Sizce Bu karikatürde anlatılmak istenen ne ??

Güncellemeler:
Arkadaşlar güzel düşünceleriniz için cevaplarınız için, hepinize teşekkür ediyorum :))

0|0
40|40

En İyi Erkek Görüşü

• Acıkmışlar, gayet hayvani bir duygu acıkınca yemek vereni aramak.

Vefa hayvana kaldıysa o insanların içindeki hayvanlıktandır.

3|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 40

• dün yediğin hurmalar, bugün gelir tırmalar diyor.

1|0
    0|0
  • Adam her gun parka gidip kuslara yem veriyor ve kuslar da adami bir gun goremeyince merak ediyorlar yanina gidiyorlar. bir nevi iyilik yapiyor ve karsiligini buluyor

1|1
    0|0
  • bence bu karikatürde anlatılmak istenen asıl şey insanları birbirini hiçe sayması..birde adam parka sürekli gittiği için kuşlara yem vermesi ve onu göremeyince telaşlanmaları...:)

0|1
    0|0
  • hayvanların günümüz insanlarından daha vefakar olduğu

0|0
    0|0
  • kuşlar hasta adamı vefa gereği ziyarete gelirken, yatağın altındaki dinamiti bir insanın koyduğu düşündürmekte...hayvanlar bile bazen insanlardan daha merhametli, vefalı denilmekte..;)

2|0
    0|0
  • Tam vefa örneği diyecektim ki... Bir de ne göreyim! Yatağın altında dinamit. Ya da gözlerim yanıltıyor beni. Bir art niyet aradım kuşları hasta yatağına toplamada...

0|1
    0|0
    • +Nasıl buldun küçücük ayrıntıyı :) resim hakkındaki olumlu düşüncelerin değişti nedense

• Bir güvercine 3-4 darı tanesi vermek iyilik ve sevaptır.Hayvanlara sevgi ve merhamet etmeli.Çünkü yapılan her iyiliğin sevabın ve merhamet etmenin mutlaka geri dönüşünün olacağıdır.

1|1
    0|0
    • Yoruma gerek yok sen zaten yapmışsın konuya yakışan yorumu :)

• gerçeten güzle insan yalnızlığından bahsediyor bana göre

0|1
    0|0
  • vaaaay güzelmiş...

1|0
    0|0
  • bugün yaptığın iyilikler yarın sana geri dönecektir ...

1|0
    0|0
  • hayvanların insanlardan daha duyarlı olduğunu anlatmak istemiş olmalı :)

3|0
    1|0
  • Yaptığın iyilikler gün gelir seni bulur hiç bir şey karşılıksız kalmaz.Ama o yatağın altındaki dinamit neyin nesi?

1|0
    0|0
  • adam hergün parka kuşların yanına gidiyormuş. Hasta olduğu için o gün gidememiş. Kuşlarda merak edip evine gelmişler. olay bu!

0|1
    0|0
  • Çok güzel çok manidar... :)

5 yıldız verdim... Hayvanlar bile vefakarken, biz insanlar nasıl nankör oluruz?

0|0
    0|0
  • 2 anlamı var 1. kuşlar yapılan iyilik üzerine merak edip evine gelip halini hatrını soruyorlar. 2. kuşlar alışmış oldukları için beslenmeye acıktıkları için yanına geliyorlar adamda adamda dinamitle onları öldürmek istiyor ya da tam tersi

1|0
    0|0
  • yalnızlık.

başka ne denirki ?

0|0
    0|0
  • adam her gün martılara yiyecek götürüyordu bir gün gelmeyince merak edip onu merak etmişler işte.

0|1
    0|0
  • oooo supermis

0|0
    0|0
  • Hayvan deyip geçme, insanlar gibi nankör değildir. :/

1|0
    0|0
  • yalnızlık...

1|1
    0|0
  • Besle martıyı ,ziyaretine gelsin yalnızken :D

0|0
    0|0
  • yalnız bir adam, kuşlara yem vermeye gidermiş her gün... insanlarda vefa yok ki bu adamı hastayken ziyarete gelememişler, halbu ki kuşlarda bile insanlardan çok daha fazla vefası var... demek:)))))))))

0|0
    0|0
  • cooooook guzellllll... duygulandim tabikide iyi kalplilik,insanlik vede kimsesizlik...

0|0
    0|0
  • adamın hayvansever iyi biri oldugu ...

0|0
    0|0
  • vefasızlık...

vefasız insanların çevrelediği yalnızlık...

0|0
    0|0
  • vefa duygusu bunun adı.

1|0
    0|0
  • insanlardan gormedıgınn vefayı hayvanlardan goruyorsun olayın özü bu :D

1|0
    0|0
  • Yalnizlik..

0|0
    0|0
  • kuşlar konuşuyor :D

0|0
    2|0
  • yatagın altnda bomba var adamın amacı hepberaber ölüp cennete gıtmek:))

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    10

Erkekler Ne Diyor 39

• o güvercinler'in her biri geçmişte birlikte yaşadığı insanları simgeliyor. yani geçmişte bir ailesi varken o adam ailesine bakıyordu. aradan zaman geçmiş ailesi birer birer gitmiş adam yalnız kalmış. yalnızlığını parktaki güvercinleri besleyerek geçirmiş. güvercinlerden birisi eşiymiş, bir kaçı çocuğu, diğerleri kardeşi vs...

doğaçlama bu kadar çıktı :)

1|0
    0|0
  • parkta kuslara eziyet eden adamdan kuslar intikam aliyor adamin hasta savunmasiz bir zamaninda kuslar adamin yataginin altina dinamit koymus dusene bir tekme de benden misali

etme bulma dunyasi

0|0
    0|0
  • Hergün parkta kuşları besleyen adam hastalanmış. Kuşların dostu o can dostu o. Kuşlarda onu merak edip vefa borçlarını ödemek için yatağına, odasına kadar gelmişler. Öznel anlatımı bu.

0|0
    1|0
  • Çok güzel bir karikatür nereden buldun bilmiyorum :) Kuşlara yemek veren adam gelmeyince kuşların adama gitmesi durumu var.

1. Adam ölürse kuşlarda açlıktan ölecek trajikomik bir durum

2. Kuşların adama sahteden ilgisi espirili ama sahte ilişkilere dikkat çekici bir şekilde anlatılmış

Ben 2.yi seçiyorum

0|0
    0|0
  • Bence vefa anlatılıyor. Eşi dostu gelmemiş ziyaretine ama parkta iki lokma yem verdiği kuşlar gelmiş. Hayvanların, insanlara kıyasla vefasından bahsediliyor.

0|0
    0|0
  • bi adam parkta kuşları beesliyormuş adam hasta olunca parka gidememiş kuşlarde merak etip ziyaretine gelmişer

0|0
    0|0
  • O kadar besledim yemedim yedirdim içmedim içirdim karşılığını göremedim deyip dinamiti yataan altına dıkıştırıp kuşların gelmesini beklemişte zamanlaam müthiş.

0|0
    0|0
  • vefa kısa kısa

0|0
    0|0
  • insan oğluna güven olmaz kuşları patlatcak

0|0
    0|0
  • Hayvanlar kendilerine yapılan iyilikleri unutmazlar.

ve Kendisini besleyen kişilerin yanlarından ayrılmazlar.

0|0
    0|0
  • Hayvanlara olsa dahi iyilik yapıldığında hiçbir iyiliğin karşılıksız kalmayacağı..

0|0
    0|0
  • Gözüme çarpan ilk şey: Yatağın altındaki gerçekten dinamitse karikatürün tek bir anlamı var...

Besle kargayı, oysun gözünü.

(Sürekli parka gidip güvercinleri muhtemelen sürekli yemleyen bir kişi kendisi ki güvercinler tarafından hatırlanıyor...)

0|0
    0|0
  • Parklarda bahçelerde hayvanları besleyen yaşlı insanlar genellikle yalnızdırlar.

0|0
    0|0
  • Güvercinler vefa borcunu ödemeye gelmiş, adam da yatağa zıçacaklar diye endişeli..

3|0
    0|0
  • hayvanların insanlardan vefalı oldugu

0|0
    0|0
  • dostluk ve vefa

0|0
    0|0
  • sevgi ve sadakat

0|0
    0|0
  • Hayvanlar insanların dostudur olabilir mümkün mertebe sevimlilik olsun diye yapılmış bişey.

0|0
    0|0
  • Hayvanlar insanlardan daha vefakar.

1|1
    0|0
  • Vefa .

0|0
    0|0
  • Arkdaşlar Kısası ''İylik yapan her zaman karşılığını alır''

0|0
    0|0
  • sevgide devamlılık=vefa

0|0
    0|0
  • Anlatılmak istenen şu :

Adam hasta, hastalığıda KUŞ GRİBİ. Adam bir şekilde tüm kuşları katliamın yapılacağı yere toplamış,dinamitle hem kendini hemde virüslü kuşları öldürecek...

* Daha mantıklı saçmalayabilecek olan varsa buyursun :))

0|0
    1|0
  • Kimse de demiyo ki "aga bu kuş dilini kim tercüme etti" :)

0|0
    0|0
  • sadakat.hayvanlar kadar sadık olamıyoruz maalesef.

0|0
    0|0
  • Vefa güzel şey.

0|0
    0|0
  • Bugün yaptığın bir iyilik yarın sana mutlaka geri döner ;)

0|0
    0|0
  • kuşlara olan sevgısını anlattı

0|0
    0|0
  • bugün allah için ne yaptın diyor? :D

0|0
    0|0
  • Güzel karikatür

daha önceden görmüştüm

sanırım VEFA

0|0