Roman okumak kişiye ne katar?

Bu da gayet öğretici değil midir? Yoksa boş hikaye midir?

Güncellemeler:
...
baska?

1|0
10|12

En İyi Erkek Görüşü

• Boş hikaye ile ne alakası var. Insanın akıcı konusmasını diksiyonunu güzel cümleler kurmasina destektir. Okudugun herseyin sana faydasi vardir

1|0
    0|0
    • Zihnimizi boş şeylerle doldurmuş olur muyuz diye düşündüm de...

• Mesela bir dizi izlerken bunu daha cok yapmis oluyoruz dimi yeter ki kitap okuyorak zihnin dolsun

En İyi Kız Görüşü

• Ufkunu genişletir, dünyaya bakış açın değişir, diksiyon katar, herşey katar. Okuyun ama tarih, felsefe, bilim vs okuyun vampirella değil :/

1|0
    0|0
    • E diyelim ki tarihi ele alan roman okuyorsun? Bu sefer beynin yanlış bilgiyle dolmaz mı? Yazar kafasına göre yansıtacak sonuçta tarihi?

• Sevgili soran, öyle romanı kafana göre yazamazsın kitabın en sonunda kaynakça bölümüne bir bak zahmet. Ki tarih hakkında yanlış bilgi vermez. Yaşanılan tarihi olaylar hakkında eleştri yapar sadece. Bu da yazardan yazara değişir. Bütün yazarları okuyacaksınki her düşünce tarzından haberdar olacaksın...

Erkekler Ne Diyor 11

• Betımlemeyı , hayal gucunu , okunan dıllı , hıtabı , ınsnaları ve kandını tanımayı , gelıstırır guzellestırı ve daha bırsuru sey

1|0
    0|0
  • Sadece konuşma becerisini geliştirir. Aşk romanı falan okuyanları boşu boşuna hayal dünyasına iter, bu da çok tehlikeli

0|0
    0|0
    • ne bakimdan tehlike?

• Büyük hayal kırıklığına sebep olur, beklentiye girersin hayat öyle sanarsın ama gerçekler öyle olmaz. Depresyona bunalıma girersin. Çoğu kız da bunu yaşıyor. Okuyor aşk romanlarını sonra onun gerçekte de böyle olduğunu sanıyor ama gerçek hayatta öyle birşey yok

• okudugun romana gore degisir... fantastic romanlar severim cocuklugmdan beri o yuzden 9 yasimdan beri sibernetic makinelerin beni kacircagi korkusuyla yasiuorum...

0|0
    0|0
  • Zaman kaybı :D

0|0
    3|1
  • Vizyon katar, bakış açına katkısı olur.

1|0
    0|0
  • Konuştuğun dili gayet düzgün ve akıcı bir şekilde konuşmanı sağlar, hayal gücünü geliştirir, gözlerinin televizyon ve internet ortamından uzaklaşarak bir nebze dinlenmesini sağlar ve en önemlisi zevkle kitap okumanın verdiği hazza kavuşursun.

0|0
    0|0
    • Herkes bunları demiş ama bunu başka kitaplar da sağlamaz mı?

• Elbette sağlar ama roman insana hayal gücü katar. Özellikle sürükleyici bir hikaye oldu mu tadından yenmez.

• At gibi karakter katar.

0|0
    0|0
  • Konusma yetenegin gelisir

0|0
    0|0
  • Hayal dünyan zenginlesir

0|0
    0|0
  • Hizli kavrama, kelime haznesi , konuşmada akıcılık

0|0
    0|0
  • kişik ve hayal gücünü artırmak katar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• kelime hazneni zenginleştirir , genel kültürün artar, hayal gücün genişler vs.

1|0
    0|0
  • Bende okuyorum roman ama edebi anlamda birşey kattığını düşünmüyorum ama diksiyonumuzu ve kelime haznemizi geliştiriyor bence.

1|0
    0|0
  • Hiçbir şey sana okuduklarımı atsam Şok'a girer kısmi felç geçirirsin.

0|0
    1|0
  • Evet ama romana bağlı çok saçma şeyler de var

1|0
    0|0
  • yazım yanlışı yapmamayı öğretir şu sitedeki insanlara biri roman fırlatsın

1|0
    0|0
  • Bir kitap beni nasıl değiştirebilir ki diyorsan, elindeki kitaba bak; o da bir zamanlar odundu.. ;)

0|0
    0|0
  • Roman okumak güzeldir. ^^

0|0
    0|0
  • Romana göre değişir.

0|0
    0|0
  • Valla çok şey katar ben eskiden insanlarla konuşcak şey bulamıyodum. şu an şakır şakır şakıyorum valla.

0|0
    0|0
Yükleniyor...