Hayatınızı sorgulatan filmler nelerdir?

Başlıktan da anlaşılacağı üzere hayatınızı sorgulamanızı sağlayan filmler nelerdir? Neler tavsiye edersiniz?

Güncellemeler:
Tüm cevaplar için teşekkürler:)

0|0
748

En İyi Erkek Görüşü

• Beyaz şeytan.gangsterlere özenmeye baslayaıp tam torbacılık yaparken izledim.Haftada 200 bin dolar kazanana adamın sonunu gördüm dönüp birdaha sorguladım hayatımı.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 47

• scarface benim hayatı sorgulama demiyelim de düşünceleri sorgulamam da biraz etkili oldu.mesela filmdeki bir repliğşi asla unutama tony montana 16 yaşına kadar bir bisikleti olası için tanrıya dua eder ama olmaz ve en sonun da bir bisiklet çalar ve tanrıya şöyle dua eder tanrım beni affet aslında burada bireyin inancının çelişkilerle dolu olduğunu görebiliriz.diğer bir film ise seven.filmin bana göre baş kahramanı olan seri katil yakalandığında brad pıtt ona teker teker işlediği cinayetleri sorar,hayat kadını,nı neden öldürdürn der ve katil şu cevabı verir;onu takip ediyordum ilişkiye girdiği insanların hepsine hıv virüsü bulaştırıyordu o yüzden insanlığa bir hizmet etme kararı aldım.peki der brad pıtt 175 kiloluk şişkoyu neden öldürdün diye sorar;katil,in verdiği cevap mükemmeldir;şişkoyla bir kaç kez metroda karşılaştım 2 kişinin oturduğu koltuğa sığmıyordu insanların ona bakıp güldüğünü ve dalga geçtiğini gördüm acı çekiyordu ve onun bu acısını sonlandırdım.bunun üzerine tom cruıse bu pislik bir toplumbil,imci gibi konuşuyor der anlıyacağın bireyin toplum içinde insanlarla olan ilişkilerinin her zaman gözlemklendiği gerçeği var bu çok önemli bence.

3|3
    0|2
  • Toplama kamplarında yahudilerin kendi aralarında mahkeme kurup Tanrıyı yargıladıkları bir film vardı.

Çok başarılı ve etkileyiciydi.

Üzerine çok düşündüm, düşünüyorum.

1|1
    0|0
  • Ölü ozanlar derneği kitabı ve filmi çok güzeldi.

İdealist olma fikrini beğenmiştim.

2|1
    0|0
  • ahlaksız tekliffff

2|1
    0|0
  • Benim Adım Khan

3|3
    0|0
  • Leon her acidan bir klasik

2|1
    0|0
  • 3 idiots.

3|1
    0|0
  • genelde tarihi belgeseller

1|1
    1|0
  • umudunu kaybetme

can dostum fransız yapımı olan

şimdi ya da asla...

1|1
    0|0
  • v for vendetta

1|1
    0|0
  • Umudunu kaybetme

John Q

2|1
    0|0
  • her film her düşünce biraz sorgulatır

2|1
    0|0
  • Sekreter Jale

0|3
    1|0
  • Bir Bisikletlinin Ölümü... İnsanlardan neleri sakladığımız ve sonunçlarının neler olabileceğini anlatan efsane filmlerden

1|1
    0|0
  • Aşk doktoru müthiş bir film :D

1|1
    0|0
  • birçok film var aslında ama ilk aklıma CLİCK geldi

1|1
    0|0
  • o derece etkili bir filme henüz rastlamış değilim filmin türüne göre insanın ruh haline göre dğeişiyor ama Başlangıç filmi gerçekten çok felsefiydi

1|1
    0|0
  • sorgulamıyor da biraz anımsatıyo

barcelona barcelona filmi

1|1
    0|0
  • 3|1
    0|0
  • Reuqiem for a dream var ama ne sorgulama bu saatten sonra.

2|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    27

Kızlar Ne Diyor 7

Yükleniyor...