Klasik dünya edebiyatı eserleri okuyan var mı?

En beğendiğiniz yazarlar ve eserleri hangileridir? Bakalım bu soruya ilgi ne kadar olacak?

0|0
11|4

En İyi Kız Görüşü

• Oscar Wilde, Dickens, Dostoyevski, V Hugo, Gonçarov, J London, Steinbeck, Zweig, Flaubert, Balzac, M Gorki, Turgenyev, A Dumas, Cervantes, Hemingway, Herman Hesse, Goethe, D Defoe, J Verne, Mark Twain, Gogol, Baudelaire, Çehov, Kafka, Moliere, Puşkin, Emile Zola, Shakespeare... en sevdiklerimdir ki liste uzar gider.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 10

• Adam akıllı okuduğum Suç ve Ceza var. Sonrasında Dostoyevski'nin dilini sevdiğim için 2 kitabını daha aldım, bir de Sefiller'in 5 cildini. Bunlardan birine başlayacağım bugün, hangisini önerirsin?

0|1
    0|0
  • Dünya edebiyatından okuduğum ilk eser Victor Hugo-Sefiller. Beşinci sınıfta okudum.

0|3
    0|0
  • Dostoyevski- Suç ve ceza, budala
    Balzac- iki gelinin hatıraları
    Puşkinin eserlerinden de severek okuduklarım vardı..
    Gogol-ölü canlar
    Victor hugo-sefiller
    klasikler arasında yer almasa da okunması gereken bir kitap olan John Knittel'ın- therese etiene

0|1
    0|0
  • Gorki, dostoyevski, jack london, tolstoy, Alexander dumas daha cok birden fazla kitabini okuduum yazarlar

0|1
    0|0
  • Dostoyevski - Suç ve Ceza

0|1
    0|0
  • Var bikaç tane okumuşluğum
    Gorkinin Ana vardı sevdiğim
    Victor hugo nun sefiller
    Suç ve ceza
    vadideki zambak
    Milenyum mektuplar
    Monte Cristo kontu vb falan..
    Rus edebiyatından olanları daha çok sevmiştim

0|1
    0|0
  • Genc Werther'in Acıları , der susarım..

0|1
    0|0
  • Biri de oblomov dememiş arkadaş hehe

0|1
    0|0
  • Sefiller, tom sawyer, moby dick, huckleberry finn monte cristo kontu aklıma gelenler

0|1
    0|0
  • Suc ve ceza 2 gunde soluksuz okudugum bir kitapti. Ama illede Gorki Cocuklugum ve Ekmegimi kazanirken. Her halukarda rus edebiyatini tek gecerim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Puskin Rus dilinin temelini olusturan yazardir ve diger Rus yazarlarin kitaplarini okudum
    Bazi fransiz yazarlarida okudum faubert sanirim madam bovary hatirladigim
    hemingway eserlerini okudum ama tek tek eserleri sayamam simdi aklimda degiller

0|1
    0|0
  • Sefiller
    Suç ve Ceza
    Anna Karenina
    Vadideki Zambak
    Monte Kristo Kontu...

0|1
    0|0
  • var benim.

0|0
    0|0