Kitaplara bakış açınız nedir?

Beynini kullanmadan yaşayan birçok insan görmüşsünüzdür. Bu insanlar temel ihtiyaçlarını karşılayarak ilkel bir şekilde yaşarlar. Bkz. Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisi. Şu an yaşadığımız dönemde sizce kitap okumak ve hayal gücümüzü geliştirmek gerekmez mi?

0|0
64

En İyi Kız Görüşü

• şu anki dönemde kitap okumak gereksiz iş olarak algılanıyor. çünkü insanlar okudukları cümleleri yorumlamaktan aciz. düşünme yetimiz zayıfladı iyice. eğriyi doğruyu ayırt edemez, ufkumuzu genişletemez olduk. yeni nesilde ellerinde telefon tablet ile dolaşmaktan bir kitap alıp okuyamaz oldu. sonumuz kötü hepimiz mekanik düşünemeyen beyinler olacağız.

0|1
    0|0
    • Üzülerek katılıyorum. İnsanlara temelden kitap okuma desteği sağlanmalı. Robotlaşmaya başlıyoruz...

• Hiç yoktan iyidir :) sonuçts damlaya damlaya göl oluyor :) görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

• aynen :D rica ederim :D

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeş hayal gücümüzü yeni nesil oyunlar geliştiriyor zaten. Ama kitaplar çok derin anlam farkı var. Gerçekten kendimi hikayenin içindeki baş rol kahramanı gibi hissediyorum

0|1
    0|0
    • Yeni nesil oyunlar sence başkalarının hayal ettiklerini görmek değil midir?

• O halde ikisini aynı anda sürdürmek çok büyük ilerleyişe sebep olabilir mi? Yoksa kafamız daha da karışır mı?

• Kafaya bağlı diyelim

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisinin son katmanı ''Kendini Geliştirme''dir yalnız. Ve hatta bu ihtiyaçlar karşılandığında insanın kendisini tamamlayacağı iddia edilir. Yani Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisi hiç de söylediğiniz gibi ilkel yaşayanları kapsayan bir şey değildir.

0|1
    0|0
    • orda ele almak istediğim ilk basamaktı. Tabiki o basamakları tamamlamayı başaran insanlar olabilir.

• Ah çok teşekkür ederim. Düzelteceğim ama nasıl düzelteceğimi bilmiyorum. bana nasıl düzenleyeceğimi söyler misiniz?

• Düzenleniyor mu ya da düzenleniyorsa nasıl yapılıyor bilmiyorum ne yazık ki. Rica ederim.

• Kitap bir tutkudur keşke herkes okusa ama bazı insanlar ya kıymetini çok geç anlıyor bazıları da aynı kafayla devam ediyor hayatlarına. Türü ne olursa olsun insana bir şeyler katan her kitap okunmalıdır.

0|1
    0|0
  • Tabiki öyle bazı ülkelerde otobüste kitap okuyanlardan ücret alınmıyor bence kütüphanelerimiz de zenginleştirilmeli insanlar cahilliye doğru sürükleniyor tek kurtuluş kitaplar

0|1
    0|0
    • Mükemmel bakış açısı. Bir kurtarıcı beklemek yerine herkes eline bir kitap alsa ve okusa tüm insanlar birer kurtarıcı olabilir.

• Gerekir elbet, hayatın her alanında ve her yaşta okunmalı. Gelişim için gelişmek için şart.

0|1
    0|0
  • Kitap okumak ihtiyaç ama şu günlerde maslowun ihtiyaçlar hiyerarşisinin tabanındayız önce güvenlik

0|1
    0|0
    • Haklısın. Zaten şu günlerde böyle sıkıntıları beynini kullanamayan insanlar yüzünden çekiyoruz. İnsanları baş kaldırıya veya saldırganlığa teşvik etmek yerine kitap okumaya ve zevk sahibi olmaya yönetmeliyiz.

• Kitaplar bedava olmalı... :)

• Halka kitap okumak için teşvikler de yapılmalı kitapların bedava olması da yetmez bir sürü kitabım var ama okuyacak vaktim yok ilkokula okuma saatleri koyulmalı kitap sevgisi çocuklukta aşılanır

Erkekler Ne Diyor 3

• severim :D

0|1
    0|0
  • Kitap okumak, ülkemizdeki düşünce özgürlüğünü geliştirir ve insanlar cehaletten kurtulur, yepyeni bir algı oluşur. Ama kitabın içeriği ve konusuda çok etkiler bunu.

0|1
    0|0
    • Hayal gücünü çalıştıran her kitap okunmaya değer bence. Boş kitap diye bir şey yoktur farklı bakış açısı vardır.

• valla umrumda değil

0|0
    0|1
Yükleniyor...