Kemal Sunal Filmleri Dini Aşağılıyor mu?

" Kemal Sunal filmleri Dini aşağılıyor. Bu benim tezim ve tezimi ispatlamaya çalışacağım. Başlıklar altında inceleyeceğim.

1. İnek Şaban Meselesi
Şaban gibi mübarek bir ismi aranızda kim çocuğuna koymak ister? Şahsen nefsimi yokluyorum. Ben bile istemiyorum. Peki Şaban isminden neden bu kadar nefret ediyoruz? Oysa Şaban Ramazan ve Recep mübarek isim değiller mi? Çok garip bir tesadüf (!) ile Şaban sürekli Kemal Sunal Ramazan Halit Akçatepe vs. Hep Şaban alay konusudur.

2. Din adamları ve Yağmur Duası Meselesi
Yine Kemal Sunal filmlerinin birinde bir Din adamı pis sakallı ve sahtekar olarak nitelendirilmiş. Şaban sürekli alay ediyor. Adam zındık kafir vs. gibi sözler kullanarak dini hoş görüden uzak bir adam imajı veriyor. Para karşılığı dua ediyor vs.

3. 'a Hakaret
Yine bir filminde Kemal Sunal tuvalet işletmeciliği yapıyor. Hasta olduğunu öğrenen Kemal Sunal yakında öleceğini düşündüğünden kazandığı milli piyango ile umumi tuvalet açar. Gazetecelerle röportajında : "Ben böyle zamansız gelen paranın ancak içini s. çarım" demektedir. Tam bu konuşmayı yaparken Kapının orada "siftah senden bereket b. ktan" yazmaktadır. Bu sözün gerçeği "siftah senden bereket 'tan" değil midir? Başka bir söz bulamıyorum.

4. Sevab'a Küfür Etme
Kemal Sunal Şener Şen ile oynadığı bir filmde dağa çıkmıştır. Orada Şener Şen hasta numarası yapar. Şener Şen için bulaşık yıkar. Şener şen : "Vallahi sevabın büyük yazılıyor. Hasta birine yardım ediyorsun." deyince sinirlenen kemal sunal : "S. çarım sevanına. Gel sen yıka diyor." Yorum sizin

NOT: YORUM BANA AİT DEĞİLDİR, ALINTIDIR.

0|0
6|12

En İyi Kız Görüşü

• Bu yazilanlar kesinlikle digru ama ben burda kemal sunal in kisisel bir sucunu goremiyorum sebebi seneryo neyse adam onu oynuyor ama burada suclu bunu masum halka empoze etmeye calisan din dusmani film sektoru...

1|2
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Söyledigi dogru fakat Kemanl sunal ile alakası yok senaristler in sucu

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Banada öyle geliyor bende farkettim çoğunu ama onlar sadece oyuncu yönetmen senarist değil suçu onlarda bulmak lazım, ya yersiz bir rastlantı ya da bilerek yapılmış birşey

0|1
    0|0
  • Kemal sunal filmlerinin senarist ve yönetmeni Kemal sunal mı?

0|2
    0|0
  • Haklisin ama bgne kdr olan herseyi incelersek illa biseyler buluruz. Smdiki siyasetcilerde din adi altinda oy topluyor. Herkes farkli bicimde kullaniyor bu din i.

0|1
    0|0
  • Gunaydin

0|1
    0|0
  • Ya olabilir valla bana da mantıklı geldi

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Eski filmlerin %90ı öyle zaten

0|1
    0|0
  • Ne alakasi var kemal sunal filmlerinin hepsi bir komedi filminden ote elestiri niteligi olan toplumun didaktik yonden ele alip noksanlarini dine olan yanlis bakisi elestirir hicbir sekilde islama bir saldiri yoktur elestiri yanlis yapan halka yoneliktir.

0|1
    0|0
  • Saçma dindarların iddialarıdır bunlar

1|1
    0|0
  • Bunu yazan herifde beyin yok kesinlikle. Biri yazmıştı onu sanki okumuştum sana demedim bu arada iskoçyalı.

0|1
    0|0
  • Tam aksine acikcasi dini kullanan insanlari, yobazlari yani gunumuzde de gorulen pek cok sahtekari islemistir filmlerinde ve genelde de zaten o donemin sorunalrini islemistir filmlerinde

0|1
    0|0
  • Belki de. Lakin bu filmi izleyen insanların büyük çoğunluğu Kemal Sunal için Allah rahmet eylesin diyor. Bir de buradan düşün.

0|1
    0|0
  • kemal sunalın o aşagıladıgı dini seveyim ben o dinmi lan. hoca dedigin karatere bir bak nasıl bir tip hele

1|0
    0|0
  • bir çoğu aşağılıyor doğru tespit

0|1
    0|0
  • O arkadas at gözlüğü ile izlemiş filmleri 3 boyutlu gözlükler cıktı birde oyle denesin

0|1
    0|0
  • Gerçekleri göstermek aşağılamak değildir.

1|0
    0|0
  • Kim yazmışsa saçmalamış.

0|1
    0|0
Yükleniyor...