Sizce de tuhaf değil mi?

"Toplum huzuru" gibi olumlu bir çağrışım yapan şeyin, "yasak" gibi olumsuz çağrışım gibi birşey ile sağlanması oldukça çelişkili ve ironik. Desteklemediğimden mi? Hayır. Sadece çok tuhaf geliyor.

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Şu an tam olarak şöyleyim: link

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• insanları mantıklı düşünmeleri için başı boş bıraktığında akıl yoksunu oluyorlar

bre hayvan,anladık iç güdüsel ihtiyaç vs. de beyninin var olduğunu unutup omur ilik soğanı mıdır ne halttır,sadece onunla yaşarsan kural koymak gerekir

kendin ettin kendin buldun hesabı

ha, bre hayvan diye sana demedim soran :)

0|0
    0|0
  • tuhaaaf...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Yasakların pek de olumsuz şeyler olduklarını düşünmüyorum ben. Tabi ki çok saçma yasaklar var Türkiye'de ve dünyada ama biyerde yasak varsa orası belli bir otoritenin kontrolündedir ve orada herkes istediği gibi at koşturamaz. Bu da bana olumlu bir düşünce olarak geliyor. Otoriteden kastım tabi ki derebeylik ya da monopol düzenin verdiği gücü kullananlar değil. Devlet otoritesinden bahsediyorum. Sanırım sen biraz felsefik bakıyosun olaya ben de felsefeden pek anlamam o yüzden bu kadarla idare edeyim :)

0|0
    0|0
  • yasaklanan şeyden nekadar kişinin rahatsız olduğu ne kadar kişinin mutlu olduğuda önemlidir yasaklanan şeyden toplumun %15 rahatsız diye yasağın kaldırılmasıda bence mantıksız

0|0
    0|0
  • toplum huzuru yasaklarla değil yasalarla sağlanıyo.

0|0
    0|0
  • bu böyledir. insan olmanın sorumluluğunun gereğidir. hırsızlık yasaktır, adam öldürmek yasaktır, her türlü maddi ve manevi tecavüz yasaktır. başkalarına zarar vermek yasaktır...uzatmak mümkün. insanız.

0|0
    0|0
  • ben başka bişey soracam .

ne diyosun sen kardeşş tam olarak ?

0|0
    0|0
  • Gerekli görülen yasaklar sayesinde toplum huzurla yaşıyor. O yasaklar olmasaydı kaos çıkabilirdi.

0|0
    0|0
  • huzur için olası huzursuzlukların ortadan kaldırılması gerekli olduğundandır...

0|0
    0|0
  • Tuhaf bence de

0|0
    0|0
  • ona bakarsan basımızdakıler de musluman ama yemedıklerı nane yok ıpnelerin

0|0
    0|0
    • Haklısın. Buna bir sözüm yok. Ama buradaki sadece bana tuhaf geldi. Desteklediğim halde...

• bence de tuhaf ama sadece algısal olarak tuhaf.yanı yasak dedıgınde olumsuz.ama ıcerık olarak olumlu oldugu ıcın o yasaklar var ve huzur ıcın gereklı

Yükleniyor...