Yavuz Sultan Selim Han Hazretleri Alevileri katletti mi?

Aslında buna katliam dersek hakaret etmiş oluruz. #Şahkulu isyanını bilirsiniz. Onun detayına inmiyorum. #Safevi Devleti'nin Osmanlı Devleti üzerine mezhepsel provokasyon yapması isyanları başlatmıştır. #İran civarlarında hüküm süren bu Safeviler #Türk. Şii olan Safevilerin bu mezhepsel provokasyonuna destek veren 42 bin #Alevi de devlete ihanet suçuyla öldürülmüştür.

Yavuz Sultan Selim Alevilere karşı kişisel bir nefret beslememiştir. Orada isyan eden 42 bin Alevi eğer Sünni olsaydı #Yavuz gene aynını yapardı. Ki kişisel bir nefret beslemiş olsaydı zaten #Yeniçeri içerisinde birçok Bektaşi Alevisi mevcuttu, işe oradan başlardı.

Elbette kimse kimseyi zorla sevmek zorunda değil. Fakat Yavuz Sultan Selim'i bu sebeple sevmemek onun büyük bir lider olduğunu gerçeğini değiştirmez.

Yavuz Sultan Selim Han Hazretleri Alevileri katletti mi ?

3|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Yavuz Sultan Selim babasının bile ölümüne neden olmuş bir insan biliyorsunuz ki babasını darbeyle babasını tahttan indirmişti. Tabii Osmanlı'ya çok fazla yararı dokunmuştur, bütün padişahlar arasında hazine en fazla onun döneminde dolmuştur hatta hazine kilitlerine kendi adını yazdırmış ondan daha fazla büyüten olursa kendi adını yazsın demiştir ve Osmanlı Devleti hazinesi dağılma dönemi sonuna kadar onun adıyla anılmıştır.
    Gelelim alevileri öldürtmesi olayına, Hitler'in yaptığı şeyden pek farkı olduğunu düşünmüyorum. Haklı veya haksızlığı konusu tartışılır. Ama alevilerin bu olayı ağlayarak anlattığına şahit olmuşumdur.

0|1
    1|1
    • Ağlayarak anlatması Yavuz'un doğru bir karar verdiği gerçeğini değiştirmez. İşe duygusal yönden yaklaşırsanız her zaman kaybedersiniz.

• Duygusal yönden yaklaşmak değil bu zaten farkındaysanız haklılığı, haksızlığı tartışılır dedim. Büyük bir padişah olması da her zaman doğru kararlar verdiği anlamına gelmez. Acımasız bir insan olduğu kesin.

En İyi Erkek Görüşü

• Çaldıran savaşı öncesi 40 bin şiiyi öldürmüştür evet. Şah İsmail de 50 bin sünniyi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Alevi Kasabı lakaplı padişahtır kendisi. Türkmen - Alevilere soykırım yapmasıyla ünlüdür.

0|1
    0|1
  • Hazreti Yavuz (As) yapmaz öyle şey.

0|0
    0|2
Yükleniyor...