Amerikan Tarihi İlgilileri

Amerikan Tarihine ilgi duyan o yönde kitaplar okuyan filmler izleyen var mı acaba ? Ben çok ilgi duyuyorum şu an Gore Vidal'in Gayr-ı Resmi Amerikan Tarihini okuyorum meselaa :)

Güncellemeler:
Arkadaşlar hemen kötülemeğe gerek yok.Ben siyaset okuduğum için aynı zamanda Amerikan Siyasal Sistemi tarihi ile ilgili de kitaplar okuyorum.

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• Amerikan tarihi okumuştum severim :)

0|1
    0|0
    • Hangi yazarları ve kitaplarını okudun , paylaşır mısın ? :)

• Ders olarak okumuştum ya ama ders kitabımız gayet iyiydi keşke hatırlasam yazarını :)

Kızlar Ne Diyor 4

• amerikan tarihine ilgi duyup o emperyalistleri öğrenmek asla istemiyorum. doğru düzgün tarihleri yok. olduğu gibi sömürge baskı kan leş dolu pislikler. önce kendi tarihimizi tam olarak öğrenip sonra amerikayı öğrenmek böylelikle asimile olmamak taraftarıyım...

0|0
    1|0
    • 21.yüzyılda asimile kavramı kullanmak ne kadar doğru tartışılır.hem bunlar kişisel ilgi alanları

• Herkes aynı asimile kelimesi bile yabancı bir dilden gelme sonuçta

• ben ünide akademisyenim madem siyaset okuyosun sana şiddtle önce kendi tarihimizi öğrenip analizler yapmanı öneririm batıdan alınıp yanlış yazılan o kadar fazla şey varki

• Amerikanın tarihi 18-19.yüzyıldan öteye gitmez.

0|0
    0|0
  • amerikada yasadigim halde pek ilgilenmiyorum lisede yeterince okuduk zaten :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• america yalanlar ve sömürge üzerine kurulmuş bir ülkedir tarihi yalanlarla yazılı... hiçbir savaş başarısı yok dünyada hep vetnam savaşı diyorlar ama vetnam savaşında kendilerini zor kurttardılar savaşmayı değil kancıklığı bilen bir millet... ingiliz soyu nede olsa erkeklik adına brşey yok onlarda :)

1|0
    1|1
  • history channel'da amerikayı kuran adamlar diye bir dizi var

ilgini çekecektir.

0|1
    0|0
    • sen izledin mi ?

• daha dün akşam vardı

rockafeller, edison, tesla yı anlatıyor.

amerikada elektrik endüstrisinin gelişmesi ve aralarındaki rekabetten bahsediyor.

rockafeller gaz yağından köşe olmuş bir adam diğerlerinin elektrik satmasına karşı savaş veriyor.

enteresan bir program.

amerikanın kuruluş zamanları işte

• süper . teşekkür ederim

• amerikanın tarihi diye bişey yokki. avrupalılar orayı keşfedip ordaki toprakları kendileri paylaştılar. şu anki abd bölgesi üst kısım yani çoğunun soyu ingilizlere dayanıyor.

2|0
    0|0
  • ben varım. en son A Short History of the United States - Edward Channing

bunu okumuştum. project gutenberg 'te ücretsiz bulunuyor, tavsiye ederim.

0|1
    0|0
Yükleniyor...