Kemal Sunal Filmleri Dini Aşağılıyor mu?

" Kemal Sunal filmleri Dini aşağılıyor. Bu benim tezim ve tezimi ispatlamaya çalışacağım. Başlıklar altında inceleyeceğim.

1. İnek Şaban Meselesi
Şaban gibi mübarek bir ismi aranızda kim çocuğuna koymak ister? Şahsen nefsimi yokluyorum. Ben bile istemiyorum. Peki Şaban isminden neden bu kadar nefret ediyoruz? Oysa Şaban Ramazan ve Recep mübarek isim değiller mi? Çok garip bir tesadüf (!) ile Şaban sürekli Kemal Sunal Ramazan Halit Akçatepe vs. Hep Şaban alay konusudur.

2. Din adamları ve Yağmur Duası Meselesi
Yine Kemal Sunal filmlerinin birinde bir Din adamı pis sakallı ve sahtekar olarak nitelendirilmiş. Şaban sürekli alay ediyor. Adam zındık kafir vs. gibi sözler kullanarak dini hoş görüden uzak bir adam imajı veriyor. Para karşılığı dua ediyor vs.

3. 'a Hakaret
Yine bir filminde Kemal Sunal tuvalet işletmeciliği yapıyor. Hasta olduğunu öğrenen Kemal Sunal yakında öleceğini düşündüğünden kazandığı milli piyango ile umumi tuvalet açar. Gazetecelerle röportajında : "Ben böyle zamansız gelen paranın ancak içini s. çarım" demektedir. Tam bu konuşmayı yaparken Kapının orada "siftah senden bereket b. ktan" yazmaktadır. Bu sözün gerçeği "siftah senden bereket 'tan" değil midir? Başka bir söz bulamıyorum.

4. Sevab'a Küfür Etme
Kemal Sunal Şener Şen ile oynadığı bir filmde dağa çıkmıştır. Orada Şener Şen hasta numarası yapar. Şener Şen için bulaşık yıkar. Şener şen : "Vallahi sevabın büyük yazılıyor. Hasta birine yardım ediyorsun." deyince sinirlenen kemal sunal : "S. çarım sevanına. Gel sen yıka diyor." Yorum sizin

NOT: YORUM BANA AİT DEĞİLDİR, ALINTIDIR.

0|0

Kızlar Ne Diyor 5

Erkekler Ne Diyor 11

Yükleniyor...