Kitap alacağım ve bu konulara yeni başlamaya karar verdim yardımcı ve öneride bulunur musunuz?

Evrenin yaradılışı bir nevi tanrıyı sorgulama bilim ile ilgili kitap önerisinde bulunur musunuz? Yaradılış, sorgulama, evren bu üç'ünün olduğu bir kitap..

Güncellemeler:
YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN, bu arada. 😌

0|1
8|17

En İyi Erkek Görüşü

• Tevrat, Zebur, İncil, Kur'an-ı Kerim sorgu bilgiden gelir önce bil, bil ki sorgulayabilecek aklın olsun, hakkın olsun, gücün olsun.. Bunları okuduktan sonra Divan-ı Kebir'i oku bu kitabı da bitirince Cin Ali ve maceralarını bile okusan satır aralarında yaradılışı, sorgulamayı ve evrenin sırrını görebilirsin.. Yolunda başarılar

0|0
    0|0
    • Biliyorum ki soruyorum, teşekkür ederim. Cin aliyi ve benzeri okuyacağımı sanmıyorum. Daha ileri görüşlü aydınlanmak tercihimdir..

• Yeni başlayanlar için öneri istediğinden ötürü ben bilmediğini düşündüm, cin ali sadece bir benzetmeydi, burada kuramayacağım bazı cümleler var açıkcası kurmaktan çekindiğim tavsiye mi dikkate alırsan çok faydasını görürsün iyi geceler dilerim :)

• Cok tesekkur ederim, tabiki ilk once konunun aslini ogrenip arastirmak lazim. Haklisiniz.👍🏼

En İyi Kız Görüşü

• Tübitak'ın "eski basım" kitaplarını bul. Bak altını çiziyorum, "eski basım".

Onu bulamazsan odtü'nün bilim kitaplarına göz at. Yaradılış, sorgulama ve evren kelimelerinin üçünü de içeren kitapları ancak felsefe kitaplıklarında bulursun. Üşenmesem arar bulurum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Bu konulara merak sarmış, yıllarca araştırma yapan biri olarak söylüyorum. Cehalet mutluluktur. Evreni öğrenmek çok ilgimi çekiyor, bu konuda konuşmayı da çok seviyorum ama, keşke o mavi hapı alıp matrix'te yaşamayı tercih edebilseydim. Ama merak işte :) Sen neleri araştırıp öğrendin bu güne kadar?

0|0
    0|0
  • kanka sen tanrıyı sorgulayacaksın lakin tanrı senin sorgu masana oturacak mı?
    bana en mantıksız gelen kitap türleri onlar. inanırsın ya da inanmazsın; o kadar basit. s. et dünya klasikleri oku.

0|0
    0|0
    • Olsun yine de bilgi edinmek istedim.. En rahatlatan cumle oldu.. Tesekkur ederim😌

• Hiç tarzım olmayan kitap bunlar. İsterseniz başka öneridd bulunabilirim?

0|0
    0|0
  • Okumak degilde izlemek istersen bir belgesek serisi vardi cok unlu bir bir adami cekiyordu ismini hatirlayamadim adamin ama belgeselin adi cosmos

0|0
    0|0
  • Dini görüşün nedir?

0|0
    0|0
  • Yeni başladıysan detaydaki aradığın kitaplar sana ağır gelir

0|0
    0|0
  • hayır.

0|0
    0|0
  • olaya hangi yazarların tarafından bakacağın önemli, ateist yazarlar mı, ateist bilim adamları mı, din yandaşları mı? çok zor ve kapsamlı bir konu seninkisi.

0|0
    0|0
  • hepsinın oldgu bir kıtap var "Kuran-ı Kerim" türkce mealini oku...

0|0
    0|0
    • Okudum, ki soruyorum. Pek işime yaramadı. Sıkıldım.. Güldüm...

• Ben okurum, öğrenmek için sorgulamak için.. Okumuşum ki sorguluyorum. Ben söylemedim senin kitabında öyle yazıyor! Kendince elementler uydurma doğru olanı oku falan filan gereksiz inandırıcı şeyler değil bunlar zorlama bu kadar.. Ayni seyleri benim gibi kişiler değil seni doğuran bacı anaya denir aynı dnaları genleri taşıdığınızdan bilim adına konuşuyorum yani 😂 O yeme işlerini anca sen yaparsın yani. Ben senin savunduğun kitapta ne yazdığını söyliyorum hani sen çok müslümansın ya hani öyle konuşuyorsun ya çok okumuş gibi kendi kitabını.. Daha ne yazdığını bilmiyorsun.. Anca lafta bunlar anca laftaa..
      Bizler nasıl saygı duyuyorsak, sizde saygı duyacaksınız bizlere herkese! Ya seve seve ya da bilemem artık böyle adama s. okarlar işte. İyi geceler

• sen gene liseli ergenler gıbı baglamısısn sonunu olayın :) :) nese canım benim konuya gelyım öncelıkle bir yere gitme lutfen gece gece bana Ağlence cıktı die sevinıyordm gitme lütfen .. :) sımdı aslı konu aptal kız sen bu kadar malsın kı kuranda hiç birseyin tam acıklamsı yoktur gercege en yakın olan anlatılır cunkı Allahın ilmını tam anlamıyla kımse bılemez.. ayrıca peygamber efendımze oku yani arapcası İkra olan olay kuranda yazmaz o vahiy olarak gelmıstır sen kuranda böyle okudum dıyorsun yalan söyluyorsun magrada cibril yanı cebrail A. S tarafından bıldırılmıstır.. şu sekılde “İkra bismi Rabbikellezi halek” = “Oku!…Yaratan Rabbinin adıyla oku” bu bır hadistir.. cunkı o sırada daha kuranı kerım ınmemıstı bıle.. yanı burdan yola cıkarak senın yazdıklarının tamamı yaln oldgu ortaya cıkyor zaten bellıydıde kendı kendinıde ele verdın.. bize saygı duycaksın dıyorsun sen ve senın gıbılere saygı duymamız gerektıgnı yuce kıtabımız kuran bıle söyluyor ama ben kısısel olarak saygı dymuyorm.

• Richard Dawkinsin kitaplarına bir bak derim ablacım

0|0
    0|0
  • Sofie'nin Dünyası tam sana göre, bana okumayı sevdiren kitaptır

0|0
    0|0
  • Kur-an'ı Kerim !

0|0
    0|0
    • Hayır değil.👎🏼 var diyor sadece okudum ispatlamıyor sadece"var" diyor. "Bilim" diyorum evreni yaradılışı ne kadar ilerlediyse o kadar ispatlamaya çalışmış kitapları söz ediyorum..

• Bilim sizin kitabınızdan hiç birşey kanıtlamadı. Öyle birşey yok olduğunu kanıtladı şu zamandan beri.. Kanıt arayana ayna mı yeter? 😂 Bu biraz saçma olmadı mı? Ona bakılırsa gözlerini açmak bile buna örnektir.. O zaman buzdolabına bakalım, baktık buzdolabı oldu , nasıl oldu? Ne bileyim baktık işte ama görüyoruz ya kanıttır nasıl oldu bilemem. Buzdolabı sadece bir örnek, deme yani buzdolabını biz yaratıyoruz diye.. Herhangi başka örnekte verebilirim.. Öfke kontrol sorunum var sadece bu tür şeylere alınmam.. Af'a gerek yok. İnsanlık halleri..

• Ayna derken kendine bak insan olan kendine :D Anlarsın var mı yok mu. Ayrıca evrenin genişlemesinden tut kıyametin alametlerine kadar eğer bilimle ters düşen kanıtlanmamış bir iş varsa buyur konuş. Hem şeytanın en büyük hilesi yokluğuna inandırmakmış cahili :D

• bunun ıcın tasavvuf ve fıkıh tavsıye ederım

0|0
    0|0
  • Aynaya bak

0|0
    0|0
  • dini suphen mi var varsa yardımcı olmaya calısırım

0|0
    0|0
  • Sil Baştan isimli bir kitap okumuştum yıllar önce. bir bak derim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Burak Ozdemir- Tanrinin Dogumgunu
    Hem dili sade hem anlatimi eglenceli. Konusu gayet curetkar ve ilgi cekici. Ayrica okurken not alirsan bittiginde Kur'an'i Kerim hakkinda da dikkat cekici notlarin olacaktir. Ayetlere yer vermis cunku evreni vs. aciklarken.

0|0
    0|0
  • -Tanrının öyküsü
    -tanrının ağzından evrenin hikayesi
    -amak-ı hayal
    -benlik tabusu

- nazarin, viridiana, la voi lactee, dekalog, yedinci mühür, the man from earth, agora, life of brian bunlarda dinle ilgili aklıma gelen filmler belki ilgini ceker.

0|0
    0|0
  • Stephan king oku

0|0
    0|0
  • Nietzsche kitapları uygun olabilir onları araştır

0|0
    0|0
  • Felsefi bir tavsiye olacak (Sofie'nin Dünyasi) felsefe zaten sorgulamanin ta kendisidir.

0|0
    0|0
  • Stephan hawking al başla derim

0|0
    0|0
  • Carl Sagan Kozmos öneririm

0|0
    0|0
Yükleniyor...