Mozart dahi miydi, yoksa deli miydi?

Amadeus filmini izledim ve Mozart'ın davranışları gerçekten çok garipti. Sizce deli miydi yoksa dahi miydi? Amadeus filminde Tom Hulce'nin Mozart performansını nasıl buluyorsunuz?

0|0
8|31

En İyi Erkek Görüşü

• Uzun ama güzel filmdir. Deli değildi, tam bir dahiydi.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Fazla dahilikten delirmiş olabilir

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• Her dahi deli olmak zorundadır. Çünkü akıllı insan herşeyi olduğu gibi kabul eder tıpkı çoğu insan gibi. Kimi az akıllı kimi çok. Kiminin ruh sağlığı yerinde değil onlarda akıl hastası oluyor. Bu delilik başka. İmkansız görünen şeye inanmakla başlayan bir delilik... inanıyor ve başarıyorlar

1|0
    0|0
  • Normal üstü , yani dahi. Diğer insanlardan farklı oluyorsun ve o zaman deli diyebiliyorlar sana. Deli, çılgın, hasta, manyak...

1|0
    0|0
  • O filmi bir ara kahvalti filmi yapmistim. Her sabah acip biraz bakardim. Iyi oynamisti baya Tom.

1|0
    0|0
  • fena değil

1|0
    0|0
  • dahilikle delilik arasındaki çizgiyi çözebilen olmadı daha

1|0
    0|0
  • Her dahi delidir. Müzik akıllı adam işi olamaz.

1|0
    0|0
  • Dahi

1|0
    0|0
  • her dahi bir delidir ama her deli bir dahi midir :D

1|0
    0|0
  • Delilikle dahilik arasında ince bir çizgi vardır derler zaten.. bende o çizginin tam üzerindeyim ama çizgi bile benden kalın olduğu için göremiyorsunuz beni :(

1|0
    0|0
  • dahilik ve delilik. arada zaten çok ince bir çizgi yok mu? belkide mozartta bu çizgi blurlaşmıştır. Belki bir ayağı delilik diğer ayağı dahilik bölümündeydi ve kendisi de bunun farkındaydı.

1|0
    0|0
  • başyapıttır bana göre o film
    mozart da bir dehadır bu dahiliğini de deliliğinden almıştır.

1|0
    0|0
  • Belki deli belki de dahidir.

1|0
    0|0
  • Her deli biraz dahidir 😱😱

1|0
    0|0
  • Filme bakıp bulandırma zihnini

1|0
    0|0
  • Müthiş bir filmdi

1|0
    0|0
  • Auno

1|0
    0|0
  • 3 defa izledigim film. kesinlikle dahi

1|0
    0|0
  • Filmde senaryo var filmler gerçek olsa ohooo

1|0
    0|0
  • dahi bir deliydi

1|0
    0|0
  • Dahiydi ve çoğu dahi gibi garip davranışları vardı.

1|0
    0|0
  • Dahiler zaten biraz delidir

1|0
    0|0
  • performansı kötüydü
    deli filan da değildi

1|0
    0|0
  • Bunun kanıtı bize hiç birşey kazandırmayacak

0|0
    0|0
    • O zaman gidip milletin cinsellik sorularini yanitlamaya fevam et...

• Birinin kişisel sorunu ile, geçmişte yaşamış biriinn deli mi akıllı mı olması arasında dağlar kadar fark var. Sen şu an bana Makedonyalı İskender keşke Hindistana gitmeseydi ya da Babylon'da sarhoş olup ölmeseydi şöyle olurdu desen ona da o bize birşey kazandırmaz derim. Kaldı ki, kişilerin deli ya da akıllı olması. Geleceğe bakmalıyız, daha mantıklı şeyler tartışalım ki bu tartışmadan sen de bilgi al ben de, bakarsın bilmediğimiz şeyleri paylaşmış oluruz. Ama Beethoven sağarmıydı dilsiz miydi tartışması kadar saçma bu konu da

• @nükleerteori saçma salak yorum yapma. genel kültür işte. sen mozartin avusturyali oldugunu dahi bilmiyorsundur

• Aşkın alevini sol yanına koy yak bir an için

0|0
    0|0
  • La olum adam ölmüş la ölmüş.. Ölmüşle olmuşa çare yok.. Azer bülbül de biçin tekiydi öldü ünlü oldu güzel kardeşim 😂 Bırakın ölüleri

0|0
    0|0
  • banane mozarttan yarına kadar şu projeye yetiştirmem lazım hala ksdeyim a-q :D

0|0
    0|0
  • Bilmem

0|0
    0|0
  • Nerden biliyim ya.

0|0
    0|0
  • özrlüyd u

0|0
    0|0
  • her dahi biraz delidir...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• o değil de salieri rolünde murray abraham döktürmüştü resmen.

1|0
    0|0
  • Dahiler cogunlukla deli oluyorlar.

1|0
    0|0
  • Her dahi aslında çok akıllı bir delidir. Zaten onu delirten de zekasidir. Arada çok ince bir çizgi var.

1|0
    0|0
  • İkiside drğil

1|0
    0|0
  • Delilik dahiliktir.

1|0
    0|0
  • Deliydi. Ence

1|0
    0|0
  • Dahilik ile delilik arasında ince bir çizgi var ama o çizgiyi bulan oldu mu bilmiyorum henüz

1|0
    0|0
Yükleniyor...