Ya alevi-sünni ayrımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

çevremde pek olduğunu görmedim ama yakın zamanda alevi bir arkadaşım alevi olduğu için mahallemizde istenmiyo, aleviler dinsizdir derler ama bence her alevi aynı değil, arkadaşım çok iyi bir müslüman.

0|1
5|6

En İyi Erkek Görüşü

• yüz yillarca hıristiyan yahudi müslümanlar bu topraklarda barış icinde yasadilar ne zamanki sahte din adamlari türedi o zamandan beri birbirimize tahammül edemez olduk sözde dini koruyan gerici yobazlar insanlara dinsiz diyerek onları hedef haline getiriyorlar

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Aynen oyle ben aleviyim ve erkek arkdasim bunyuzden terk etti beni artik isteme muhabeti olacagi zaman her zaman ezilen taraf biz olduk yolda yururken ben aleviyim diyemezsin seni linc ederler tada dinsiz kimse kabul etmet istemiyo ne yani bende muslumanim illa herkez gibi oruc tutmak ya da namaz kilmak zorunda degil ama kimseyi kotulemiyorum yanlis anlaismasin

2|2
    0|0
    • haklısın ben hiç öyle ayrım yapmadım ve yapmayacağım da

• Senin icin demedim zaten bunu yazarak herkezin neden dusman oldugunu sormusun cok iyi bisey aslnda bir insan kendi gozleri ile goremez ama karsida antlagi muddetce daha iyi anlasilir ve sen bunu basarmisin bu guzel bisey gözlemleyerek neyin be oldugunu çozmusun keske herkez senin gibi olsa

Erkekler Ne Diyor 5

• Olmaz olsun. Gereksiz ve anlamsız bir önyargıdan başka bir şey değil. Sünniyim müslümanım deyipte insan katletmeyi, yakmayı kendine şiar edinen kişilere ne söylesen az. Yazıklar olsun. Keşke herkes senin gibi aşabilse bunu kardeşim. İnsan ayırmayı daha bu yaşta aklından çıkardıysan sana helal olsun. Bu güzel yüreğinin karşılığını Allah sana fazlasıyla verir inşallah..

0|0
    0|0
  • Maalesef ki fazlasıyla yapılıyor bazı kişiler ve makamlarca

0|0
    0|0
  • Mantıksız bir ayrım insanların artık başkalarının inanışına veya mezhebine saygı duyması gerekir.

0|0
    0|0
  • Yobazlar işte ateist olsa kime ne herkez müslümanım ayana günah işlio

0|0
    0|0
  • Allah bir diyen Peygamber Muhammeddir (a. s. m.) diyen herkes müslümandır. Ali yi sevmekse alevilik ben de aleviyim. Ayrım yapmayın, bugün ayıran sözde müslüman ibadet etmiyor. Müslümanım diyen alevi de etmiyor. Kendi imaninizi kurtarmak olsun derdiniz. Birlesin ayrılmayın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Çoğu insan müslümanım diyerek dolaşıyor fakat ilk fırsatta ayırım yapabiliyorlar ve çok kötü bir şey resmen ırkçılık bu

1|0
    0|0
  • Sevgilimden alevi öyle bir şey yok saçma saçma düşünceler çokta dinli insanlar

1|1
    0|0
  • Aleviyim, hiç çekinmeden söylerim.
    Bir çok sünni kesimden daha dini bütün yaşıyorum.
    Sırf etnik kökenimden ötürü beni yargılayacak insanla da ne münakaşa ederim, nede muhabbete girerim.

0|1
    0|0
  • Ben aleviyim ve gurur duyuyorum.
    Aleviden selam bile alınmaz diyen kisileri gördüm. Artık bu cahil insanları takmiyorum ne derlerse desinler.

0|0
    0|0
Yükleniyor...