Sizce kitapları okumak mı insana daha çok şey katar insanları okumak mı?

İnsanları okumak da nedir derseniz yani biriyle konuşarak hayatı ve düşünceleri hakkında bilgiler edinmekten bahsediyorum. Sözlü kaynaklar gibi düşünebiliriz.

1|2
23|22

En İyi Erkek Görüşü

• Insanlar canlı kitaplardır zaten. Kitap bir insanın bir konuda kısıtlandığı ve tertemiz önüne sunduğu düşünceleridir. ama insan öyle değil. Tüm düşüncelerini olduğunca aktarır. Bu şekilde yaşadıkları ile beraber karakteri hakkında da fikir sahibi olabiliriz.
    İnsanları okumak benim açımdan doğru seçim.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kitap diyorum.
    Çünkü, insanları okumak dediğinde aklıma şu noktalar geliyor. Karşındaki insanın hayatı ve düşüncelerinin senin için kayda değer bir yanı olacak mı? Ya da mesela, yalnızca kendi jenerasyonundaki insanlarla görüşebilir, konuşabilirsin. Ama bundan yüzyıllar önce yazılmış bir kitabı açıp okuyabilirsin.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Kitaplar acıtmaz, ama insanlar acıtır. İkisi de öğretir.

4|0
    0|0
  • aslında bu soruyu biraz açmak gerekir; çünkü bu soruynun cevabı okuduğun kitaba ya da konuştuğun insana göre değişir. Size bir örnek vereyim. Mevlana büyük bir alimdi ve çok iyi bir eğitim almıştı; ama kendisinin de söylediği gibi şemsi görünceye kadar hamdı ve şemsten sonra pişti. Yani şöyle diyebilir. Bazen edindiğiniz bilgiler sadece sizi bilgili yapar ama biriyle o bilgi doğru yoğrulursa sizi dönüştürebilir. Mevlanaya güneş değinceye kadar bir alimdi ama güneş onu bir yıldıza dönüştürdü...

1|0
    0|0
  • kitap okumak bana göre daha fazla şey katar çünkü, kitaplarda daha fazla detay ve bilgi bulabilirsin, fakat yaşlılarımız da bir nevi kitaptır çünkü yanına oturduğunuzda bir başlar ki bulunduğunuz bölgede dahil olmak üzere, kapsamlı bir bilgi alırsınız :D

1|0
    0|0
  • Anneannemin bir lafı varmış anneme, halan bütün kütüphaneyi okudu ondan 1 cümle hayat dersi alamadı.

Bence bu laf senin sorunun cevabı

1|0
    1|0
  • tabiki kitapları, insanlar salak😑

1|1
    0|0
  • İnsanları okumak

1|0
    0|0
  • Birisi olmadan diğeri eksik kalır. Kitap okuyan insan hayat okumazsa okudukları hayal ürünü kalır. Hayat okuyan bir insan dinler ve kendi süzgecinden ve hayal dünyasından geçirmezse yine eksik kalır anlatılanlar. Bir elmanın iki yarısı gibidir bu kavramlar.

1|0
    0|0
  • Bir dergide "insan kendini insanda tanır" der. Başka birileri eski yunanda bir insan öldüğünde hayattaki tutkusu neydi diye sorarmış. Kitap bunun neresinde, kitap bir insanın omzu gibi ona basar yükselirsin etrafı görürsün ancak uzaklara yürümeden olmaz yakından net görmeli uzaktan bakmak olmaz

1|0
    0|0
  • Kitap okuyarak farklı hayatları farklı heyecan, aşk, dram, sevinç, mutluluk gibi şeyleri yaşarsın her yazar kelimelere döker bunları. kitap okuyarak farklı dünyaları yaşarsın insanları dinleyerek yaşantı ve düşüncelerini

1|0
    0|0
  • Kitap okumak

1|0
    0|0
  • Tabii ki insanları okumak. Tecrübe ile sabitlemiş oluruz

1|0
    0|0
  • Kitap okuyunca insanları da okuyorsun zaten

1|0
    1|0
  • Insanlari... imsanlari okursan herkesi kitap okursen bir kisinin gorusunu ogrenirsin

1|0
    0|0
  • Okuma yazma bilmeden kitap okuyabilir misin?

Kitaplar insanları okunan konusunda yardımcı olur tabi bu okudugun kitaba bağlı

1|0
    0|0
  • Gezmek daha çok şey katar ikisi birleşsin yine gezmek kadar olmaz

1|0
    0|0
  • En azindan biseyler okumak insana biseyler katar

1|0
    0|0
  • Kitaplar insanlardan daha çok yararlı.

1|0
    0|0
  • İnsanları tanımak

1|0
    0|0
  • İnsanlari

1|0
    0|0
  • kesinlikle insanları okumak

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 22

• Ben kitapları okumayı tercih ediyorum insanlar anlamak daha zor geliyor

2|0
    0|0
  • Kitapları okursan biraz kendinden bazi ozellikler kazandirabilirsin ama insanlari okursan ona herhangi bişey katamazsin ek olarak. Bence buna rağmen insanlari okumak konunun konuyu acmasi sebebiyle daha çok şey katar 💁

1|0
    0|0
  • Kesinlikle kitap okumak derim. Zaten kitap okuya okuya az çok insanları okuma yetisini de alırsın. Ama bir insanla konuşup onun hayatını öğrenmek sana çok şey katmaz. Kitap her zaman senindir. Senin hayalin senin bakış açın ve senin yorumlaman.

1|0
    0|0
  • Her ikisinede günlük hayatinda zaman ayribilceğini düsünüyorum.. Her ikisinide yapabilirsin.. Ama en faydali olan şey yaşayip görmek insanoğlu nasihatleri pek dikkate almiyor.

1|0
    0|0
  • ikiside

1|0
    0|0
  • İnsanları okumak

1|0
    0|0
  • Kitapları..

1|0
    0|0
  • kitapları okumadan insanları anlayamazsın

1|0
    0|0
  • Kitap okuyup diğer okuyan insanlarla iletişimde olmak, tartışmak.

1|0
    0|0
  • Insanlar hep aynı ayol

2|0
    0|0
  • Insanlari

1|0
    0|0
  • Insanlari okumak

1|0
    0|0
  • Biri olmadan diğeri eksik kalır demek istiyorum

1|0
    0|0
  • Kitap okumak da karşında biri varmış hissi vermez mi zaten?

2|0
    0|0
    • hayat bazen kitaplardaki gibi değildir :)

• Yaşanmış gerçek hikayeler de var. Hatta yazar biraz betimleyici ve akıcı yazdıysa o hissi bire bir yaşarsın.

• ikiside

1|0
    0|0
  • İnsanları okumak

1|0
    0|0
  • İnsanlar

1|0
    0|0
  • İkisi de önemli

1|0
    0|0