Şimdi ben bu askerlik konusunu hiç anlamıyorum

üniversite mezunları kısa dönem 4 ay yapıyo diolar . diğerleri 12 ay. bazıları 6 ay bikısmı da 10 ay. bazısı 30bin tl ye 20 gün . yani neye göre bu ayrım ?

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• 4 yıllık fakülte mezunları kısa dönem olarak 6 ay askerlik yaparlar . Bu askerliğin 12 günü sınav ayağına sivilde geçer, 15 günde izin hakkı var, 5 ay askerlik yapar gelirler.

Bazı 4 yıllık fakülte mezunları 12 ay yedek subay olarak yaparlar. Bunlar maaşta alır.

Parası olup 30 yaşını doldurmuş olanlar, parayı basıp hiç askere gitmez. Önceden 28 gün temel askerlik eğitimi veriyorlardı bunlara, şimdi oda yok.

Parası olmayan, fakülte bitirmeyenlerde 15 ay yapar, olan bunlara olur. Ateş bu Mehmetlerin ocağına düşer genelde.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Üniversite mezunu olmayanlar için 15ay.Üniversite mezunları uzun dönem yedek asteğmen olarak yaparlar ise 12 ay kısa dönem erolarak yaparlar ise 6 ay izini çıkarırsan 5 ay yapıyorlar.bedelli askerlik de halen yürürlükte sanırım parasını veren 27 mi 28 mi o kadar gün yapıyor.birde dövizli askerlik var.yurtdışında belli bir süre kalan (3 ila 5 yıl arası değişiyor kaç gün kaldığına göre)dövizli askerlik yapabiliyor.bedelli gibi parasını vermeli ama süresi de bedelliye yakın sanırım

0|0
    0|0
  • neye göremi cahilleri fakirleri hep eziyolar mesela bir asgari maasla çalısan biri yol parasına 2 tl veriyo öğrenciler ve kamu personelleri 1 tl kamu personellerin maaşı 2000tl alıyor ve biz bu maaşla geçinemioz zam istiyoruz die sokaklarda bagırıyolar ama asgari maaş alan bir insan ne yapsın 2 3 cocuklu evi geçindirmeye çalısıyolar.

0|0
    0|0
  • 4 çeşit askerlik vardır 1- kısa dönem 5 ay, 2- asteğmen olarak 1 sene maaşlı subay olarak,3- uzun dönem 15 ay ve 4- paralı askerlik bunu saymasakta olur.

0|0
    0|0
    • mesela doğuya dağın başına verseler iptal edip bikaç yıl ertelenebiliyo mu

• peki doğu batı kurayla mı oluo gerçekten

• onu ankaradan belirliyorlar kuraylamı ne ile olduğunu ben bilmiyorum ama doğudakiler batıda batıdakiler doğuda yapıyor genel olarak askerliğini.ben balıkesirliyim antalyada yaşıyorum askerliğimi diyarbakırda yaptım mesela kuzenim muşta.gittiğin birliklede alakalı birşey bu belli olmuyor.

• İyi hale göre

0|0
    0|0
  • adamına göre. cevap sorunun içinde ;)

0|0
    0|0
  • paraya göre paran varsa kralsın yoksa sürün diyor devlet sana...

0|0
    0|0
  • Hergun yeni bisey cikiyo. Zor takip rtmek

0|0
    0|0
  • para ve eğitim :)

0|0
    0|0
  • Cem Yılmaz : "Girerken silahı veriyorlar sıka sıka koşuyorsun "

0|0
    0|0
  • Zorunlu askerliğe zokora.

0|0
    0|0
  • Boş ver Böyle Şeyleri İnceleme.

0|0
    0|0
  • gene oynamışlar ayarlarıyla, yoklama dört döneme çıkmış falan biz de takip edemez anlayamaz olduk.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...