Eveeet kafa yoralım hadi. :D?

Euplides, hiçbir zaman bir "kum yığını" oluşturulamayacağını iddia etmiştir. Çünkü bir kum tanesi, "yığın" değildir. Yanına bir tane daha koyarsak yine yığın oluşmaz. "Kum yığını" olmayan birşeyin yanına (veya üzerine) kum tanesi koymakla yığın elde edemeyeceğimize göre Hiçbir zaman "kum yığını" oluşturamayız.

Daha açık bir deyişle: Kabul edelim ki birer birer kum tanelerini biraraya getirelim. Hangi merhaleden sonra kumlar "yığın" oluşturur? Diyelim ki 'bir milyon' adet kum tanesi, bir yığın oluştursun. Dokuzyüz doksandokuzbin dokuzyüz doksandokuzu "kum yığını" kabul edilmeyecek mi? Edersek "1" eksiği de yığın olmaz mı? Yani hangi aşama bizim için "yığın" anlamına gelir?

1|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Boyle guzel sorular olsa daha iyi sitede ya en azindan keyifli olur, cevaba gelirsek bu onun felsefi gorusune dayanarak ve felsefesini savunmak icin orneklrinden biri, ama bir kum tanesi baska bir kum tanesiyle bir araya geldiginde yigindir bana gore yani birden fazla oldugu an yigindir

2|0
    0|0
    • Bu nesneler dünyasının yığını. İnsanlar için yığın, yığın psikolojisinin ölçütü nedir sence?

• anladım. fikirlerin için teşekkür ederim. :)

• Ne demek, daha fazla bu tur sorular sormaniz dilegiyle

Erkekler Ne Diyor 8

• Yığın kelimesi biraz göreceli bir kelimeye benziyor
    kimisi üçbeş kutuya bir yığın kutu var der
    digeri 100 tanesine onu der
    buradan yola çıkarsak..
    yığınlar insanların hayata bakış açıları ile oluşan topluluklardır diyelim..

2|0
    0|0
  • Bu konu beni aşar.

1|0
    0|0
  • Okurken sıkıldım yemin ediyorıum bak

1|0
    1|0
    • Ya sabredip okuyun alla alla.. :(

• Kesinlikle öyle ve o ince çizgiden insanları karşı tarafa atlattırmak çok kolay oldugu için oluyo bütün bu olanlar kalın bir çizgi olsaydı herşey daha net olabilirdi

• süper bir yaklaşım. İnce olduğu için karşıya geçmek bu denli kolay.. güzel bir ifade.

• 2. satırdan sonra beynim yanımda kusura bakma

0|0
    1|0
  • B*ooook

0|0
    0|0
  • yazıların üçte ikisi dilsel muamele bilgi seviyesi olarak 0 bir yazı git köşede ağla :)

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

• Yığın kelimesi göreceli bir kelimedir. Ben septik insanım.

Mesela sana gelip "şehir merkezinde bir yığın insan toplanmış" deseler ve sen +100 kişi hayal etsen ama "10" kişi görsen şaşıramazsın, şaşırmamalısın.

1|0
    0|0
    • O zaman denilmeye çalışılan genel-geçer bir yığından bahsetmek söz konusu değil. Mi? :

• Hepsi aynı düşüncede olduğu için mi yığın halinde peki?

• aynı düşüncede olanların bir arada olması diyeyyim

• Paradoks gibi bir sey mi bu

0|0
    0|0
Yükleniyor...