Okumak mı, izlemek mi?

Okumak mı, İzlemek mi?
Kitabın filme dönüştürülmesinden sonra ortaya çıkan eksikliği görebiliyorsunuz değil mi?

1|0
49|19

En İyi Kız Görüşü

• Okumak ve kitabın filmi çıktıktan sonra, kitap karakterinin adını taşıyan 'yabancıyı' dışlamak favorim. Hiçbir şey o kitabı okumanın, karakteri canlandırmanın ve o karakter yerine kendini koymanın, hayal dünyasında yeni olaylar eklemenin, gözlerimiz kıpkırmızı olsa ve beynimiz patlayacak gibi hissetsek dahi okumaya devam edip kitabı bitirmeye çalışmanın, son olarak da en son kısmına bakmak için yanıp tutuşmanın ama yine de ısrarla ve özenle okumaya devam etmenin hazzını veremez.

2|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 48

• İkisinin de yeri ayri bence... Ben filmini izledikten spnra kitabini okumayi tercih editorum.. Ayrica kitap pek aklimda kalmiyo ama izlerken daha kalici oldugunu dusunuyorum.. :) :)

0|1
    0|0
  • İzlemek değil seyretmek olacak konu sahibi bey. Soruya gelirsek elbette okumak. Hayal gücünün sınırı yok kitaplarda. Betimlemeler olsun karakter tahlilleri olsun her zaman daha ayrıntılı ve etkileyicidir yazılı eserlerde.

0|1
    0|0
  • "Bir goz insaniyim ben. Sinema ise gorme eylemini kisitliyor. Hareketlerdeki cabukluk ve goruntulerin hizla degismesi, insanin, gorduklerini yarim yamalak algilamasina neden oluyor. Bakislarimiz goruntulere degil, gotuntuler bakislarimiza hakim oluyor. Boylece bu goruntuler, roman ve oykulerdeki gorselligin aksine bir taskin gibi bilincimizin uzerine oturuyor." der Kafka ve filmleri demirden panjurlara benzetir. Yani hicbir film teknolojisi, bizim okurkenki hayalgucumuz kadar gelismis olamaz.

0|1
    0|0
  • Okumak.

0|1
    0|0
  • Hayal gücümüzün güçlü olaması için okumak 📖

0|1
    0|0
  • Okumak.. daha ayrintılı ve daha sürükleyici. Kitaplar derin, filmler ise yüzeysel.

0|1
    0|0
  • Okumak kesinlikle 👍🏻
    Önce okuyacaksın, her ayrıntı zihninde yer edecek, hayal gücünü konuşturacaksın biraz
    Daha sonra istersen filmini izle
    Bazı kitapların filmleri de çok orjinal oluyor izlenmeye değer ama bazıları o kadar kitap dışı ve kopuk oluyor ki filme hiç gerek duymuyorsun, hayalimdeki gibi kalsın zihnimde istiyorsun

0|1
    0|0
  • Izlemek tabiki okumak birkac gun izlemek 2 saat en fazla okurken unutuyorsun izlerken aklinda kaliyor hep en iyisi izlemek ben hep izlerim hatta bir kitao var aldim okumaya useniyorum 2017 yi bekleyip sinemasia gidicem 😂😂😂

0|1
    0|0
  • Kitap hayal dünyamı geliştiriyor , film ise hazır olanı sunuyor ve beni sınırlıyor.. Kitap tercihimdir.

0|1
    0|0
  • Kitaplardaki dünyayı 2 saatlik filmlere sığdırmak imkansız

0|1
    0|0
  • kitap bambaşka güzel oluyor. kitaptan sonra filmini izlediğim koku'da hayal kırıklığına uğramıştım.

0|1
    0|0
  • Önce okur sonra izlerim. öyle daha güzel oluyor

0|2
    0|0
  • Benim için kitabı lezzetli kılan tasvir gücü olduğu için bir kitabın filme uyarlanmış halini sevmiyorum

0|1
    0|0
  • Bazılarının da dizi/film hali güzel oluyor. Fakat kötü de olabiliyor. Bu konunun en acı örneği "Harry Potter"

0|1
    0|0
  • okumak bence

0|1
    0|0
  • Okumak

0|1
    0|0
  • Okumanın tadını hiçbir şey vermiyor

0|1
    0|0
  • Ben okumayı tercih ederim.

0|1
    0|0
  • Okumak tabiki de :)

0|1
    0|0
  • Okumak ayrı^^

0|1
    0|0
  • İzlemek.
    Kitap okumak güzel.
    Ama görsellik daha bana hitap ediyor.

0|1
    0|0
  • Tabikide okumak
    Okurken onu yaşiyosun ama filmde duyguyu alamiyosun

0|1
    0|0
  • Okymak daha iyi.
    O an ki hislerini, duygularını açıklaması

0|1
    0|0
  • Kesinlikle okumak.
    Sonra izleyip eksiklikleri görmek de zevk veriyor😃

0|2
    0|0
  • Okumak tabi ki de 😊

0|1
    0|0
  • Okuduktan sonra izlediğim filmler hayal kırıklığı oluyor genelde..

0|1
    0|0
  • Filmini izlediysem kitabını okuyamıyorum. Okurken karakterleri kendim canlandırmayı seviyorum. O yüzden okumak

0|1
    0|0
  • İkisi de bence

0|1
    0|0
  • Tabiki okumak

0|1
    0|0
  • Tabiki kitap

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    18

Erkekler Ne Diyor 18

• Altyazılı okumak 😂😂 bir çok filmde hayal kırıklığı oluyor çünkü hayal ettiğimizi kırıp kırpıp beyazperdeye aktarıyorlar. Bence önce okumak sonra izlemek 😊😊

0|1
    0|0
  • Kitap filme dökülünce genelde hayal krıklığı oluyor. Filmin süresi tüm serüveni aktarmaya yetmez. Diziye dönüştürülürse güzel olabilir.

0|1
    0|0
  • Çok güzel bir konuya değinmişsin. Bunun için game of u izlemedim. Yakında serisini alıp, okumaya başlayacağım.

0|1
    0|0
  • Kitabını okuyacaksan filmini izleme filmini izleyeceksen kitabını okuma çünkü arada uçurumlar kadar fark var eğer sinemasever isen filmini izle

0|1
    0|0
  • Kitap okumayı sevmiyorum. Mesela şafak vaktinin kitabını 1 senede bitirdim kitabı bitirdiğimde flmi çıkmıştı sdsjh :D

0|1
    0|0
  • Uyumak kanka uyku gibisi yok

0|1
    0|0
  • Okumak daha heyecanli ve guzel.

0|1
    0|0
  • Her kitabın filmi ve ya dizisi çıkıyor. Önce izlerim sararsa kitabını okurum. Ama kitabını okuyup da filmi çıkınca film izlemek hayal kırıklığı. O yüzden izlemek diyorum
    yorumlara bakıyoeum da Türkiye'de okuma oranları bu kadar yüksek mi ya?

0|1
    0|0
  • Okumak bende çok uyku getiriyor

0|1
    0|0
  • Okumak başka.

0|1
    0|0
  • Okumak kendi hayal gücün. İzlemek başkasının hayal ürünü.

0|1
    0|0
  • Herkes okumak der aslında. Ama okuyan sayısı maalesef azdır Türkiye'de. Okumak iyidir, ama görsel olanda kötü değildir..

0|1
    0|0
  • Okumak

0|1
    0|0
  • Okumak.

0|1
    0|0
  • izlemek

0|2
    0|0
  • Okumak bence, kendi hayal dünyanda canlandırmalısın o kitabı