türk siyasi tarihi okuyorumve uğur mumcuyla başladım onunlada devam ediyorum şahsen.

1|0
    0|0
  • Özür dilesen de krater ile dalga geçmek istedim.

Ama şimdilik rafa kaldırdım, belki daha sonra.

Kitap alırken önce yazarına bakarım, sonra konuya bakarım.

1|0
    0|0
  • İlgi alanıma göre tercih ederim. Genelde kapaklar ve isimler cezbeder beni ve içeriğe bakarım biraz da. İşte bu dediğim anda alırım..

2|0
    0|0
  • ilgi alanı, yazar ve konu

1|0
    0|0
  • Gerçek olayları severim.

1|0
    0|0
  • Önceden okuduğum ve beğendiğim yazarlar varsa takip ederm yeni kitabı çıkınca alır okurum. Yada bir arkadaşım tavsiye etmiştir. Kapağına aldanıp okuduğum kitaplarda vardır. :D Eskiden yılda belki 15 20 kitap okuyordum ama artık o kadar vakit ayıramıyorum.

1|0
    0|0
  • İmla kuralları ve yazım nizamı önemli.Yoksa kitap okumaktan soğuyorum.Birde yabancı kitapların çevirisini yaparken akıcı bir çeviri olmalı.

1|0
    0|0
  • Yazar'ın akademik kariyeri ve bilgi birikimi önemli eğer kitap siyasi veya tarih ile ilgili ise. Diğer taraftan fantastik bir kitap ise kitaptaki karakterlerin isimlerine dikkat ediyorum. Örneğin HarryPotter, LordOfTheRings vb. Yılda ortalama 15 ila 20 kitap okuyorum. Ortalamanın bir hayli altındayım.

1|0
    0|0
  • bilmiyorum :/

1|0
    0|0
    • bende seçeneklerden farklı tercih sebepleriniz var mıonu öğrenmek istemiştim. bence insanın kendinde farklı yönler bulmasına yardım ediyor.

• son zmanlarda realistçe yazılmış kitaplar dışındakileri pek hazetmiyorum.zamanla değişebilecek şeyler.

• Ben kıtap secerken bana neler katabılecegıne bakıyorum yanı bana hayata dair birşeyler ögretmeli bos hıkayelerden nefret ederım

1|0
    0|0
  • ilgilendiğim konuya ,

o zamanki ruh halime göre değişir.

1|0
    0|0
  • öğrenciym haliyle zamanm cok oluyor kitap seçerken ilgi alanıma göre kitaplar alıyorum ylda yaklaşık 40-45 kitap okuyorumdur heralde hiç saymadm

1|0
    0|0
  • para vericeksem eğer ayaküstü ilk üç beş sayfasını okuyorum.ilgimi çekerse alıyorum,yok biri hediye eder,yada bıyerden elime geçen bir kıtapsa sıkılsamda bitirmeye çalışıyorum.yılda kaç kitap okurum hiç bir fikrim yok.

1|0
    0|0
  • Yayın evlerini takip ediyorum çoğunlukla. Tavsiyeler de önemli tabii.

1|0
    0|0
  • İlgilendiğim konu ve ihtiyacıma göre.

Ama genelde sanat dergilerini okurum.

1|0
    0|0
  • Sevdiğim yazarla başlar, tavsiyeden ilerlerim. Yılda okuduğum kitap sayısını parası ortaya çıkmasın diye hesaplamadım hiç :D

1|0
    0|0
  • sürükleyip götürmesini :D

tarihi içerikli ve macerayı seviyorum :)

1|0
    0|0
  • roman olarak klasik eserler başta gelir ilgi duyduğum tarih konusunda kitap seçme kriterim ise akademik yetkinliğine inandığım gerçek tarihçilerin eserleridir. kitap seçmek kolay değil. bir yerde kitap seçmek insan seçmek gibi.

1|0
    0|0
  • link ilkokuldan beri okumuyorum :D

1|0
    0|0
  • Çoktan beri kitap almadım ama çekmeli kendine mantıklı bulduğum konular olmalı Üstün Dökmen Doğan Cüceloğlu Soner Yalçın Mehmet Akif Ersoy Nutuk severim

1|0
    0|0
  • ilgi alanlarıma göre bakıyorum ... konu bide

1|0
    0|0
  • ilgi alanima ve yazarinaaa

1|0
    0|0
  • Kriter değil mi o ya :// yoksa yanlış mı biliyorum krater şu aya düşen meteorların şeysi değil mi fdklgfdkl

1|0
    1|0
  • İlgilendiğim konuya,o zamanki ruh halime,ihtiyacıma göre değişir,ama tabiki yazarda çok önemlidir

1|0
    0|0
  • sadece kıtap konusu yazara bakmam bile

1|0
    0|0
  • Genellikle: Ezoterizm / Metafizik / Sembol / Fantastik / Bilim Kurgu Kitaplarına Aşinayım...:D

1|0
    0|0
  • çok satılanlardan alırım ay da 2 kitap biter

1|0
    0|0
  • Yazarına bakarım bir de konusuna bakarım ikisi de hoşuma gittiyse alırım

1|0
    0|0
  • kalınlıgını

1|0
    0|0
  • annem babam kitap hastasi onlarin kitaplarini caliyorum..

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    12

Kızlar Ne Diyor 16

• benim kriterlerim ve belli yazarlarım var.

polisiye falan almam

macera sevmem

yabancı yazarların kitaplarını okumam

falan falan.

1|0
    0|0
  • Sevdiğim yazarları sürekli takip ederim çıkan kitaplarını alırım.Tavsiye de önemlidir benim için,ayrıca ilgilendiğim konuyla alakalı bir kitapsa ya da dikkatimi çekmişse konusuna bakarım.

Bazen de ruh halime göre;aşk romanların tatsız geldiği dönemlerimden,ağlamak için kitap aradığım dönemlere doğru değişir.Bazen de sadece düşünmek için okurum.

0|0
    0|0
  • sevdiğim yazarlar var ama farklı bir şeyler istiyorsam kitapçıda uzun süreler kalıp konusuna bakarım kitapların ilgimi çeken olursa alırım

1|0
    0|0
  • okul dönemi sadece ing edb ı gidiyor haftada 3 kitap

tatil dönemi türkçeye dönüyorum sevdigim yazarları okuyorum kadın yazarlar cogunlukta

1|0
    0|0
  • yazarı,sayfa sayısı,kapak ismi

2|0
    0|0
  • Sevdiğim yazar olmasına ,ihtiyacıma göre

1|0
    2|0
  • bilim kurgu fantastik öğeler varsa yazarı diğer yazarlarca tavsiye edildiyse sonu mutsuz sonla bitiyorsa kapağı ve kağıdı güzelse

1|0
    0|0
  • tabiki yazar önemli ama

ilk yinede kapak arkası tavsiyeleri iyice okurum

hiçbir kitabı kapak arkası okumadan almamış ya da okumamılşımdır

0|1
    0|0
    • bol resimli olmasına ve az yazılı :)

• cin ali, :D ayşegül tatilde :D gibi pamuk prenses yedicüler gibi kitapları okuması çok zevki insanın ufkunu açıyor :D ehehehehehee

• Biri de çıkıp demiyor ki krater nedir , krital olmasın o :D

1|0
    0|0
  • konuyu çokta ayırt etmiyorumyazarı iyi olsun bide okuyanların yorumları önemli benim için

1|0
    0|0
  • seri kitaplarıysa önce yayın evine bakarım.çünkü bazı yayın evleri resmn insanı sürünüdürüo ve çevirileri kötü oluo.sonra yazar ve konusuna bakarım.

eğer alacağım kitap seri değilse tek kitaptan oluşuosa konusuna bakarım ilgimi çekeni alırım.tabi en çok okunan listesinde olmasıda o kitaba ilgi uyandırıo

0|0
    0|0
  • İlgilendiğim konu, ruh halim v.s

0|0
    0|0
  • Ilgilendiğim konuya , ozamanki ruh halime , ihtiyacıma göre değişir

0|0
    0|0
  • Ilgilendiğim konuya , ozamanki ruh halime , ihtiyacıma göre değişir.

0|0
    0|0
  • ben macera ve bilim kurgu kitaplarını seviyorum kafamda yaşayıp canlandırıyorum önce bir kapağına adına bakarım sonra arkasını okurum ilgimi çekerse ilk sayfasını okuyup alıp almamaya karar veririm..özellikle Dan Brown kitaplarına hayranım.. çok kitap okuyan biri değilim zaman dolayısıyla okul İstanbul koşulları.. yazın kitap okumayı severim 7-8 kitap bitiririm yıl içinde 11-12 kitap ancak eder..

0|0
    0|0
  • Tavsiyelere bakmıyorum cunku ona guzel gelen bir kitap bana kötü gelebilir.

Yayınevlerine, yazarına ve konusuna bakıyorum.

1|1
    1|0
Yükleniyor...