İnsanlar neden filmlerden gerçekçilik bekler anlamam adı üstünde film değil mi?

izlediğim bir felaket filminin yorumlarına bakıyordum yorumlar hiç gerçekçi şu sahne şöyle olması gerekirmiş falan filan tadını çıkar lan :) bir filmden gerçeklik beklemek saçmalık

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Mantık hatası olan bir filmse fantastik veya bilim kurgu olmadığı sürece yapılabilir yorumlar. Bağlantı yerlerini iyi tanımlamak gerekir diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • bilim kurgu filmlerinde oluyor genellikle ben felaket filmlerini severim ve izlerim çoğuda mantıksız gelir sahnelerde gerçek dışıdır ama olması gereken de olur gerçekçi bakmıyorum olaylara hiç bir filmde kurtulmayan gördün mü sen illaki birileri kurtulacak

• öyle mi :)

En İyi Erkek Görüşü

• Pampa filmin türüne göre değişir. Çoğumuz filmlerde kendimizden de birşeyler görmek isteriz. Recep ivediktir, düğün dernektir saçma sapan filmler ama izleyenler kendinden birşeyler buluyor. Birebir kendi hareketleri olmasa bile yakın çevresindekilerden kendisine karşı yapılan hareket hal tavır ve söylemleri filmde bulyuor ve izliyor. Şöyle düşün hiç izlemeyeceğin türde bir dilm yapılır ama film İstanbul'da çekildi diye izlemek istersin ya öyle bişey :) Bİr de film bu anime değil düşüncenin sınırlarını zorlamaya gerek yok diye düşünüyorum fantastik ve bilim kurgu türlerini bir kenara koyaraktan tabi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Gerçek hayatta da filmerdeki gibi insanlar roller var

0|0
    0|0
    • filmlerdeki olayları gerçek hayatta da karşılaşabilirsin evet ama filmlerde gerçeklik beklemek saçma değil mi zaten herşeyi olağan haliyle yapsalar film olmazdı

• İnsanların hepsini birden memnun edebilmek zor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• insanlar insanligin disina biraz cikarsa filmlerde genelde oldugu gibi sikinti olmaz ucan insanlar gorursek sikinti biraz gercekci olmali

0|0
    0|0
    • bir film gerçekçi olursa izleneceğini hiç düşünmüyorum şahsi fikrim

• mesela örnek veriyim bir filmde geminin içi suyla doluyor gemiden kurtulmaya çalışıyorlar suyun altında dakikalarca kalıyorlar boğulmadan sonra yorum atıyorlar gerçekçi değil falan tamam doğru normalde kalamaz ama film işte eğer gerçekçi olsalardı hepsi boğularak ölürdü ee nerde film bitti...

• Konulu konusuz her filmden üstelik

0|0
    0|0
    • genellikle bilim kurgu aksiyon falan

• Sadece Gerçekleri anlatan Filmlerin Gerçekçi Olması Gerekir.

0|0
    0|0
    • o olayı yaşamış kişinin ağzından film yapılıyorsa o zaman olabilir

• Bunu dememdeki maksat örneğin tarihi anlatan filmler veya diziler olabilir anlattığı dönemin gerçekçi yani o dönemdeymiş gibi yansıtılması gerekir. Misal diziden söylersek diriliş ertuğrul. filmden söylersen seddülbahir :)

• anladım doğrudur

• İnsanlar her zaman bir yerlerden etkilenmeden oraya bağlanmazlar. Filmleri neden izleriz? Çünkü etkilenmişliğimiz var.

0|0
    0|0
    • mesela bir felaket filminde olacak şeyler bellidir eğer o saçma sahneler olmasa zaten ölürler filmdeki herkes ölürse film biter demek istediğim bu ama sanada katılıyorum

• Şahsen izlediğim kabaca tabirle slow olduğu için pek cevap veremeyecem :))

• genellikle gerçekçi olmayan sahneler bu tarz filmlerde oluyor ya ondan dedim sıradan bir dram veya romantik film de gerçekçilik aramazsın zaten

Yükleniyor...