Erkeklere öküzsün odunsun deriz ama, şiir yazan pek bayan şair görmedim, neden sizce? :)

erkeklere öküzsün odunsun deriz ama pek bayan şair görmedim ben :)

Güncellemeler:
aa sorumun şekli deiişmiş ya :)))

0|0
17|24

En İyi Erkek Görüşü

• Kısa bir araştırma

"Kadından şair olmaz,çünkü kendisi şiirdir" TS Elliot böyle buyurmuş

Ayrıca Can Dündar'ın şöyle bir yazısı varmış link

Şöyle bir liste var link

Sappho var link ve link

Osmanlı'da kadın şairler link link link link

Aramaya inanırsan eminim benden daha iyisini bulabilirsin.

Genel geçer yargılara çabuk varmak yerine biraz araştırmak lazım.

(Eski bir cevabın kopyala-yapıştır versiyonudur)

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• Şiiri hissederek yazan erkek vardır. Ayrıca odun olmayanları bulamayan kızlar genelde bütün erkeklere odun der. Nedenini bir türlü anlamadıgımız halde biz d eodun sıfatına büründürülüyoruz.

Kızların en kötü yanı genelleme yapması. 1-2 erkegin attıgı kazıkları bütün erkeklere mal etmesi ne kadar acı bir durum. Sebebi benmişim gibi bütün erkekler odundur? bu mu yani?

0|0
    0|0
  • işte fark bu sölediğiniz gibi biz öküzüz

Öküz

Gene seni gördüm televizyonda.

Dedim ''Konuşuyor daha be öküz''

Tahvillerin battı umut borsanda,

Etmiyorsun artık paha be öküz! ...

Allah boy,pos vermiş,ne söyleyeyim?

Bizim oralarda adettir beyim,

Tu tu tu maşallah,gel tüküreyim.

Ot bitsin,suratın vaha be öküz! ..

''Elma dersem çık'' demiştik,sen çıktın.

Bir Türkçü-Turancı şiirden çıktın.

Fakiri ezmekte en,en,en çıktın.

Hünerin meydanda,aha be öküz! ..

Yalan-yanlış yazıp yormam kalemi.

Kendine güldürdün cümle alemi.

Vur boynumu haydi,kopart kellemi,

Nefret atın kalktı şaha be öküz! ..

Evet mi,hayır mı,papatya falı.

Lüfer diye yutturdun ya kefalı,

Zannettin bu millet saman kafalı,

Sateni zannettin çuha be öküz! ..

Gemicik ardına takıl git artık.

Bizi bize bırak,çekil git artık.

Defol demek ayıp,yıkıl git artık.

Bu millette bitmez deha be öküz! ..

Bahar yediğini güz çıkarasın.

Kabız olasın da az çıkarasın.

Namaz ortasında gaz çıkarasın.

CÜCE desin sana OHA BE ÖKÜZ! ..

0|0
    0|0
  • Tebrik ederim itirafınızdan dolayıı...nedeni bence Şiir Duygusallık içeren narin, zarif, hassas ve kırılgan bir yoğunluktur ve daha çok Kadına hitaben yazıldığında yakışı oluyor. Erkeğe yazılan şiir Adamı bozar..( Taş fırınlık meselesi)...Tabi benimkisi de kendi gözlemlerimden nacizane bir tahmin sadece...Ha..Kadın kadına şiir yazsa, bu defa da Lez olarak yaftalanabilir.. Bir dönem sahte Erkek kimliğiyle kadına hitaben Kadın şairlerin yazdığı rivayet edilir. Tamamen de yok değil hani, ancak ön plana çıkmıyorlar...

0|0
    0|0
  • Yağdı yağmur, çaktı şimşek, sende mi şair oldun be eşşoğlu eşekteki eşeklerde erkek ya ondan:D

0|0
    0|0
  • kendinizi ele vermeyin..

0|0
    0|0
  • şiir yazarım ama hissedersem...

öküzlüğüm sadece orgazm sonrası kısmi devre dışı olmaktan başka bi yerde anca etkiye tepki olur...

öküz doğrulmaz olunur. bu gerçektir. öncekinin günahını sonrakinden cıkartmaktır mesela. amaaaaaaaaancıyız işte. sonra da ah vahcıyız. al sana öküzlük.

0|0
    0|0
  • ben çok yazardım hemde neler neler bayanın öyle mesaj attığını hiç görmedim duymadım cevap almak bile zor yorum yapsa içim gitmicek

0|0
    0|0
  • Yazılan tüm siirlerin yarisi ask, ayrilik, sevgi üzerinedir büyük ihtimal. Ask derdine düsenler, acısını cekenler, sürekli yar pesinden kosanlar genelde erkekler oldugu icin siiri yazanin da erkekler olması dogal degil mi ?

0|0
    0|0
  • Niyeki acaba :)

0|0
    0|0
    • Hadi açıkla titero? :)

• Çünki her odun erkegin içinde onu maneviyat dünyasına açan sayısız sürümde kadın vardır, ama her kadının içinde onu maneviyat dünyasına açan tek bir adam vardır. o yüzden kadınlar nadir şiirler yazar gizemli :)

• kadından şair olmaz çünkü kadınlar empati yapamazlar

0|0
    0|0
  • ağaç gibi yaşayan kadın erkeğini odunlaştırır. :)))

ve

inek gibi davranan kadın erkeğini öküzleştirir. :)))

:D :D :D

malesef türk kadınları (genelleme yapmıyorum), kadın haklarını sarhoş olmakla ve erkekleşmekte bulmuştur.

Bu yüzden amfilerin önleri kısmen doludur; kütüphaneleri boş sıralardır

O boş sıraları dolduranlarda o göremediğin bulamadığın şair kızlardır ;)))

0|0
    0|0
  • İste ömrümü vereyim sana ..:))

0|1
    0|0
  • Şöyle ki siz odunları sevip romantik olanları sadece kullanıyorsunuz. Bizde şiir yazıp kendimizi avutuyoruz :((

0|0
    0|0
  • turk kadınınnın gercek öküz ruhsuz olması tek amaçları erkekleri yeyip bitirmek kendileri yan gelip yatarlar ondandır

0|0
    0|0
  • Şiiri mutlu olan insan yazmazki zaten.Sevgilisinden darbe yiyen ve sizin tabirinizle odun erkekler yazar genelde.Mutlu bir odun olmayan insanın ne işi olur şiirle.

0|0
    0|0
  • Ne demiş atalar:

Kadına aşıklık yakışmaz maşukluk yakışır bre :))

0|0
    0|0
  • onlarda ınek oluyor o zaman

0|0
    0|0
  • Öküzü var ama yok değil yani

0|0
    0|0
  • O odunları yontayamanlar

o erkekleri öküz yapan hemcinslerine sor

0|0
    0|0
  • Yazan vardır ya

0|0
    0|0
  • hakkını yemeyelim şimdi yazan oldu:))

0|0
    0|0
  • şiir yazıpta yazana öyle hitap ediliyorsa ,o hitap edene odunsun derim:)) duygusuz..

0|0
    0|0
  • bak bende yazarlık varmış... öylece bekliyormuş birini..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• kadınlar genelde iclerindeki duygusallığı ilan ederler ve an an erkeğe yasatırlar.

erkek biriktirir ve bunu altın bilezik olarak kullanır :) sinsi iste erkek millet abicim..

0|0
    0|0
  • hayatım birazcık yontulmuş olanları şiir yazıyor =) değişen birşey yok yani :D

1|0
    0|0
  • Kadınlar duygularını acabalarla yaşar, sürekli içlerini kemiren bir şeyler vardır.

Erkekler ise kesindir. Kesin olunca yani net olunca diyim, yazması daha kolay oluyor herhalde.

Ayrıca ben de kendi özelimde yazılar yazarım, ünlü degilim tek farkı bu :D

0|0
    0|0
  • Demek ki şiir yazan tek yaratık öküzlerdir:)))

0|0
    0|0
  • yasayana bak demisler sende biter hersey mesela bi kalemi alsam elime bi günlük sayfası en az 3 sayfa yazarım ama ona dairdir şiir yazarım bi tane sözde bi anda 3-4 tane yazarım duyguya baglı yasayanda yasatanda önemli

En güzel özlemler uzaktaki sevgiliye duyulur yanımdakine yazmam yazsam bile sacma gelir kavusmak olmalı hasret özlem olmalı

aman yazmasın zaten hemcinslerim kurban olsunlar bize =)

0|0
    0|0
  • bazı erkekler gercekden cok duyusaldır . ve bazı erkekler ıclerını pek dökemezler kagıtlara dökmeyı secerler ;)

0|0
    0|0
  • Demekki bazıları yontulmuş odun :)

1|1
    0|0
  • bende kadınlara şiir yazdırmayı başartan erkek görmedim:)

0|0
    0|1
  • Ben hiçbir erkeğe öküz ya da odun dediğimi hatırlamıyorum nedense.

0|1
    1|0
  • şiir yazmamak=odunluk? hımm...

1|0
    0|1
  • Hangi cins yazar bilemem ama şiir yazıp duygusal sanılan bir öküz tanıyorum ben !

0|0
    0|0
  • itiraf ediyorum sevgilim benden romantik. Diğer bi deyişle ben sevgilimden odunum

0|0
    0|0
  • Odunlara lafım yok benim garezim KÜTÜKLERE

0|0
    0|0
  • Ben yazarım. Odunluk kavramı içinde şiir yazmamak yoktur yahu.

O zaman bu toplum ölsün. Puhh.

0|0
    0|0
  • O zaman okuma gözlüğü tak canım

0|0
    0|0
  • siir yazmakla adam olunmaz.

1|0
    0|3
    • sinsityum ve sen odun anlayışınız farlı canlarım yani sizin kafadan ben anlarım istediğiniz dilden konuşa bilirm muah :D

• şuanda konuyu anlamana yardımcı olduğumu görüyorum ama keşke bu kadar kısa sürmeseydi neyse canım önemli değil:D

• hahah kacinci boyutta yasiyorsun bilmiyorum ama neyi nasil sevdigimin hesabini kimseye vermem. kütük

• şiiri yalnızca aşk için sanmak ne ola ki? Ayrıca çok değerli kadın şairleri es geçmiş olman da senin odunluğun olsun bence.

0|1
    0|1
Yükleniyor...