Sizce dünyada ve ülkemizde sanata ve sanatçıya verilen değer aynı mı?

Türkiye de sanata pek değer verilmiyor sanki. Dünya da ise sanata büyük değer veriliyor. Türkiye de doğan her çocuk için benim oğlum doktor avukat öğretmen vb. olacak deniliyor. Bir çocuk öğrencilik hayatında "baba ben müzisyen veya aktivist olacağım"dediğinde karşı çıkılıyor ve çocuğun yeteneği veya ilgisi olmadığı derslere ve konulara yönlendiriliyor fakat özellikle gelişmiş ülkelerde bu durumun bu şekilde olmadığını biliyoruz.

0|0
13

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle katılıyorum

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sanattan kastının ne olduğuna göre değişir. Türkiye de sanatçı dediklerin şarkıcılardır. Gerçi klip mevzusu çıktı çıkalı sanatçı diye bir şey kalmadı, iyi prodüktör iyi bir görüntü yönetmeni ve makyozün ortaya çıkardığı şarkıyı okumaya çalışan binbir çeşit fantezi kurduğumuz insanlar topluluğu oldu artık o sanatçı dediklerin. Ve gerçekten sanat icra edenlerin çoğu hakkını çok az bir fan grubundan alıyor. Yüzünü dahi bilmediğim 10 larca sanatçım var benim. Çünkü müziği etkiledi beni falan filan kıç sallaması yakışıklılığı güzelliği değil.

0|1
    0|0
    • Sanatçıdan kastım sadece Müzisyenler değildi ama haklısın bir nebze

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 2

• müzisyensin heralde

0|1
    0|0
  • Türk sinemasına hayatını adamış o kadar çok oyuncu/jön/figüran sefalet içerisınde vefat etti. Kimse sahip çıkmadı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...