Dünyanın başını bulma amacıyla yapılan deneylere harcanan paralar gereksiz değil mi?

Dünyanın başını Big Bang patlamasını bulup ne yapacaksın?
Dünyanın başı senin ne işine yarayacak?

0|0
517

En İyi Erkek Görüşü

• Aynen oraya harcanan paraları afrika ülkelerine bağişlasalar kimse aç kalmazdi yaw marsa çiksan napcan hayat yok bir kere

1|0
    0|0
    • Marsa çıkmanın bile mantıklı amacı var ama ne yapacaksın dünyanın başını keşke açlara harcasalar doğru dedin

En İyi Kız Görüşü

• Al işte Türkiyede bilim pufs

0|0
    0|0
    • Açıkla mesela dünyanın başı senin ne işine yarayacak?

• Bilim meraktan çıkar. Biri yeter ki dünyanın başını merak etsin, onu araştırmak için çok anlamlı sebepler bulmasına gerek yok. Aziz Sancar boşuna demedi son 500 yıldır İslam dünyasının bilime katkısı yok diye.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 16

• İnsanlar anlayamadığı şeylerden korkarlar. Dünyanın başlandığı yer zaman ve yapı hakkında kimsenin bir fikri yok. Bu gün bile bir araba alsan kazası belası var mı eski sahibi kim nasıl kullanmış diye araştırıyorsun. bir eve girerken konu komşu eski kiracı niye çıkmış vs gibi bir sürü araştırma yapıyorsun. Dünyanın Nasıl oluştuğunu anlamak ile bir çocuğun dünyaya gelişini anlamak arasında bir fark yok. Bilim her araştırmada yeni bir şeyler keşfeder. Bunun yararlı kısımları zararlı kısımları da vardır. Araştırmanın nedeni ise dünya yaratıldığı halinde nasıldı şu anda nasıl? Neden bu kadar değişti ve iyileştirmek için neler yapılabilir araştırmasıdır bu. Ama koyduğun videodan anlıyorum ki hiç zahmet etmeyin kitaba inanın araştırmayın diyorlar. Tarih bilgini bilmem ama ilk otopsi yapıldığında müslümanlar doktorları ve ibn i sina medresesini yakmışlardı. Allahın verdiği bedeni kesip biçmek parçalamak onlara göre günah hatta allaha şirk koşmaktı fakat videodaki zaat hastalandığında bilimin eline düştü ve öyle kurtuldu.

Bilimin yaptığı hiç bir araştırma boş sonuç vermez. En faydasız araştırma bile aranılan şeyin mevcut olup olmadığı konusunda bilgi verir. Bilim başka birşey din başka bir şey.
    Bilimin olduğu yerde Teizm bilimin önünü keser çünkü her şeyi yaratan olduğu bilinir ve her şey sığ kalır araştırılmaya gerek kalmaz.

0|0
    0|0
  • Dünyanın başını bularak herşeyin nasıl başladığın ve insanlarında inşallah big bang esnasın da oluşan bir mikro organizmadan meydana gelmesini umuyorlar :D

0|0
    0|0
  • Gereksiz diyanete para harcamaktan iyidir evrenin başlangıcı gibi sonuda vardır evren genişliyor tabiki biyere kadar genişlicek bunun sonundada ısı ölümü yaşanacak diğerbi tahmin ise evrenin büzülmesi ve büyük çöküş sen dünyanın başlangicini anlıyorsun buda dar görüşlülük yüzlerce sebebi var big bang in dinlerle bile bağlantısı var sırf dünya değil evreni oluşturan bişey sonuçta

0|0
    0|0
  • Ben cevap vereyim sana. Henüz tam olarak bilinmiyor gelecek teknolojisinde bunun (eğer ispatlanırsa) ne getireceği. Yalnız şunu bilmekte de fayda var. 100 yıl önce atomun içinde bulunan parçacıklardan biri olan elektronun varlığının tespiti, televizyon gibi şu anda kullandığımız pek çok cihazın gelişimine yol açacağı da bilinmiyordu. Özetle; korkmayın, bilimden zarar gelmez...

0|0
    0|0
  • Dünyada olmayıp uzayda olan birsuru element vs. var. Asıl amaç bu teoriyi kanıtlamak değil. Evet teoriyi kanıtlamak bir parçası ama kesinlikle teori kanıtlansin diye yapılmıyor. Bilim adamlarından bahsediyoruz lüzumsuz hiç yaparlar mı

0|0
    0|0
  • Adamın parası var araştırıyor. Gereksiz AVM yapmıyor

0|0
    0|0
    • Soruma cevap verebilen çıkmadı. Dünyanın başının bulunması insanlığın iyiliği için ne işe yarayacak?

• Sonra cahil, yobaz diyince itiraz ediyorlar. Papaz eriğini imana getiren buluşlar ledli ekmek dolabı gibi buluşları geliştirmek varken bunlara para harcıyorlar demi 😀

0|1
    0|0
    • Konumuz papaz eriği değil. Dünyanın başının önemi ne? Ne kazandıracak bu kadar milyar dolarlar harcanıyor?

• Sizin gibi düşünenler papaz eriğini büyük bir buluş olarak gören insanlar o yüzden öyle bir örnek verdim. Evrenimiz hergün genişliyor, büyük patlamanın başlangıcını ögrenirsek, evrenin geleceğini veya yapay bir gezegen oluşturabiliriz, bilim göstericek bunu. Senin gibi düşünse herkes şu an iletişim kurma olanağımız olamıcaktı, teknoloji olmucaktı , yobazlar 😀

• Her 50 metreye yapilan camilere harcanan paralar israf.

0|0
    0|0
    • Her yere cami yapılsın demedim

• bulduğun her bilgi bir değerdir
    sürekli araştır sürekli tartış

oturup kitabı anlatarak milyarlar alacağına ben bunu buldum de

0|0
    0|0
    • Dünyanın başının ne değeri var? Kanser hastaları için para harcasalar keşke o kadar

• silah üretip birbirlerini vurmak için harcanan para ve el emeği konusu varken
      neden bilim & ilaç üretimi kıyaslaması yapıyorsun?

• bak bilim dünyası için gerekli bir araştırma bu ama neden deme lütfen bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Sonra türkiye neden gerikaldı yobaz oldu

0|1
    0|0

• O zaman bu gavurların araştırmalarını övme çünkü bildikleri halde saklıyorlar para için

• Ne alaka sen koyundun ztn Türkiye gibi karmaşık ABD yandaşı ülkeler in hiç konuşmaması lazım ben insanlığın bilimin gelişmesini isterim ama durum farklı

• niye gereksız olsun kı Kuran da bıle sureklı düşünmezmisiniz dıyo zaten arastırmadan ogrenmeden iman edersin ılerde gelır bırı görüşleriyle cok kolay etkılersenı sonra güme gidersin

0|0
    0|0
  • dünyanın başını merak etmeyen halka başka bir baş veriyorlar 🤗 bak OHAL

0|0
    0|0
  • Anlamsız..

0|0
    0|0
  • Ulan gereksiz diyanete harcanan paraya bak bir sen o kadar aç varken sonra bunu sor

0|0
    0|0
  • Bilim
    Bilim
    Bilim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bunlara göre herşey gerksiz zaten boş konuşuyor.

0|1
    0|0
  • Bu nasıl zihniyet nerden geldiğimizibile araştırmıcaz mı

0|0
    0|0
  • binlerce cami yaptırıp dinayete milyonlar harcamaktan iyidir

0|1
    0|0
  • bak şimdi atom altı parçacıkları ve maddenin bilinmeyen yönleri bu deneylerle açığa çıkıyor bize soracağına az araştırsan rahatlıkla anlarsın ;)

0|1
    0|0
Yükleniyor...