İdda Matamatiksel analiz anlayan?

Çok fazla idda oynayan birisi değilim. Yalnız çevremde oldukça oynayan arkadaşlarim var.
Oturup bu iş üzerinde ciddi ciddi düşündüm. Oranları hazırlayan bir uzman istatistik bir ekip mutllaka olmalı ve bence bu ekip maçları matamatiksel olarak tahmin ediyorlar ve çoğunluklada yanılmıyorlar.
Çünkü matamatiksel istatistiğin yanilma orani %99 yani küçük bir ihtimal. bir muhasebeci olarak exeli oldukça iyi kullanırım hatta bir çoğunuzun matamatikte varliğini bile bilmediği denklemlerin olduğu bir program. bu program üzerinden bir sistem oluşturdum liglerin maç sayisi atilan goller yenilen goller iç sahada dış sahada bir matamatiksel istatistik oluşturdum. matamatiği kulanarak 2 takım arasında gerçekleşen maçın hangi takımın yenmesi gerektigini hangisinin yenilmesi gerektigini kimin berabere kalması gerektigi ilk yarı ikinci yari hepsini tahmin edebiliyor. ama lig olarak bakmanız lazım tabloya. şimdi ben sadece puan durumu üzerinden bunu yaptim yani hala bu istatistiğe eklenmesi gereken etkenler var. sakatlık orani, hakem faktörü, taktiksel sistem. gibi aklınıza eklemem gereken gelen önemli oranda etki gösterecek neler geliyor bana yardımcı olabilirmisiniz.
daha bu sabah yaptim tabloyu henüz denemedim ama yüzde 70 oranda sonuçları tahmin etmeli tablo yalnız eksik olan yüzde 29 luk orani ariyorum bunlar hangi etkenler olabilir?

Güncellemeler:
bana yüksek oranlı değişkenler lazım yani mutlak etkileyecek faktörler. her maçı mutlaka etkileyen 1 faktör arıyorum mesela türkiye liğinde taraftar mutlak etki gösteriyor. ama genel anlamda öyle büyük etkisi yok sadece ülkemizde büyük etkisi var oda büyük takımlarda. bunun gibi etki orani yüksek faktörler ariyorum aklına gelen bir şey varmi?

0|0
0|3

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Günümüz futbolunda analizlerin yeri yok. Sabit bir tablo ile tahmin yaparsan çok büyük olasılıkla yaptığın kuponlarda başarıyı bulma olasılığın % 50 e kombine yapacaksın maçları bunların yanına o oran 10 larda falan olacak. Analizlerini haftalık ve maç maç yapman rakamlara pek takılı kalmaman ve hissettiğin gibi oynamanı tavsiye ederim. En büyük yalnışı aynı saatlerde başlayan maçları ve büyük takımları seçerek yapıyoruz işte burada yanılıyoruz. Şİke zamanındayız surprizlerle dolu maçları buluyoruz hep ben size söyliyim herkezin takip etmediği takımları takip edin onlarda yanılma payı çok daha azdır. Ve kesinlikle oranlara aldanmayın. Den haag ile alkmaar maç yapıyorsa aaa alkmaar ı tanıyorum den haag kimmiş 10 dane atar zaten oranı da 1.40 diye yanıltıyorlar hep insanları 3,60 den haag kazanınca da küfürler ediyor insan :)

0|0
    0|0
    • yaniliyorsun analizlerin yeri olmasa o oranlari hazirlayamazlar. tamam tamamiyle analize bağlı değil ama çoğunlukla analizle gerçekleşiyor 1 2 maç haricinde hemen hemen hepsini bilmek olasi. yani şu an 3 maçlık 1 kuponu yüzde 70 ihtimalle tuttura bilen bir analiz sistemi var yüzde 29 luk pay neye ait hayal gücü yardımı arıyorum çünkü aklıma gelmiyor.
      ben 1 ligde 20 takım varsa 15 tanesinin maçını tahmin edebilecek bir sistemden bahsediyorum ve bunu mümkünse 19 a çıkarmak istiyorum =) şuana kadar ön görülmeyen maçları beklenmeyecek şekilde tahmin etti yani aklına gelmeyecek sonuçlari biliyor =) ama eksigi var güvenemiyorsun ben zaten kusursuz bir sistemden bahsetmiyorum illaki hata olacak bunu en aza indirmeye çalışıyorum.

• amacim inandirmak değil zaten öneri sunmaniz

• Haklısın ben inanmıyom o analizlere pampi :)

• Cogunlukla yaptiklari ekonometrik bir analiz aslinda. Nicel ve nitel degiskenleri kullanarak yapilan bir regresyon tahmini. Aslinda bu tur tahminleri yapmak cok zordur cunku nitel degiskenlerin ilgilendigin bagimli degiskeni nasil etkileyecegini tahmin etmek cok zordur. Bunu yaparken de golge degiskenlerden yararlanirlar.

0|0
    0|0
  • Anlamam pek

0|0
    0|0
Yükleniyor...