Gitar çalabilen arkadaşlar bakabilir mi?

Gitarım var fakat çalmayı bilmiyorum. Daha önce blok flüt dışında da bir şey çalmadım. Sizce video izleyerek öğrenebilir miyim? Ayrıca gitarın akoru bozuksa nasıl anlarım ve nasıl düzeltebilirim? Son olarak sağ gitar, sol gitar diye bişey duydum bu bizim nasıl çaldığımıza mı bağlı?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Kurs almanı şiddetle tavsiye ederim. Sebebi şu, video da gösterilen teknikleri uygulamasına uygularsın ama sana hata yaptığında seni uyaracak başında birebir senle ilgilenecek bir bilir kişi olmalı. Video bu yönden çok yetersiz kalır. İşin temel kısmını herzaman bir bilir kişiden öğrenmen temelin açısından senin için verimli olacaktır. Doğru gitar tutuşundan parmak pozisyonlarına ve arpej ve pena tekniklerini birebir sana öğretmesi gerek. Sağ sol gitar denilen şey sağlak veya solak isen ona göre dizayn edilmiş solak gitarlar var. kasa ve tel pozisyonları farklıdır sadece. Birebir eğitimlerde akord yapımını sana öğretirler. Ama telefonunna tuner programlarından herhangi biri ile kolaylıkla kontrol edebilirsin. Mümkünse sana tavsiyem hocandan pop gitar ( pop gitar bir giar türü değilidr pop tarzda çalımdır) öğrenme, klasik gitar ( klasik tarzda ) eğitimi al. Çünkü önemli olan 3-5 akorla 1000 tane şarkı çalmak değil. Notasında kararında ve tüm komplikasyonları doğru kullanarak çalmaktır doğru olan.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Hayır ogrenebilecegini zannetmiyorum kursa gitmelisin

0|1
    0|0
    • Sen çalıyor musun yoksa tamamen bir tahmin mi bu?

• Teşekkür ederim.

• Rica ederim

• @Bdsmlove

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Kursa gitmeden önce sadece 1 2 saat göz atman faydalı olur. O kursa mutlaka gidilecek akor basma öğrenilecek :) Akor ve notalaro öğrendikten sonrası senin müzik kulağına kalmış. Eğer bilindik şarkıları çalmak istersende o videolar o zaman işine yarayacaktır :) Ne olursa olsun videodan öğrenenle fiili olarak ders alan arasında uçurumlar oluyor. Sadece akor yaparak ne bilim notaları öğrenip doğru vuruşları yapmanla bitmiyor herşey kullanacağın gitar da çok önemli onu da iyice bir tanımalısın.

0|1
    0|0
  • 1|1
    0|0
    • Kanks sorularıma bakar mısın? Gitarla resim istemedim 😊

• Kankiş notaları em a-m vs öğrendikten sonra zaten kulaktan çalmaya çalışıcan video falan ondan sonra yararı çok olucak tabi ki ^^
      Ve sağ sol sana bağlı gihi ^^
      Bol şans kankiş ^^

• Eyvallah kamki.

• Öğrenirsin ama kurs daha iyi olur

0|1
    0|0
Yükleniyor...