Mübariz İbrahimov'u daha önce duydunuz mu?

Türklerin tarihindeki gözünü kırpmadan ölüme atılan isimli isimsiz pek çok kahramandan biridir Mübariz İbrahimov. Sadece #Azerbaycan Türklerinin değil, dünyadaki bütün Türklerin bilmesi ve unutmaması gereken ve haksızlığa, zulme ve işgale tek başına baş kaldırmış ve bu uğurda şehit olmuş bir #Türk kahramanıdır.

Mübariz İbrahimov 2005 yılında askerlik görevini yaptı. Askerlik hizmetini Azerbayvan İçişleri Baklanlığı'na bağlı özel kuvvetler birliğinde yaparak 2007 yılında #çavuş rütbesiyle terhis oldu. 2009 yılında kendi isteğiyle uzman çavuş rütbesiyle askerliğe döndü. Arzusu #Ermenilerle sınır olan bölgelerde görev yapmaktı. Bu amacına 2010 yılının Nisan ayında ulaştı ve kendi isteğiyle #Karabağ cephesine atandı.

#Kafkas Dağları'nın güneydoğusunda yer alan, Türklerin binlerce yıldır yurdu Azerbacan'ın toprağı olan Karabağ'da Ermenilerce 1948, 1953 ve 1988'de Türklere karşı insanlık dışı katliamlar ve soykırımlar yapılmış; birçok Azerbaycan Türk'ü kadın, çocuk, yaşlı demeden vahşice öldürülmüş ve birçoğu da sakat bırakılmıştı.

1990 yılında tekrardan çatışma başlamış ve Ermenistan'ın Karabağ'ı kendi sınırlarına katmak istemesi üzerine savaş hat safhaya ulaşmıştı. #Rusya'nın da desteğini alan Ermenistan 83 çocuk, 106 kadın ve 70'den fazla yaşlı dahil olmak üzere toplam 613 sivil öldürdü. 487 kişiyi ağır yaraladı. Cenazeler üzerinde yapılan incelemelerde birçoğunun yakıldığı, gözlerinin oyulduğu ve başlarının kesildiği görülmüştü. Bu insanlık dışı cinayetlere hamile kadınların ve çocukların da maruz kaldığı tespit edilmişti.

Mübariz İbrahimov bu olaylara karşı intikam için yemin etmişti. Gece kimseye haber vermeden yanına silah ve cephane alarak tek başına 1 km'lik mayın döşeli sınırı aşar. Ermenistan tarafına geçerek karakola baskın düzenler. Bu anlık saldırıda karakolu temizler. Gelen takviyeyi de yok eder. Cephanesi bitince süngüsünü takar ve savaşır.

O sırada şehit düşmüş ve arkasında 45 Ermeni asker ve subayın cesedini bırakmış bir Türk kahramanıdır O.

Mübariz İbrahimov'u daha önce duydunuz mu ?  • Duydum.
    33%(2)60%(9)Oy Ver78%(7)
  • Duymadım.
    67%(4)40%(6)Oy Ver22%(2)
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
Güncel.

1|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...