Suç ve Ceza Benzeri Roman Varmı?

Suç ve Ceza benzeri roman arıyorum varmıdır böyle roman?

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Yer Altından Notlar'ı oku.
    İlk gördüğün zaman "bu ne lan" diyebilirsin belki, incecik bir kitaptır.
    Fakat tam anlamıyla okuman kitabı en az bir haftanı alır.
    Ve düşünce dünyamı şekillenmesinde en büyük tesire sahip bir kaç kitaptan biridir, yeri başka bende.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• merhabalar,

suç ve ceza konuyu işleyişi itibariyle psikoloji temelli bir kitaptır. dostoyevski'yi asıl ön plana çıkartan yönü de zaten budur, bireyin içerisinde yaşadığı psikolojik ve duygusal karmaşaları çok iyi yansıtabilen kitaplar yazar. bir diğer örneği: karamazov kardeşler, kimileri için bu güne dek yazılmış en iyi romandır.

yani birebir suç ve ceza'nın benzeri olan bir kitap bulabilmek pek mümkün olmayacaktır; ancak dostoyevski'nin başka kitaplarını da okuyabilirsin.

içerik açısından değil de yetkinlik açısından dosto'ya denk bir yazar arıyor isen, nabokov'u ve tolstoy'u öneririm. özellikle nabokov bir çok otoriteye göre edebiyatın gelebileceği uç sınırlardan birisindedir. detaycıdır, iyi bir eleştirmendir, deliliğe yakın bir dahidir. bütün kitaplarını öneririm.

tolstoy'u anlatma ihtiyacı duymuyorum :)

tam olarak aslında suç ve ceza benzeri romandan kastını söyler isen ona göre yardımcı olabilirim. yani kurgusal olarak mı, konuyu işleyiş olarak mı, üslup olarak mı...

iyi akşamlar,

0|1
    0|0
    • Evet Dostoyevski'nin diğer romanlarını da okuyorum ve Karamazov Kardeşler'de sıradaki kitabım olacak.

Suç ve Ceza'ya benzer bir kitap isteyişim şöyle ki onun psikolojisinden, duygusal karmaşalarından ve anlatım biçiminden çok etkilenmiştim ve işte bu özellikler bakımından benzer bir şey arıyorum yoksa bende eminim ona denk bir roman olamaz.

• Çok teşekkürler.

• Ki Kubrick filmi dolayısıyla o dönemde taşa tutulmuş. Oysa kitabıyla kıyas edince çok masum bir yapım.

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

• vardır tabi ki araştırmak laızm

0|0
    0|0
  • Dostoyevski nin öteki romanlarını oku

0|0
    0|0
Yükleniyor...