Türk tarihi ile ilgili kitap önerisi olan var mı?

Merhaba arkadaşlar türk tarihi ile ilgili kitap önerisi olan yazabilir mi gerçekten bilgilendirici ve güvenilir olduğunu düşündüğünüz

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Türk tarihi ile ilgili jean paul roux isminde bir Fransız tarihçinin Türklerin tarihi diye bir kitabı var tek çiltlik. Türk tarihini en başından günümüze kadar anlatıyor ve karışık falan değildir. tarihler vererek, Neden sonuç ilişkisi içinde ve metodolojiyi dikkate alarak yazmıştır. Bu iki kitaptan başlayabilirsin. laslo rasony diye bir tarihçi'nin tarihte Türklük diye bir kitabı var ama onu bulamayabilirsin belki basımi yoktur. bu kitaplarda bazı değerlendirmeler Ve tabii ki ayrıntılarda olur. Türk tarihi ile ilgili özet şeklinde tarihi gelişimi ve ayrıntılı bir devlet teşkilatını öğrenmek istiyorsan eğer kpss kitabı da alabilirsin.

İlber orta yılının türklerin tarihî var ama üst düzey bir kitap değil çünkü kendisi Osmanlı tarihçesi. Osmanlı tarihi ile ilgili imparatorluğun en uzun Yüzyıl'ı isminde bir kitabı var. çok zor bir kitaptır Ama dikkatli okursan çok önemli bilgiler edinirsin.
    Bir de Osmanlı'yı yeniden keşfetmek isimli bir kitabı var tarihi olaylar kadar devlet yapısınındaki değişimleri işlediği bir kitabıdır. Yaşar Yücel ve Ali Sevim in dört ciltlik Türkiye Tarihi kitabı var Büyük Selçuklu Anadolu Selçuklu Devleti ve Osmanlı tarihini kapsar kitaptır Osmanlı tarihi ile ilgili Alfonso de lamartin nin 3 çiftlik osmanlı tarihi var bu kitaplarda zor değildir.

0|0
    0|0
    • Çok teşekkürler çok güzel anlatmışsınız yeni gördüm hemen listeme ekledim türklerin tarihini

• Önemli değil inşallah faydalı olur. :-)

En İyi Kız Görüşü

• Halil İnalcık'ın kitaplarını okuyabilirsin.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 5

• İlber Ortaylının yeni kitabı çıkmıştı o iyi olabilir

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • ilber ortaylının kıtapları

0|0
    0|0
    • Onlara da baktım ama genelde kimse tam olarak beğenmemiş anektod şeklinde yazılmışlar sanırım

• murat bardakcıya da bakabılırsın

• Bakıcam şimdi çok teşekkürler

• belli bir dönem mi bütün mü

0|0
    0|0
    • Farketmez aslında şöyle söyliyim benim tarihe karşı ilgim ve merakım var şuana kadar genelde belgeseller falan izledim kitap da okumak istiyorum arastırdım ama bir sürü var hangisi daha iyi bilmiyorum

• Teşekkür ederim ilk türk devletleri hakkında da var mı öneriniz

• çok ta hangisini öneryim bilemedim ki

• türkıye'de çağdaşlaşma

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ''Şu çılgın Türkler'' güzel belgesel-roman olarak geçiyor Kişiler ve konuşmalar belgelerden alıntı kitapta. Tavsiye ederim

0|0
    0|0
    • Çok teşekkürler bakıcam şimdi

• Atsız ve İlber Ortaylı'nın kitapları.

0|0
    0|0
  • Gerçek tarih için kesinlikle Yavuz Bahadıroğlu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...