Önerebileceğiz tarih kitapları veya filmleri?

Kitap okumayı çok seviyorum benim için bir terapi. Derler ya hep; her konuda iyi ol ama bir konuda en iyi ol. Benim okumaktan zevk aldığım kitap kategorisinde tarih kitapları yok. Hatta pek tarihle ilgili bir fikrim de yok. Çünkü tarihe olan ilgim diğer şeylere oranla çok daha az. Kısacası, şu tarih işini geliştirmek istiyorum. Bana böyle şeyleri sevdirecek ve anlamamın daha kolay olduğu, hatta roman şeklinde tarihi anlatırsa daha iyi olur, herhangi bir kitap biliyorsanız lütfen görüşünüzü benimle de paylaşın. Kitap okumadıysanız ama çok kaliteli bir tarih filmi izlediyseniz onu da yazmanızı isterim. Şimdiden teşekkürler. :)

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• John Moris Robert'in dünya tarihi ile ilişkili olarak Avrupa tarihini İşleyen Avrupa tarihi isimli bir kitaplar.

Türk tarihi ile ilgili Jean Paul roux'un Türklerin Tarihin'i okuyabilirsin. türk tarihini en başından günümüze kadar anlatır osmanlı tarihi içinde Türkiye Tarihî diye 4 ciltlik bir kitap var Profesör Ali Sevim ve Yaşar Yücel adli iki tarihçinin yazdığı kitap. büyük selçuklu devletini kismen anadolu selçuklu devletini ve osmanlı devletini de ayrıntılı olarak içerir. Osmanlı tarihî icin alfonse de lamartin'in 3 ciltlik kitabı var. bilge kültür sanat yayınevinden. Çevirisi güzeldir. Kitapta bazı yerlerin açıklaması ya da tashihi yapılır.

Ama bu kitaplarda devlet teşkilatlanması ayrıntılı
    bir şekil de islenmez. devlet teskilatini akılda kalıcı olarak başlıklar halinde işleyen kpss tarih kitaplarından faydalanabilirsin.

tarihi filmlerden de Spartaküs Batı Cephesi'nde Yeni birşey yok le sid, patton, gandi, Benhur Kuvayi Köprüsü Attila filmlerini izleyebilirsiniz belgesel nitelikli değildir Bilgi verme amacı taşımaz belgesel tarihi filmler için BBC yayınlarına bakabilirsin Benim bildiğim HanniBal ve Cengiz Han hakkında iki tane güzel belgesel film var.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Iskender Pala'ya ugra bir

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Yarının sınırında güzel savaş filmi

0|0
    0|0
  • İstanbul Hatırası

0|0