Nutuk'u okudunuz mu?

Nutuk'un yazarını Orhan Pamuk zannedenlere gelsin.

0|0
8|10

En İyi Erkek Görüşü

• Şaka yapıyorsun değil mi öyle birisi mi varmış ?

İnsan okumasa bile kimin yazdığını bilir yahu, 1940 baskısını okumuştum ben 3 ciltlik olanı, okuyana kadar canım çıkmıştı acayip yabancı kelimeler vardı.Sonra aldım yeni baskısını okudum.

Alınız, okuyunuz Türkiye nerelerden nerelere gelmiş, inkılaplar nasıl gerçekleştirilmiş, o berbat durumdan nasıl kalkınılmış hepsi yazıyor.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Okudum. Bunu yanımda söylese birisi kitap Orhan Pamuk'u ya da bir başkasının diye o masadan kalkar, semtten taşınırım. Nelerle yaşıyoruz yahu.

0|1
    0|0
    • Sen neden kalkıyorsun ki, bi kaç cümlenle onu kaldırmak varken masadan

• Ben öyleleriyle uğraşarak vakit kaybetmek istemiyorum. Cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur diye bir söz vardır. Ne gerek var sinirlerimi yıpratmaya.

• Öyle birileri mi varmış:s

0|0
    0|0
  • evet okudum, isin asli benim aklima gelirmiydi bilmiyorum ama universitede iken tarih hocamiz zorunlu tutmustu.zorunku tuttugu seylerin icerisinde bir tek nutugu okumustum :)

0|0
    0|0
  • yazarını bilmeyenler mi var! inanmıyorum.ben okudum.bir ara daha ayrıntılısını okumak istiyorum.

0|0
    0|0
  • okudum bir hocanın zorunluluk olarak okunmasını istediğinde...hiç ilgimi çekmeyen türden bir kitap...

0|0
    1|0
    • Yazarını hatırlıyo musun? Güzel romanları vardır, aşk şiirleri falan vardır.

• sakinleş ve biraz uyu

• gayet iyiyim sakinim de , uykumu da aldım.

• orhan pamuk denen zatı sevmem bu kitabıda okumadım okumam hiç ilgi mi çekmedi

0|0
    1|0
    • soruyu dahi anlamaman ne acı.

• verilmesi gereken cevabı ben istemiyorum, bu bi elzemdir, nutuk'u bilmemek ne olduğunu yada yazarının kim olduğunu iç acıtıcı sadece

• herkesin görüşüne saygım var kimseye saygısızlık yapmadım ama ben nutuk u okumadım yazarı kim olursa olsun ilgimi çekmiyo okuyan arkadaşlarada bişe demedim saygımız var

• okumadım

0|0
    0|0
  • evet hem okudum hemde ünv hoca bana özel bi cd sini vermisti calıskan oldugum icin =)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Okumadım.

0|0
    0|0
  • evet okudum,çok başarılıydı...

orhan pamuk bey'in kara kitap'tan sonra yazdığı mükemmel eser...

0|0
    0|0
  • kısmen okudum aslında bitirecegim bu ay sonuna kadar. bana keyif veriyor okumak.

0|0
    0|0
  • yok okumadım

0|0
    0|0
  • okudum hemde Hıfzı Veldet Velidedeoğlundan...

1|0
    0|0
  • Hayır okumadım, ama pek çok kez değişik bölümlerini dinledim...

İyi Nutuk atarım valla..

0|0
    0|0
  • orhan pamuğa yanımdaki boş sandalyeyi vermem...

0|0
    0|0
    • Orhan Pamuk diyosun Nutuk'un yazarı için öyle mi?

• yok canım nutuk için birşey söylemedim..sadece adamı sevmediğim için tepki gösterdim kendimce...nutuk un yazarı Prof.Dr. İhsan GÜNEŞ değilmi?

• evet okudum daha iyi bir kitap yoktur bu kitaptan iyi!

0|0
    0|0
  • Askerde önemli yerlerini ezberletiyorlardi.

Haftanın ilk ictimasinda yoklama yapıyorlardı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...