Sanat sanat için midir? Yoksa Toplum için mi?

Günümüzde halkın sanat algısı nedir? Sanat sanat için midir? Yoksa Toplum için mi?

Güncellemeler:
Toplum ne kadar sanata önem veriyor

0|0
2119

En İyi Kız Görüşü

• Sanat insanın kendi içindir gerisi laga luga

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• sanat sanat içindir. Sanatçı kendisi tatmin etmek için yapar başkaları baksında görsün diye değil. Eğer öyle olursa o ticarete girer.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 20

• Genel olarak sanat topluma isik tutan serbest ozgur dusuncenin yanisamasidir. Ama bizdeki sanat... Yorum sahi yaomaya gerek yok.

0|1
    0|0
  • Bence her ikisi için sanat olmazsa olmaz hislerimizin duygularımızın yeteneklerimizin bir yansıması sanat doğru kullanılırsa toplumu ilerletir diye düşünüyorum

0|1
    0|0
  • sanat sanat ıcın olmalı. sanat toplum ıcın olursa ya pohpohlamak ya da ticari olaya döner iş. sanatcı ozgur ruhuyla eserler ortaya koymalıdır, içinden geldıgı ıcın. bırı oyle ıstıyor dıye degıl.

0|1
    0|0
  • Anlayan içindir sanat

1|1
    0|1
  • Aslında gerçek sanatta hepsi içindedir. Bunu sanatçı bile fark edemeyebilir. Ama eser hepsini içinde bir taraf daha gizli kalmış şekilde içinde bulundurur.

0|1
    0|0
  • Gunumuzde felsefe: Sanat para içindir!

1|2
    0|0
  • Ikisi de

0|1
    0|0
  • bence kendiliğinden gelişen bir şey.
    bir amaç doğrultusunda ortaya çıkmaması gerekir, yoksa samimi olmaz.

0|1
    0|0
  • Sanat için.

0|1
    0|0
  • Sanat para için de.. asıl kafiye göz için mi, kulak için mi sjdhj

0|1
    0|0
  • Toplum icin sanat bence.

0|1
    0|0
    • O zaman sanatçı özgür olabilir mi? Toplumun isteklerini gözeterek yaşarsa?

• Toplumun istegine görede yapacak elbette ama kendi sanatini yapipda yine topluma sunabilir.

• Sanatın bir tanımı yoktur. Sanat benim için aşk ise senin için saçmalıktır. Rengarenktir sanat senin için kırmızı ise benim için turkuaz ! Sanatı belli bir kurala göre tanımlayamazsın. Sanat özgürdür. Ben sanatımda kendimi anlatırım sanat benim derim, sen şehri anlatır benim için sanat budur dersin. Ama tek ortak nokta vardır hepsi seni anlatır beni anlatır onu anlatır. Hislerine dokunur ama müzikle, ama resimle, ama tiyatro ama ama ama...

0|0
    0|0
  • Tek bir sanat anlayışı yok bence

0|0
    0|0
  • sanat sanatçıyı yansıtır sanatçıda toplumun parçası olduğuna göre sanantı kendi ve toplum için yapar istese de istemese de sanat için sanat yapmak gösteriş budalılığı gibi geliyor

0|0
    0|0
  • Sanatın tek gayesi sanattır. Ancak toplumun bu seviyede olması gerekir ki bunun için öncelikle toplum için sanat yapılmalıdır.

0|0
    0|0
  • Sanat artik satilik oldugundan, toplum icindir...

0|0
    0|0
  • Degisir bakis acisina gore.

0|0
    0|0
  • sanat toplum içindir

0|0
    0|0
  • Sanat sanat içindir. Toplum bir ottan amlamıyor.

0|0
    0|0
  • Toplum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Sanat para içindir. Günümüzde malesef böyle.

1|2
    0|0
  • sanat zaten toplumun içinde yer alan bir olgudur. bütün sanat akımları da böyle çıkmıştır ortaya. toplumun içinde bulunduğu sosyal, kültürel ve siyasi yapının bir etkileşimi sonucunda sanatcılar çeşitli sanat akımlarını ortaya koymuştur ve böylelikle sanat günümüzdeki halini almıştır. yıllar sonra da sanat toplum faktörü ile farklı akımları ortaya çıkarıcaktır elbette. ben hangi sanat akımlarının nasıl doğruduğunu toplum üzerindeki etkilerini ve toplumdan nasıl etkilenildiğini açıklayıcı başlıklar açmak istedim bir ara ama bu sitede 2-3 kişi ancak katıldığı için ve katılacağı için vazgeçtim.

0|0
    0|0
  • sanat topluma inmez en fazla topluma basamak olup sanata çıkmalarını saglayabilir

0|0
    0|0
  • Sanat içindir

0|0
    0|0
  • Şimdi ben kendim tatmin olmadığım işi nasıl sanat diye sunayım... ya da beğenilme kaygısıyla yapılmış bir iş ne kadar özgür olabilir özgür olmayan şeye ne kadar sanat denebilir. Sanat önce onu icraa eden sanatçı içindir...

0|0
    0|0
  • umrumda dğil

0|0
    0|0
  • Sanat toplum icindir ama toplum sanattan anlamadigindan sanat sanat icindir 😀

0|0
    0|0
  • Sanat tabiki para icin 😂😂 Allah askina baska ne icin olacak tabi kisi yaptigindanda gayet zevk alabilir cevresindekilerede zevk vere bilirama kimse toplum icin veya sanat icin yapiorum demesin herkes kendi icin yapar ne yaparsa

0|0
    0|0
  • Biz maviciler Sanat sanat için anlayışındayız

0|0
    0|0
  • Toplum olmasa sanatın ne anlamı olurdu

0|0
    0|0
  • Sanat önce kendimiz sonra toplum içindir, Mutsuz biri bir başkasını güldüremez değil mi :D

0|0
    0|0
  • sanatını yaparsın, topluma gösterirsin, artık kim beğenirse.

0|0
    0|0
  • Sanat toplum içindir.

0|0
    0|0
  • Bilgi ve anlam içindir.

0|0
    0|0
  • Sanat sanat içindir. Bu toplum sanatı napsın.

0|0
    0|0
  • ebeniz için de onlara

0|0
    0|0
  • Bence her ikisi için sanat olmazsa olmaz hislerimizin duygularımızın yeteneklerimizin bir yansıması sanat doğru kullanılırsa toplumu ilerletir diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • toplum için

0|0
    0|0
Yükleniyor...