İngilizce öğrenmede önemli olan sizce nedir? Grammer mi kelime bilgisi mi?

İngilizce öğrenmede önemli olan sizce nedir? Grammer mi kelime bilgisi mi?

• Grammer
    43% (25)38% (19)41% (44)Oy Ver
  • Kelime
    57% (33)62% (31)59% (64)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
14|26

En İyi Erkek Görüşü

• Ingilizce öğretmeni olarak diyebilirim ki
    Senin ne için öğrendiğine bağlı akademikse gramer daha ağır basar

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• benim öğretmenlerim hep kelime öğrenin derdi. kelime ile derdini az çok anlatabilirsin grameride zamanla düzeltirsin derdiler hep

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Dil öğrenmenin en güzel şekli çocuk gibi öğrenerek konuşmaktır.. O zaman her ikiside kendiliğinden oturur.. Bizi gramer ile ve edebiyatla boğdular.. Amerikelı ile konuşurken beni hep pratik değil diye ikaz ederdi.

0|0
    0|0
  • Hiçbiri. Atılganlık ve ağzın laf yapması lazım. Turistik yerlerdeki satıcıları düşün. Ne gramer ne kelime. Hiç haberleri yok. Kitapla filan çalışmıyorlar. Ama İngilizce öğretmeni olan benden daha iyi laf yapıyorlar. :))

0|0
    0|0
  • Dort senedir hayiflaniyorum ingilizceyi ogrenemedim gitti diye tam calismaya basliyacagim gramer mi kelime mi diyorum ve erteliyorum simdide keske diyorum hergun bir kelime ezberleseymişim 😢

1|0
    0|0
  • Speaking speaking speaking...

0|0
    0|0
  • Grameri ne kadar iyi bilirsen bil kullanabileceğin kelime olmadıktan sonra işe yaramaz.

0|0
    0|0
  • Gramer.. Kelime daha sonra elde edilebilir. Mesela ben kelime biliyorum bayağı ama gramerde fazla iyi değilim. Yabancıya bir şey diyorum ne diyorsun sen diyor :D anlatmak için İngilizce de ilk önce gramer önemlidir sonra kelime..

0|0
    0|0
  • kelime bilgisi. gramerde belirli şeyleri öğrendikten sonra insanlarla konuşmakta zorluk çekmezsin. ne kadar çok kelime bilirsen o kadar ayrıntılı derin konuşursun

0|0
    0|0
  • Kelime bilgisinden baska bir sey degildir dil.

0|0
    0|0
  • Kelime bilmiyorsan grammeri ezber bil işine yaramaz

0|0
    0|0
  • kelime bilgisi

1|0
    0|0
  • Gramer olmadan kelimeyi bilsen neye yarar cümle kuramazsın

0|0
    0|0
  • dil dile değecek

0|0
    0|0
  • Beyin

0|0
    0|0
  • kelime

0|0
    0|0
  • şu an aynı zamanda ingilizce öğretmeni oldugum için çok net söyleyebilirim ikiside değil

0|0
    0|0
    • Ya?

• Dil öğrenmenin belli kuralları var gramere çok takılırsan konuşurken sürekli hangi zamanda konuşuyorum diye düşünüceksin kelime ezberlemeye kalkarsan gene konuşamıcaksın çünkü bir kelimenin çok fazla anlamı var bazıları birbirine yakın olsada bazıları çok uzaktır ikisini aynı anda yaparsan gene olmıcak :D

• üstelik konuş diyenlere hiç bakma haklılar ama konuşucak kimsen yok :D

• İkisini de öğrenmelisin işte.

0|0
    0|0
  • ben %60 kelime %40 grammar diye düşünüyorum. çünkü kitap gibi ingilizcem var benim grammar olarak. ama bilmediğim bir kelimeyi duyunca yapacak birşeyim kalmıyor. sonuçta o kelimeyi bilmeyince cümleyi anlamıyorsun.

0|0
    0|0
  • Bence kelime. Sen kelimeleri sıraladığında zaten az çok bişeyler anlayacaklardır.

0|0
    0|0
  • Gramer biliyorum ama kelime olmadığı için devamı gelmiyor

0|0
    0|0
  • Gramer gereksiz kelime net ama ben yanlislika direk grameri secdim yaaa 😔

0|0
    0|0
  • Ne saçma bir soru ya

1|0
    0|0
    • Nesi saçma? Açıklarsan öğrnmiş oluruz

• Ya kızım ne bu dalga geçer mi dil bilgisi mi kelime bilgisi mi demişsin ya biri olmadan biri olur mu? akıl var mantık var dil bilgisini yani grameri bilmeden nasıl cümle kuracaksın? Doğru dürüst kelime bilmeden de okuduğun neyi anlayabileceksin ben bunu sana ingilizceyi bir ingilizle aynı derecede bilen biri olarak söylüyorum

• Allahım ya cevaplara baktım bir sürü kişi kelime demiş kelimeleri sıralayınca az çok birşeyler çıkıyor demiş ya ingilizcedeki tüm kelimeleri bil sen cümle düzenin nasıl olduğunu bilmeden hiç bir cümleyi anlayamazsın öyle kelimeleri bilip yan yana getirmekle olmaz dil öğrenmeye önce gramerle başlanır önce o dilin cümle düzeniyle başlanırsın ingilizce için Subject (özne) +verb (fiil, yüklem)+object (nesne) Türkçe de ise Özne + nesne + yüklem şeklindedir.

• Gramer tabi

0|0
    0|0
  • git fundamentali izle

0|0
    0|0
  • Lisede grammer sanıyon üniye geçince kelime olduğunu anlıyon

0|0
    0|0
  • Kelime önemli.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• her ikisi de ama kelime bilmezsen çözemezsin

0|0
    0|0
  • Kimse seni neden do yerine does dedin on yerine at dedin veya present perfect yerine past kullandin diye anlamamazlik etmez ama kelime bilmezsen hiçbir şeyi anlatamazsın zaten

0|0
    0|0
  • Insan once konusmayi sonra yazmayi ogrenir. Konusmakra kelimeyle olur

0|0
    0|0
  • Grammer pek bilinmezse cümle kuramazsınız, yazamazsınız yani. Ama grammerin yanında pratik yapmak gerek. Yani dinleme, okuma, konuşma gibi. Tabii her şeyden önce istek ve sabır. :))

0|0
    0|0
  • kelime önemli

0|0
    0|0
  • Kelime

0|0
    0|0
  • Kelimelerle derdini anlatabilir anlatabilirsin. Grammer çok kelime bilgisi az olursa şöyle bir durum olur:
    - Aaa Mehmet abi -ing ekledi şimdi bişeyler oluyormuş ondan bahsediyor.

0|0
    0|0
  • Kelime bilmedikten sonra grammeri istediğin kadar kullan hiçbir işe yaramaz.

0|0
    0|0
  • Kelime

0|0
    0|0
  • Kelime bilgisi

0|0
    0|0
  • Gramer kesinlikle, o olmadan anlamıyor veya yanlış anlıyorlar 😀

0|0
    0|0
  • Word Word