En büyük asker bizim asker mi?

efendim biliyorsunuz biz asker gönderirken davullu zurnalı eğlence düzenler, konvoy oluşturur, askerimizi havalara atar tutar ve bindiği otobüsü sallarız. askere alma dönemlerinde otogarlar vs. hep bu görüntülere sahne olur. herkes için geçerli diil bu tabii ama genel olarak bizim kültürümüzde askere gitmek bir erkekliğe adım atmak, bir kız almaya hak kazanmaktır. zira "askere gitmeyene kız vermezler" diye bir lafta vardır. siz ks ahalisi beylerimiz ve hanımlarımıza sorarım; askerlik sizin için ne derece önemlidir?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel bir soru... 200 yıl öncesinde askerlik yoktu, şimdi hepimiz ezelden asker doğacak kadar işi ilerletmişiz

Kimse kimseyi kandırmasın, dünyadaki bütün anne babalara sorulsa, birçoğu çocuklarının eline silah almasını istemez bile. Kimse savaş istemiyor, kimse ordular olsun istemiyor, kimse silahlara paralar akıtılmasını istemiyor, bir savaş lobisi ve onların yönlendirdiği insanlar dışında kimse bu ölme öldürme edebiyatına inanmıyor.

Harp sanatını öğrenmenin gerekli olmadığını düşünüyorum. Farklı toplumlardan insanların birbirlerine düşman olmadıklarını, bu düşmanlığı doğuran şeyin militarizm olduğunu görüyorum.

Remarque'nin Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok'unu bir daha okuyasım izleyesim geldi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• İnsana karakter imkan olanak eğitim disiplin gibi kazandırdığı bir çok şey bir yana dursun askerlik geçmişe vefa borcu (kısmen)geleceğe minnet duygusu kazandırmaktir. Geçmişe vefa borcunu ödenmektir kısmen çünkü bu dönemde ne derece zor askerlik yapılırsa yapılsın geçmişte yapılanın yüzde biri olamaz. Bu topraklar için toprağa düşen bedenlere bu toprağa akan kanlara saygı duymaktır gerekirse biz burdayız rahat uyuyun ecdat demektir askerlik yapmak askere gitmek. Sizi unutmadık sizden birer parça taşıyoruz ihtiyaç halinde yazdığınız destani bir kez daha tüm cihana okuturuz sizi cihana hatırlatır kanınızin renk verdiği al bayrağı göklerden indirmeyiz iyisi ile kötüsü ile eksiği ile fazlası ile biz burdayız demektir bana bize göre askerlik.

0|0
    0|0
  • Davul zurna ile gidenlerin 3-4 gün sonra "amk ben bu askerliğin" demes ive sonra da "bitsin amk bitsin, şafak kaç ulan" demeleri de ayrı bir sosyolojik vaka..

0|0
    0|0
  • Askerlik erkeği olgunlaştırır, disipline sokar. Hayatın zorluklarının farkına varır, zengin de fakir de aynı yemeği yer askerde. Çatışmaya girersin, dostluğu öğrenirsin. El silah tutar ve böylelikle kendini korumak için bir becerin olmuş olur. Bir gün seferberlik ya da gerilla mücadelesi olursa topraklarda çok işe yarar askerlik.

Ben askere gitmedim ama gidersem en gönülsüz asker olarak giderim. Terör yok bir şey yok komutanın falan uşağı olmak pek eğlenceli olmaz. Zaten yakınlarım da '' sen askerde çok dayak yersin haaa '' diyor. :D

0|0
    0|0
  • Geçmişimize baklılırsa, En büyük askerler bizim askerlermiş.

0|0
    0|0
Yükleniyor...