Siyasi felsefeniz nedir?

siyasi felsefeniz nedir?örneğin benim felsefem:ırka dayalı olamayan bir devlet ismi ile beraber ülkede yaşayan sayıca çok ulusların özerk yaşaması peki ya sizinki nedir?

0|0
5|8

En İyi Kız Görüşü

• ırka dayalı olmayan bir devlet ismi ve uluslara ayrılmış özerk devletlerden oluşan bir devlet..ulus devletler neden özerk olmayı kabul etsin ki?çok ütopik..ve kendi içinde çelişen bir ifade:)

bence ırka dayalı olmayan bir devlet ismi olmalı, ülkede yaşayan vatandaşların hepsinin dili ana dil olarak kabul edilmedi ve bu dillerde hizmet, eğitim verilmeli.neden anşlaşmak için diğer ırkların (kürtlerin v.s.) türkçe öğrenmesini dikte ediyoruz ki?ülkede eğitim her dilde verilsin, hepsini öğrenelim..hollanda bu konuda çok güzel bir model.tek devlet, tek bayrak, bir arada huzurla yaşayan farklı uluslar..farklı ırklar aynı devletin refahı için çalışmalı, ırk sadece bir söylem, bir tanımlama olarak kalmalı ilerisi kafatasçılık olur.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

• Bir ülke içinde hangi ulusu barındırırsa barındırsın ayrı ayrı özerklikler oluşması o ülkeyi hem dünya çapında hemde ülke çapında küçültür yokeder.Devlet zaten farklı ya da aynı insan topluluğudur tek topraktır tek yürektir.Özerklik yarı yarıya ülkenin bölünmesi demektir.Devlet vatandaşlarına her imkanı sağlayabiliyorsa onların din düşünce ve her türlü özgürlüğüne sahip çıkıyorsa koruyorsa vatandaşının düşüncelerini özerk olmaya gerek bile kalmaz çünkü her vatandaş özgürdür.Bu vatandaşların ırkı dini düşüncesi ne olursa olsun hepsinin ortak bir dili olur ki herkes birbiriyle anlaşabilsin.Türkler önceden bir çok alfabe ve dil değiştirdi en sonunda yeni alfabe dil seçildi.Özerk olmaya gerek bence bu parçalanmadır.Kardeşçe yaşamak varken neden ayrım oluşturalım ki.Önemli olan vatandaşa sağlanan özgürlüktür

0|0
    0|0
  • adalete dayalı olan

0|0
    0|0
  • Anarşizm.

0|0
    1|0
  • Hazırlık kitaplarndaki örnrkleri okuyup okuyup geliyorsunuz mk

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Anadolu İslam Devleti... Eyalet sistemi; Başkanlık sistemi, Dar bölge seçim sistemi, Başkan'dan sonra Vali'lerin ağır bastığı yönetim şekli, Dar bölge olursa Her ilçeden millet vekilleri çıkartılır böylece Halkın her kesiminin bir vekili temsil etmiş olur. Referandum la Şeriat gelebilir daha sonra... Tabuları yıkmalıyız yenilikçi olmak lazım...

1|0
    0|1
  • Şu an ki sistemden çok uzakta diyebilirim.

0|0
    0|0
  • milliyetçiyim hatta kimine göre faşistin önde gideniyim.ülkemiz türkiye dilimiz Türkçe ırkımızda türk.bukadar basit.beğenmeyen çeker gider.allah türkü korusun ve yüceltsin!

0|1
    0|0
    • helal olsun kardeşim aynı düşünceyi paylaşıyoruz TANRI TÜRKÜ KORUSUN NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

• tamamen ideolojik bir düşünce ama teknograsi yanlısıyım. teknograsi ülkeyi bilim adamlarının yönetmesi şeklinde kısaca açıklayabiliriz.

0|0
    0|0
  • elhamdülillah komunistim

1|0
    0|0
  • Sosyalizm.

0|0
    0|0
  • sadece ASİL TÜRK evladının yaşadığı anadoludan anayurt a kadar uzanan bir turan devleti kurmak

0|0
    0|0
  • tüm dünya sınırları kaldırılsın dünyada tek dil olsun serbest ticaret olsun falan flan

0|0
    0|0
Yükleniyor...