Beynimizin ve yeni fikir üretme yetimizin kısırlaştığını hissedebiliyor musunuz? Fikriniz nedir bu konuda?

Her şey dönüp dolaşıp aynısına dönüyor. Eskiden böyle değildi ah ah şu 21. yüzyıl yok mu..

Fikirleriniz neler? Nasıl kurtulabiliriz bu lanet şeyden? Edebi cihetim kısırlaşmak üzere şiirlerim yakında basma kalıp olup çıkacak. Korkutucu. Üzücü

Güncellemeler:
Bir gizlim vardı söz gizliden çıkıcam demişti o da gelebilir

0|1
1|19

En İyi Erkek Görüşü

• Ağzımın tadı yoksa, hasta gibiysem,
    Boğazımda düğümleniyorsa lokma,
    Buluttan nem kapıyorsam, vara yoğa
    Alınıyorsam, geçimsiz ve işkilli,
    Yüzüm öfkeden karaya çalıyorsa,
    Denize bile iştahsız bakıyorsam,
    Hep bu boyu devrilesi bozuk düzen,
    Bu darağacı suratlı toplum!

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kitap okuyarak internetten oyundan uzaklasarak kurturanilirsiniz

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Toplumsal değil ( bireysel ) olarak sorunun aksi yönünde yol alıp, aynen yol alanlarla muhattap olupta çoğul olabiliriz..

Batının olumsuz yaşantısı ve tarzı ile alışkanlıklarından sıyrılabildiğimiz ve kendi çizgimizde sabit kalıp, ecdadımızın yaşantısındaki olumlu ve olumsuz olaylar ve neticesi vede gelecek nesillere mesajlarıyla üretken ve etkin olup güncel bir çizgi yakalayıp patentinide alıp uzanırız geleceğe.

Ben benle muhattap olanlara ayna misali olur ve kendilerini bende görür ve ona göre onlara muamele gösterenlerdenim.

Üretmek düşünmek ve başkalarının ihtiyaçlarıyla şekillenen bir ön izleme ve güncelleme sonrası olur.

0|0
    0|0
  • Var olan sistem/ler dünya küresellestikce tek tip insan yaratma bu da aynilasmis toplumu yaratmaya başlıyor bu aynilasmis toplumun genel yapısı da tek düze düşünebilen farklı yönleri göremeyen, yaşamının çoğunlugunu da maddi hırsı ile devam ettirmeye çalışıyor
    Benim sana diyeceğim manevi yönüne yoğunlasman ki yaptığın net bir şekil de gorunuyor ama kendini sistemin carkindan uzaklaştırmaya çalış onun icin de biraz mülksüz olmaya çalışmak gerekiyor diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Bu tarz konuşmaların ve imgelerin derhal tarihin tozlu sayfalarına kaldırılmasını istiyorum. Harbi nickinizin hakkını veriyorsunuz.

Soruya gelelim: Fikrim yok :D :D

0|0
    0|0
  • Hayır. Ergenler öyle. Siz düşünün

0|0
    0|0
  • bu kısırlaşmaya izin veren kendimizden başkası değil özellikle felsefeciysen ve bu olayı sorgulayıp yenilgiyi kabul etmemek yerine
    hayatı iplemeyen işsizlere mi soruyorsun _ ?
    kimseye hakaret anlamında söylemedim arkadaşlar size saygım sonsuz.

0|0
    0|0
  • Geldim aşkım

0|0
    0|0
  • Edebi konuşacağım diye kendini zorlamış gibi bir halin var :) bence vazgeç :)

0|0
    0|0
    • Haha alakası yok :) Alışılmışın dışında olabilir sadece

• Edebi cihetin kısırlaştırılması ne abi ya :) entel dantel konuşanları hiç sevmem en iyisi siz sağlıcakla kalın :) by...

• Bendeki anısını bilmiyorsun :) Ne diyeyim incici gibi mi konuşayım bende senin gibi her şeye bir bahane bulanları hiç sevmem bb.

• Tam olarak şikayetin ne?

0|0
    0|0
  • Açıkçası bu duruma her nekadar karşı çıkmaya çalışsam da gelen günlük hayat, okul, arkadaş ortamı gibi şeyler insanları monotonluğa itiyor monotonluk da kısırlaşmaya yani buna karşı çıkmak oldukça zor çünkü bir yerden sonrada kendinizi toplumdan dışlamaya mecbur bırakabilirsiniz benim önerim meditasyon yapın ve bol kitap okuyun

0|0
    0|0
  • Artık üretilecek bir şey kalmadı kafasındayız.

0|0
    0|0
  • Teknolojinin hizla gelismesinin ve her seyin insana hazir bir sekidle sunulmasinin sonuclari... Bazi yetilerim durdu artik calismiyo diyorsan bir sure teknolojiden uzak dagayla ic ice bir yasam yazıyorum sana :D

0|0
    0|0
  • Benim açımdan sorun yok :P

0|0
    0|0
  • Ölmüşüz biz ölmüş

0|0
    0|0
  • Yaşadıklarına göre degişken bir durum olabilir

0|0
    0|0
  • Dünyada harikulade beyinler var iken , harikulade fikirler üretilyo iken. Bize ne hacet?

0|0
    0|0
    • Böyle düşündüğünüz sürece bir gün o beyinler yok olup gittiğinde dünya beyinsiz, boş kafatasılı aptallar ile dolu olacak. Sonumuz da bundan gelecek zaten..

• Oyle diyosun ama suanda amerika daki turk bilim adamlarinin cogusu turkiyede yetisip kazigini amerikaya baglayan tipler... Kendi bilim adamlarimiza sahip cikamiyoz 😂😂

• Evet ama Türk mü Türk. Konuyu saptırmayın

• Kensi adina konus. Gayet yaratici ve girisimciyim 😎

0|0
    0|0
  • Neden hep erkekler cevaplamış bir erkekler mi düşünebiliyo

0|0
    0|0
  • kimi hindu, kimi yamyam , kimi bilmem ne bela... hani tauna da züldür , bu rezil istila... ey şehit olduğu şehit isteme benden makber, sana aguşunu açmış duruyor peygamber. şair burada ne demek istemiştir. siz iyi kalpli insana benziyorsunuz, şimdi den teşekkür ederim. bu dini olanı idi , aşk olanı sonra... beynimin fikir üretme yetisi iyidir...

0|1
    0|0
    • Mehmet Akif Ersoy.. Benden istediğiniz tam olarak nedir anlamadım

• Hesabımı silip yeniden açtım çok kez. Neyse, sizinle tanışmak istiyorum. Mesaj atabilir misiniz?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...