İyi derecede İngilizce bilen arkadaşlar nasıl öğrendiklerini yazabilir mi?

İyi derecede İngilizce bilen arkadaşlar nasıl öğrendiklerini yazabilir mi? Yani ne kadar uğraşırsam uğraşayım konuşma dilinde ne söylendiğini algılayamıyorum. :(

0|0
9|23

En İyi Erkek Görüşü

• lisede öğrendim. yabancı dizi izleyip online oyun oynadım

0|0
    0|0
    • O zaman problem bende. Bende sürekli dizi izliyorum ama zerre etkisi olmuyor

• bol bol kelime öğren. dizide konuşulurken yakalamaya çalış kelimeleri. merlin diye bir dizi var ingilizcesi basit onunla başlayabilirsin

• Dizi izliyosunda izlerken alt yazıya kitlenir ve sesleri dinlemessen oğrenemezsiniz

En İyi Kız Görüşü

• Türkçe konuşma dilinde ne söylendiğini niçin kolay anlarız? Çünkü o dili konuşan muhitte doğup büyümüş, hep o kulağa âşinâ olmuşuzdur. Peki bazı yöresel ağızları, Türkçe olmalarına rağmen niçin anlamayız? "Endüğu gun gotdüm oğu" desem size, bunun "evvelsi gün götürdüm onu" demek olduğunu anlar misiniz? Hayır çünkü o ağızı duymadiniz. Demek ki, ne olursa olsun, o dile ait kulağımızı geliştirmek için, önce onu en iyi kim konuşuyorsa, onlardan dinleyeceğiz. Siz de ya yurtdışına çıkacaksınız, olmazs. olmazsa bol bol dizi ve film seyredeceksiniz.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• kötü derecede biliyorum

1|0
    0|0
  • valla benim ingilizce çok iyi nasıl öğrendim diye cevap verecek olursam ilk başta bütün eşyalarıma post-it yapıştırdım door phone window gibi sonra bildiğim gramerlerle felan bunları birleştirdim sonra ise günlük konuşma diline döktüm mesela would you like coke? gibi okulda böyle konuşmaya başladım sonra iyi derecede oldu

1|0
    0|0
  • Yabancı altyazılı dizileri izlemeni tavsiye ederim baya faydası oluyor. Ben şu anda izlediğim yabancı dizilerin çoğunu alt yazı olmadan anlayabiliyorum. https://www.duolingo.com/ bu siteyi de yeni keşfettim. Güzel bir siteye benziyor. İçerik de ücretsiz. Tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • iyi degilim, dizi ve filmlerden kaptım biseyler

0|1
    0|0
  • Bilmem :/

0|0
    0|0
  • ben 12 13 yaşlarımdan beri izlediğim her yabancı dizi veya filmi altyazılı olarak izliyorum. bu sayede baya gelişti ingilizcem çok şükür. akıcı konuşuyorum hatta :P

0|0
    0|0
  • konuşarak sunumları falan ingliççe yapıyoruz

0|0
    0|0
  • Okul, oyun, internet, yurtdisi.

0|0
    0|0
  • İngilizce seviyene göre ingilizce kitap al oku bilnediğin kelimeleri kalenle çiz ve araştır okudukça bilmediklerinin azaldığını görüceksin

0|1
    0|0
  • Wat ken ay du samtayms

0|1
    0|0
  • vat yor pörpiz of vijit :D

1|0
    0|0
  • https://m.youtube.com/watch?v=8aZjZFZBMd8 ( Temsili İngilizce seviyem ) 😂😂😂

0|0
    0|0
  • Speaking eksik demek ki kurslara gidebilirsin

0|0
    0|0
  • İngilizce roman okuyarak

0|0
    0|0
  • Ben mesela Slovakiyada Universite okuyorum kendiliginden arkadas kura kura Slovak dilini ogrendim

0|0
    0|0
  • Yabancı dizilerden.

0|0
    0|0
    • 14 yaşımdan beri izliyorum ancak bana niyeyse bir faydası olmuyor

• Çekirdekten 13 sene amerika

0|0
    0|0
  • İngilizcemin çoğunu dizilere borçluyum devamı geliyor zaten

0|0
    0|0
  • I liked

0|0
    0|0
  • ingiltereye giderek

0|0
    0|0
  • Seyahatler

0|0
    0|0
  • Okulda, yurt dışında.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Yabancı dizileri ingilizce altyazı ile izlemek oldukça faydalı oluyor.
    Ya da dinleme egzersizleri yapabilirsin.
    Futurulearn adında bir site var, oraya da bakmanı öneririm.

0|0
    0|0
    • Dizi olayı bende hiç işe yaramıyor ya

• Dizine her gün 5 kelime yaz. İzle, sil, ertesi gün tekrarla.

• kucuklugumden beri evde anneme dayim alisiyim diye ingilizce konusurlardi. kursa falan gitmedim okulda ogrendiklerimle cok calisip gelistirdim ama nasil ilerlettin dersen kesinlikle konusabilen birisi olmali ki pratik yapabilesin yabanci dizi filmler grammar kitaplari ile biraz olsun ilerletebilirsin.

0|0
    0|0
  • İng. Öğrt. mezunuyum

0|0
    0|0
  • iyi derecede ingilizcem var, okul ün, versite vs büyük katkı ama kendimi geliştirmek için sürekli yabancı dizi izlerdim ve yabancı haberleri dinlerdim anlamadığım zamanlarda bile altyazısız. dene derim. bir zman sonra oturuyo, kafa karışıklığına yol açmamak için ingiliz ingilizcesi üzerie yoğunlaşırsın.

0|0
    0|0
    • Ben Ingiliz ingilizcesini hiç anlamiyorum. Aksanlari çok ilginç. Water derkenn ruhlarini teslim edecekmiş gibi söylüyorlar mesela :/

• aksanı hiçbirimiz tam oturtamayız tabiki ruhlarına işlemiş konuşurken ağızlarını yaymak :)

• Çokca ingilizce film izle, kitap oku. Aynanın önüne geç kendi kendine sohbet et. Bir hikaye anlat kendine hatta yaz arada.

0|0
    0|0
  • Ben✋🏻 yurtdisinda oldugumdan dolayi ögreniyoruz kucuk yasta :)

0|0
    0|0
  • Benim kuzenimin ingilizcesi çok ıyi 3 yıl özel ders aldı

1|0
    0|0
  • No ay dozont
    Kurs şart tabi senin tempon daha önemli

0|0
    0|0
Yükleniyor...