5-6-7. Sınıf öğrencileri hangi kitapları zevkle okuyabilir?

Fikri olan var mı? Hem severek okuyacaklar hem de bir şeyler katsın onlara.

Güncellemeler:
Kitap ismi olsun mümkünse
Burda sormak hataymış 😏

0|0
9|11

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Kemalettin Tuğcu Kamp Arkadaşları kitabını tavsiye ediyorum. O zamanlar okuduğum ve hala ara sıra açıp baktığım en güzel kitaplardan biri.

1|0
    0|0
    • Teşekkürler

• Aslında şimdiki çocuklar her şeyi beğenmiyor. Eskiden bize güzel gelen onları pek sarmıyor. Zamane çocukları işte.

• Çocuklar adası macera kitabı yalnız.

Erkekler Ne Diyor 10

• merhabalar,

biraz önce, "acaba sitede hayaomiyazaki nickine sahip üye var mı?" diye ararken bir yıl önce profilini kapatmış bir üyeye denk geldim. tam olarak bu soruya cevap vermiş, ekleme yapabilirsem ben de yapacağım.

1 yıl önce @hayaomiyazaki isimli üye benzer bir soruya şu şekilde cevap vermiş:

"Şöyle bir tüyo verebilirim, bir zamanlar Maarif Bakanlığı Kolejleri kapsamında çocuklara okutulması uygun görülen 9 kitabın da 13-14 yaşındaki çocuklara rahat bir şekilde okutulabileceğini düşünüyorum.

Bülbülü Öldürmek, Sineklerin Tanrısı, Çavdar Tarlasında Çocuklar ve Hayvan Çiftliği bunların arasında şiddet ile önerdiklerim olacaktır.

Kitaplar hakkında biraz araştırma yapabilirsiniz, ardından birlikte de mesajlaşır, üstüne tartışır, bir kara veririz. Elimden geldiğince size yardımcı olmaya çalışırım.

Daha küçük çocuklar için ise bir şeyler düşünebiliriz:

Küçük Prens, Mutlu Prens, Momo, Şeker Portakalı, Beyaz Diş vs. gibi kitaplar okutabilirsiniz."

iyi akşamlar dilerim,

0|0
    0|0
    • bunlara samed behrengi'nin hikayelerini de ekleyebilirsin.
      küçük kara balık, bir şeftali bin şeftali vs.
      hatta eleştirel olmaları yönünden aziz nesin'in hikayelerini de beğenirim.
      anıtı dikilen sinek diye bir kitabını okumuştum sanırım.

yıllar yıllar önce iki çocuğun mektuplaşmalarını içeren çocuk kalbi adında bir kitap okumuştum.

onu da önerebilirim

• açıkçası bu gecemi bunu düşünmeye adayacağım.
      ben kendi kardeşimi, insiyatif alarak, klasik edebiyata yönlendirmiştim. gene de bir sınıf dolusu çocuk konusunda insiyatif almanız güç olacaktır :)

düşündüm de çocuklara yönelik içi dolu pek az eser var. ki çocuk kitabı yazmak da epey zordur, haklı sayılırlar :)
      çocuk kalbi güzel olur, sonuçta mektup şimdiki çocuklar için çok yabancı bir iletişim aracı :) bir çoğu için ilginç olacaktır.

• Risk almaktan ziyade her şeyi beğendiremiyorum. Yeni nesil çok fena. Sıkılıyorlar hemen. Ama okumayı çok seven de oluyor. İyi bir kitap olursa.

• Cin ali.

0|1
    1|0
  • Küçük prens, şeker portakalı, mutlu prens, hayatın içinden ve behiç ak'ın bütün kitaplarını önerebilirim

1|1
    0|0
  • Cin ali, Keloğlan maceraları vs.

0|0
    1|0
  • Tuhaf çocuklar heyecan seven bir çocuk için güzel ya da küçük prenste iyi

1|0
    0|0
  • Pollyanna

0|0
    0|0
  • ne tür sevdiğini belirtirsen daha iyi yardımcı oluruz diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Keloğlan :D

0|0
    1|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 8

• Jules Verne kitapları ama ergenlik dönemine doğru olduğu için roman severler genellikle erkekler milli duygulu kahramanlık romanlarını severler kızlar evcil aşk da olabilir ya da bu ipek ongun tarzi arkadaslik iliskilerini anlatan o tarz romanlardan hoşlanırlar

1|0
    0|0
  • bilim çocuk dergisi hem eğlenceli hem de bilgi verici. çocukken para biriktirir alırdım ne gunlerdı yaa

1|0
    0|0
    • Kitap istiyorum ben. Dergi değil ki😊

• Ben bir proje uyguluyorum. O yüzden kitap istedim. Her aya 3 kitap ayarlamam lazım.

• anlıyorum. o zaman gülten dayıoğlu ve jules verne kitapları bilim kurgu türünde hayalperest çocukların sevecegi turden. bu yazarların bırcok kıtabını okudum şu an isimlerı aklımda degıl ama hepsinin etkisinde kalmıştım. insana bir amaç için yaşadığını hissettiriyor :)

• aysegul tatilde

saka saka kucuk prens falan okuyabilir her yasa hitap edebilen bir kitap

1|0
    0|0
  • Bir Genc Kızın Uyusturucu Gunlugu
    gunluk seklinde yazılmıs bir kitap ve kesinlikle ders cıkarılacak bir kitap
    ya da Şeker Portakalı :D

1|0
    0|0
    • Şeker portakalı bir ara tavsiye listesinden çıkarıldı. Küfür var diye

• Saftirik

0|0
    0|0
    • Onları beğenmedim. Okuma alışkanlığı kazansın diye belki

• Bilim kurgu kitaplarını

0|0
    0|0
  • Macera kitaplari ilgilerini ceker mesela robinson cruise define adasi vb.

0|0
    0|0
  • Keloglan hikayeleri, nasrettin hoca hikayeleri olabilir

0|0
    0|0
    • Şimdiki çocuklar bunları pek sevmiyor. Onlar daha farklı şeyler istiyor. Teknoloji çağı çocukları.

• Bilemem ozaman canım ben okuduğum kitaplardan söyledim kütüphanede ya da kitapçılarda çok guzel kitaplar var

Yükleniyor...